Leicester.infolinia.org

Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: gregor
Pią Sie 01, 2008 2:17 pm
Przylot do Leicester z dzieckiem-5 lat
Autor Wiadomość
Iwona3333 
Niemowa
Iwona3333


Dołączyła: 01 Sie 2008
Posty: 8
  Wysłany: Pią Sie 01, 2008 1:03 pm   Przylot do Leicester z dzieckiem-5 lat

Witam!Mam mega problem i proszę o poradę i pomoc jeśli ktoś z was zetknął się z podobnym problemem.Chodzi o to,że w październiku b.r. chcę przylecieć do Anglii synkiem(5lat). Od razu wyjaśniam,że jestem samotną matką,a w domu rodzinnym teoretycznie mogłabym zostawić dziecko pod opieką moich rodziców ale nie chcę z różnych względów.I tak:chciałabym posłać go do szkoły w Anglii ale problem w tym,że mój syn nie zna ani słowa po angielsku.Czy ktoś z was może mi poradzić co w tej sytuacji mogę zrobić?Jeśli nie poślę syna do szkoły,nie będę mogła iść do pracy a bez tego mój pobyt tam nie ma sensu.Proszę o pomoc i z góry dziękuję!Pozdrawiam!
_________________
Iwona
 
 
express advice 
Niemowa
express advice


Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 2
Skąd: Leicester (Anglia)
Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 5:30 pm   

Witam

jak najbardziej polecalabym przyjazd do Anglii, poniewaz zajmuje sie pomoca w posylaniu dzieci do szkol i z doswiadczenia wiem ze przystosowuja sie one bardzo szybko do nowego srodowiska a rowniez nauka jezyka nie jest dla nich niczym trudnym.
Poza tym jako samotnej matce przysluguje Pani bardzo wiele dofinansowan.
W razie jakichkolwiek problemow zapraszam do mojego biura doradztwa dla Polakow w leicester. Sprawy trudne zawsze sa do rozwiazania.
Pozdrawiam

Express Advice
Iwona Lis
 
 
Iwona3333 
Niemowa
Iwona3333


Dołączyła: 01 Sie 2008
Posty: 8
Wysłany: Pią Lis 14, 2008 2:29 pm   

Witam,dziękuje za odpowiedź na mój post,bo już myślałam,że nikt nie ma takich doświadczeń,albo nikt nie chce się nimi podzielić.Jestem już w Leicester od 30 października b.r. Dziecko niestety na razie jest w Polsce,lecę po Niego 24 grudnia. Odnośnie szkoły to byłam w City Council,złożyłam tam aplikację,przemiła Pani powiedziała,że Miasto znajdzie dla mojego syna najlepszą szkołę dla Niego,tzn.taką,gdzie uczęszcza dużo polskich dzieci lub uczą polscy nauczyciele.Więc jeśli chodzi o szkołę to na razie czekam na odpowiedź zwrotna z City Council.Dodam tylko,że zajmie to 10 dni roboczych,a więc naprawdę niedługo. Natomiast zwracam się do Pani z prośbą o odpowiedź na pytanie,o jaki zasiłek mogę się starać na chwile obecną? Nie mam jeszcze NIN-ale złożyłam juz aplikacje w Job Center, ani też nie przepracowałam tu jeszcze ani jednej godziny. Proszę o odpowiedź tu lub na mój e-mail: ,za co z góry serdecznie dziękuję.Pozdrawiam gorąco!
_________________
Iwona
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama