Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoły podstawowe w Wielkiej Brytanii
Autor Wiadomość
Infolinia-Prasa
Uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 714
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Czw Gru 16, 2010 11:42 am   

Edukacja szkolna składa się z edukacji na poziomie podstawowym (primary), które czasami dzieli się na infant i junior oraz średnim (nie należy mylić z polską szkołą średnią). W Anglii i Walii szkoły dzieli się czasami na primary, middle i upper (high). W Szkocji system jest tylko dwupoziomowy. Szkoły utrzymywane są przez samorząd bądź prywatnie - z pieniędzy rodziców i innych prywatnych źródeł (private/public/ preparatory schools).

Plan nauczania, obowiązujący w Anglii i Walii, obejmuje 10 podstawowych przedmiotów. Trzy z nich to przedmioty kluczowe: matematyka, angielski i nauki ścisłe, a reszta to geografia, muzyka, historia, języki obce, wychowanie fizyczne (wf), komputery, technika, sztuka, wychowanie obywatelskie. Zgodnie z programem nauczania, realizuje się kolejne cele w obrębie każdego przedmiotu w czterech tzw. key stage (kluczowych okresach). Szkoła podstawowa realizuje dwa pierwsze key stage. Na każdym z tych poziomów dzieci podchodzą do egzaminów: w wieku lat 7,11,14 i 16. Te dwa ostanie egzaminy zdaje się w szkole średniej (poziom 3 i 4).



Przeczytaj artykuł
 
 
116878 
Niemowa


Dołączyła: 16 Gru 2010
Posty: 1
Skąd: Brzeg (Opolskie)
Wysłany: Czw Gru 16, 2010 11:42 am   

Witam.
Czy moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego kaza placic mi czesciowo za 15 godzin/tydzien free, czyli 38 tyg./rok, ktore przysluguja mojemu synkowi w przedszkolu,a przeciez te 15 godzin mialo byc zupelnie za darmo.Bylam juz w 3 lub 4 przedszkolach i w kazdym to samo.
Pozdrawiam, mama z Colchester.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 1,35 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Reklama