Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego. Ile kosztuje? Jakie dokumen
Autor Wiadomość
Infolinia-Prasa
Uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 698
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 11:58 am   



Ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego. Ile kosztuje? Jakie dokumenty są wymagane?
autorem artykułu jest Agata Drotlew

Większość z nas nie ma wie ile kosztuje ślub, oraz jakie dokumenty należałoby przynieść do Urzędu Stanu Cywilnego w celu zawarcia związku małżeńskiego, gdy nasza druga połowa jest np. obłożnie chora, niepełnosprawna, gdy jest wdowcem, czy rozwódką. Może się też zdarzyć, że nasze "szczęście" będzie miało obce obywatelstwo.

Jakie dokumenty są wymagane i od kogo?



Przeczytaj artykuł
 
 
Grazyna K.
Gość
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 11:58 am   

Niedawno mieliśmy Ślub we wrocławskim Urzedzie Stanu Cywilnego. To co nast tam spotkało na terenie tego Urzedu jest bardzo przykre. Po zarejestrowaniu podeszła do nas niska kobieta która powiedziała, że ona tu gra na sali weselnej i jest z Agencji Artystycznej  ARTLIBITUM- Szefowa jak sie później okazało. W sposób bardzo natarczywy usiłowała wymysić na nas abyśmy jej zapłacili za granie 60 zł. Kiedy odmówiliśmy, nadal za nami jako Młoda Para chodziła i nękała nas swoja osobą. Nie moglismy sie uwilnic od niej, az podszedł nasz świadek i powiedział jej, aby wreszcze dał nam spokój.  Pół roku wcześniej byliśmy na ślubie koleżanki i ta sama kobieta "grała" tak żałośnie, że nie mozna tego było słuchać. Ze ślub zrobiła STYPĘ. Aby grac, to trzeba umiec a nie zawodzic jak na cmętarzu przy pochówku. Ostrzegamy inne pary mające mieć ślub cywilny we wrocławskim USC, aby szrokim łukiej ja omijali, a najlepiej to od razu poprościc świadka, by ją odgonił od was bo zepsuje wam całą uroczystośći miłą atmosferę dnia ślubu waszego.
 
 
Ania :)
Gość
Wysłany: Pon Maj 09, 2011 11:25 am   

mam małe pytanie :) czy zamiast dowodu osobistego może być paszport w przypadku osoby niepełnoletniej???
 
 
margo-1966
Gość
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 6:47 pm   

Jestem wlasnie po slubie cywilnym. Uroczystosc odbyla sie w tutejszym urzedzie stanu cywilnego w luton. 
Z dokumentow jakie musialam przedlozyc to byl:
1. Paszport (w przypadku dowodu trzeba przygotowac jego tlumaczenie przez tlumacza przysieglego z jezyka polskiego na angileski)
2. Akt urodzenia ( nie tlumaczylam przy paszporcie chyba nie wymagany) zrobiono ksero
3. Akt malzenstwa z adnotacja o rozwodze  z USC w polsce - konieczne tlumaczenie
4. Dowod zamieszkana w luton- rachunki  na wasze nazwisko a przy ich braku oficjalne pisma przychadzoca na ten adres i wasze imie np- ja mialam pismo o nadaniu NINo, o rejestracjii u lekarza, z banku, ale nawet akceptuja pisma se sklepow w ktorych wyrabiane sa karty stalego klienta, np karta stalego klienta sainsbury, tesco, ikea.
w razie jakis pytan mozna pisac na mojego maila  [email protected]
 
 
Llanell
Gość
Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 4:24 pm   

ja jestem przed tym całym zamieszaniem ale mam jeszcze jedno małe pytanko czybraliscie slub cywilny w jezyku angielskim czy polskim? mi zalezaloby orzenic sie po polsku tylko skad wziasz urzednika ktory mowi po polsku prosze o rady pod kontaktem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama