Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Dawid
Wto Maj 06, 2008 5:34 pm
pytanie o porade--home office
Autor Wiadomość
olcia 
Niemowa


Dołączyła: 23 Mar 2008
Posty: 1
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Mar 20, 2008 9:47 pm   pytanie o porade--home office

mam pytanie jestem w angli 14 miesiecy nie wyrobilem sobie home office poniewarz slyszalem rozne opinie ze nie trzeba itp. i nadal nie wiem a jak trzeba czy po takim okresie czasu nie dowala mi jakiejs kary?
 
 
Aga i Krzysiek
Stały bywalec
Podbeskidzie


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 61
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: Czw Mar 20, 2008 10:10 pm   

Nie dowala... ja tez wyslalem dokumenty po ponad roku i spoko... odeslali paszport i cisza.
 
 
macciek5 
Niemowa
macciek5


Wiek: 31
Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 2
Skąd: 1|Bury
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 2:56 pm   nie ma problemu

nic sie nie martw , ja to załatwiałem po ponad 1,5 roku i wszystko bylo ok. dostałem wszystko w ok 2 tyg! pozdr
 
 
 
macciek5 
Niemowa
macciek5


Wiek: 31
Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 2
Skąd: 1|Bury
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 2:56 pm   nie ma problemu

nic sie nie martw , ja to załatwiałem po ponad 1,5 roku i wszystko bylo ok. dostałem wszystko w ok 2 tyg! pozdr
 
 
 
Elwira 
Uzależniony



Wiek: 103
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 556
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 12:49 pm   Re: pytanie o home office

olcia napisał/a:
jestem w angli 14 miesiecy nie wyrobilem sobie home office poniewarz slyszalem rozne opinie ze nie trzeba itp. i nadal nie wiem a jak trzeba czy po takim okresie czasu nie dowala mi jakiejs kary?

Home Office jest obowiązkowy juz od 1-go miesiąca pracy w UK, jezeli chcesz żeby Twoja praca była uznana jako legalna. Obowiązuje pisemne zgłoszenie w ciągu 4 tygodni (poczytaj sobie info na tym portalu). W praktyce to różnie bywa, ale niektórzy pracodawcy sami sprawdzaja, czy sie zarejestrowałeś, bo nie chca zatrudniac nikogo nielegalnie - grozi im za to kara do 5000Ł. Więc chyba nie warto dłużej ryzykowac - to tylko 90Ł, a kara znacznie wyższa.
_________________
Sticks and stones can break my bones, but words can never hurt me.
 
 
Dawid 



Wiek: 33
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 2:29 pm   

kara dla pracodawcow nie pracownikow, ja sie rejetrowalem rok po przyjzdzie i nie mialem zadnych konsekwencji
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Elwira 
Uzależniony



Wiek: 103
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 556
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 3:57 pm   Home Office

No to miałeś szczęście, bo: "Wniosek o rejestracje w ramach Programu Rejestracji Pracowników należy złożyć natychmiast po podjęciu nowej pracy. Jezeli dana osoba nie złoży wniosku w ciągu miesiąca od podjęcia zatrudnienia, zatrudnienie stanie sie nielegalne po upłynięciu tego terminu. Zatrudnienie będzie nielegalne do momentu wydania zaświadczenia o rejestracji oraz konieczne może sie okazać przerwanie zatrudnienia."
A karę za nielegalne zatrudnienie zapłaci pracodawca, który sobie potem to odbija na zatrudnionym... Więc nie warto przeciągać sprawy ponad 3 miesiące (tyle zwykle trwa średni okres tolerancji dla spóźnialskich).
_________________
Sticks and stones can break my bones, but words can never hurt me.
 
 
asia01 
Rozkręca się



Dołączyła: 15 Lip 2007
Posty: 34
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 8:35 am   

...e tam ja tez wyrobilam home office po 9 miesiacach od daty zatrudnienia i nie mialam zadnych przykrych konsekwencji z tego powodu.....a tak w ogole to nie znam tu ani jednej osoby, ktoraby HO zrobila w terminie i tak samo NIN!!! srednio ludzie rejestruja sie po pol roku od przyjazdu na wyspy!!!
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 420
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 10:31 am   

asia01 napisał/a:
nie znam tu ani jednej osoby, ktoraby HO zrobila w terminie i tak samo NIN!!!


No to nie znasz mnie.

Tak z ciekawości - jaki jest powód nierejestrowania się w terminie? Zbyt skomplikowany formularz? Cena? Brak dostępu do informacji?

--
Renya
 
 
Dawid 



Wiek: 33
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 1:27 pm   

Renya napisał/a:
Tak z ciekawości - jaki jest powód nierejestrowania się w terminie? Zbyt skomplikowany formularz? Cena? Brak dostępu do informacji?


w moim przypadku niechec do jakichkolwiek formularzy
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Reklama