Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka
logo

Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyć tego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać na forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
Przeprowadzka-co o tym sadzicie?
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 9:55 pm   Przeprowadzka-co o tym sadzicie?
Post wygaśnie: 07.23, 22:55

Czesc, witam Forumowiczow,
od pieciu lat mieszkam w Szkocji,jako samozatrudniony zajmuje sie remontami domow i mieszkan,klienci to glownie Szkoci dla Polakow moje ceny sa zbyt wysokie.Wszystko byloby fajnie gdyby nie moja niespokojna natura i chec zmiany.Od kilku tygodni zyje mysla przeprowadzki w bardziej cieply region Wielkiej Brytanii np. do Walii.Mam juz dosc tych ciaglych deszczow ,wiatrow itp. tu gdzie mieszkam to dni w roku z temperatura powyzej 20 C mozna policzyc na palcach jednej reki ,brrrr. I jeszcze wszedzie ta wilgoc,grzyb na scianach, z moich obserwacji wynika ,ze 70-80% domow jest zagrzybionych.Na korzysc Walii przemawiaja jeszcze stosunkowo niskie ceny nieruchomosci. Co o tym sadzicie? A moze ktos z Was juz taka przeprowadzke przezyl i chcialby podzielic sie swoimi doswiadczeniami?
Bede wdzieczny za jakiekolwiek opinie. :lolek2:
 
 
Dawid 



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 867
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 11:17 pm   

nie cierpie przeprowadzek, mam juz kilka za soba co prawda w obrebie tego samego miasta, ale zawsze jest to problem.

w cardiff tez duzo pada i wieje, choc ostatnio jest bardzo cieplo. Swansea jest blisko, dlatego pogada pewnie ta sama. Domy tez tu sa zagrzybione strasznie, moze nie tyle co u ciebie, bo w koncu jest troche cieplej, ale i tak za duzo.
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 250
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 6:37 am   

ja właśnie planuję się przeprowadzić na północ od mojego miasta, najpierw ja, a potem moja rodzina i też mam wiele dylematów z tego powodu.
_________________

 
 
Dawid 



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 867
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 11:08 am   

"gosc" bedziesz wynajmowac firme czy sam przewieziesz dobytek?
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
kamila87 
Gaduła
milka


Wiek: 22
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 53
Skąd: Swansea (Walia)
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 12:06 pm   

Nie polecam Walii. Znajdz lepiej jakis fajny zakatek w Anglii ;)
 
 
 
Gość

Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 7:01 pm   

A czy moglabys Kamilo podac choc trzy powody czemu nie? Ja ze swej strony podejrzewam,ze moga byc klopoty z praca bo gdy sa tanie nieruchomosci to region jest zagrozony bezrobociem (np.wsch.Niemcy).
 
 
kamila87 
Gaduła
milka


Wiek: 22
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 53
Skąd: Swansea (Walia)
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 8:19 pm   

Po pierwsze okropna monotonia, po drugie pogoda jak wszedzie(deszczowo bardziej niz ustawa przewiduje), po trzecie klimat taki szary, ponury. No i jesli chodzi o prace cieżko rowniez. Ja mieszkalam w Niemczech lubie ten kraj,wiec polecam hihi . :okii:
 
 
 
nemo-nemo 
Uzależniony


Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 311
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 10:24 pm   

Jak juz szukasz cieplejszego miejsca to polecam Anglie czyli calkowite poludnie wyspy na przyklad Bristol :)
 
 
 
Gość

Wysłany: Wczoraj 9:19   

Tak tylko ze w Anglii ceny domow sa podobne jak w Szkocji tzn.za 3-sypialniowy dom trzeba zaplacic od 120 tys. wzwyz. W Walii natomiast podobny dom mozna kupic za ok.80-90 tys.oczywiscie mowimy tu o funtach.Za takie pieniadze to w Szkocji mozna nabyc 1bed-flat i to w takiej dzielnicy,ze nawet Sylvester Stallone mialby pelne portki przemykajac sie rano do pobliskiego sklepu po mleko i bulki. A tak na powaznie to niechcialbym do konca zycia splacac zaciagnietych kredytow i perspektywa posiadania wlasnego domu w Walii wydaje mi sie bardziej realna a ze nie jest to Hiszpania czy Wlochy to ja wiem chcialbym jedynie aby bylo troche cieplej.Dziekuje za Wasze dotychczasowe opinie i prosze o jeszcze. :brawoo:
 
 
Cenzor 



Wiek: 38
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 492
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Wczoraj 9:43   

Witam!
Ja jestem takim przykładem przeprowadzki ze Szkocji do Walii, a potem z Wali do Szkocji.
Powiem tak.
Jak nie spróbujesz, nie będziesz wiedział.
Uważam że każdy powinien się przekonać na własnej skórze i własnych doświadczeniach, gdzie mu lepiej.
10 osobom może być źle w miejscu gdzie Tobie będzie jak w sam raz i odwrotnie.
Szkocja ma swoje plusy ale i Walii ich nie brakuje.
Podobnie jest z minusami.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
 
 
piskaryev
Gość
Wysłany: Dzisiaj 0:25   

Dobry czlowieku!
Jezeli rzeczywiscie, jak deklarujesz, masz ''niespokojna nature'', to bron Boze nie przenos sie do Walii, bo zdechniesz tu z nudow jak pies.
Na klientele przy remontach tez raczej bym na Twoim miejscu nie liczyl, dla przecietnego walijczyka splywajace grzybem sciany i cieknace rury wypuszczajace g***o na zewnatrz przez dziure w scianie to jak najbardziej naturalny stan porzadku swiata i absolutnie nie kloci sie to z ich poczuciem estetyki.
Lepiej Ci juz bedzie dawac sie przewiewac szkockim wiatrom i smagac ulewie, ktora i w Walii, zapewniam Cie, do rzadkosci nie nalezy.
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 250
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Dzisiaj 0:40   

może owieczki?
_________________

 
 
ISKARYEV
Gość
Wysłany: Dzisiaj 1:37   

Ale co owieczki?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire |
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama