Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
Polska aktorka: "Leniwi Polacy zrujnowali Wielką Brytan
Autor Wiadomość
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 88
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 8:21 pm   Polska aktorka: "Leniwi Polacy zrujnowali Wielką Brytan

Polska aktorka znana z serialu BBC "Capital City" ujawnia w dzienniku "The Sun" swoje szokujące poglądy na temat imigrantów. Przybyła w 1981 roku na Wyspy Joanna Kanska twierdzi, że nie wszyscy Polacy ciężko pracują, a jej tekst nosi tytuł "Leniwi Polacy zrujnowali Wielką Brytanię" - donosi goniec.com.
Z komentarza Joanny Kanskiej pt. "Workshy Poles have ruined Britain" dowiadujemy się, że to między innymi milion zamieszkujących Wyspy przybyszy znad Wisły ponosi winę za wszystkie plagi, jakie nawiedziły ostatnio Zjednoczone Królestwo.

50-letnia Joanna Kanska sama z tą falą "najeźdźców" się nie identyfikuje. Już na samym początku zaznacza, że do UK przybyła prawie 30 lat temu. W tym czasie Wielka Brytania była "pięknym, czystym, uporządkowanym, eleganckim i przyjaznym miejscem".

Obecnie Kanska boi się wyjść na ulicę, ponieważ jak pisze "chodniki pokryte są śmieciami, a ludzie bez wstydu plują na ulicę". Zdaniem Polki te zmiany spowodowane zostały przez zbyt liberalne prawo imigracyjne. "Zbyt wielu kulturom pozwolono osiąść w Wielkiej Brytanii" – pisze Kanska

Z dalszej części tekstu dowiedzieć się możemy, że kiedy aktorka przybywała na Wyspy, jedynie dwa miliony mieszkańców kraju urodziły się poza jego granicami. "Dzisiaj ta liczba przekroczyła 6,5 miliona i nadal rośnie" – pisze. Jej zdaniem "miało to dramatyczny wpływ na Wielką Brytanię – kulturalny, praktyczny i finansowy".

Zdaniem Kanskiej Wielka Brytania przyciąga emigrantów tym, że łatwo jest się tutaj wzbogacić. Ostrzega jednak, że "grzechem jest to, że tak wielu emigrantów utrzymuje się [w UK] z zasiłków". Polka ostrzega, że "trzeba najpierw wnieść coś do społeczeństwa, zanim zacznie się od niego cokolwiek otrzymywać".

Polka zastrzega, że przez cały czas swojego pobytu w UK musiała ciężko pracować. Między innymi dlatego też chyba denerwują ją ludzie, którzy zaraz po przyjeździe oczekują darmowych mieszkań i zasiłków. "Nie każdy Polak jest ciężko pracującym człowiekiem" – zauważa.

W tekście znajdują się również takie złote myśli jak to, że "multikulturalizm się nie sprawdza" oraz rady dla rodowitych mieszkańców Wysp, którzy, zdaniem aktorki nie powinni się zbytnio przejmować tym, że mogą urazić czyjeś uczucia.

"Próby bycia miłym dla wszystkich niszczą ten kraj. Dlaczego Wielka Brytania nie zaadaptuje bardziej restrykcyjnego systemu, takiego jakie funkcjonują w Australii czy Ameryce. Tam mile widziani są jedynie wykwalifikowane osoby" – tłumaczy Kanska."Czasami wydaje się, że Wielka Brytania spiskuje przeciwko własnym obywatelom i to się musi skończyć" – kończy swój tekst Kanska - napisał "Goniec".

żart? a może rasizm w polskim wykonaniu wobec własnych rodaków?
_________________

 
 
Cenzor 



Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 65
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 1:50 am   

Nie chce mi się wypowiadać nawet na temat toku myślenia i sposobu podejścia do problemów społecznych tej pani Kanskiej.
Zastanawia mnie tylko jedno.
Mianowicie fakt, czy ta pani swoje poglądy i wywody ma z jakichś źródeł czy to jest poparte tylko statystykami o ogólnej liczbie imigrantów?, i osobistymi refleksjami na ten temat?
I czy w końcu pani Kanska z rozumem całkowicie zatraciła pamięć skąd wywodzą się jej korzenie?

Popsułem sobie humor tym artykułem na noc.
:throwup:
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
Ostatnio zmieniony przez Cenzor Czw Lut 04, 2010 11:11 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 88
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 11:14 am   

no i mamy wyjaśnienie ze strony pani Kanskiej:

Joanna Kanska, autorka komentarza zamieszczonego w dzienniku „The Sun” pod tytułem „Leniwi Polacy zrujnowali Wielką Brytanię” opublikowała oświadczenie na swoim profilu w serwisie Nasza-klasa. Aktorka twierdzi, że jej wypowiedź została zmanipulowana.

Opinia o imigrantach opublikowana w czwartkowym wydaniu „The Sun” sprowadziła na jej autorkę gniew i potępienie ze strony Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Jej konto na Nasza-klasa.pl zostało zalane głosami krytyki i wulgarnymi komentarzami. W niedzielę Joanna Kanska zamieściła na swoim profilu oświadczenie, w którym wyjaśnia, że prawdziwa wymowa jej tekstu była zupełnie inna.

„W dniu 28 stycznia 2010 brytyjska gazeta <Sun> opublikowala artykuł, który zawierał komentarz zrobiony przeze mnie, a który stanowił część długiego wywiadu o moim życiu, karierze i planach na przyszłość – pisze aktorka znana w UK z roli w serialu BBC1 „Material Girl”. – Sensacyjny nagłówek wywołał oburzenie nie tylko w polskim społeczeństwie, ale także wśród moich angielskich przyjaciół i wstrząsnął mną osobiście. Zwrot, który został użyty w tytule, nie był moim stwierdzeniem i na pewno nie odzwierdziedla on moich poglądów, co może potwierdzić każdy, kto mnie zna.”

Przypomnijmy, w oryginale angielskim tytuł brzmiał „Workshy Poles have ruined Britain” (pol. Leniwi Polacy zrujnowali Brytanię). Kanska mówi w nim między innymi, że „nie każdy Polak jest ciężko pracującym człowiekiem”, a napływ imigrantów „miał dramatyczny wpływ na Wielką Brytanię – kulturalny, praktyczny i finansowy”.

Z oświadczenia aktorki na profilu w Naszej-klasie wynika, że jej komentarz został zmanipulowany, a wymowa słów zmieniona nie do poznania.

„To, co naprawdę powiedziałam w tym wywiadzie, to to, że większość Polaków, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii, zintegrowali się z angielskim społeczeństwem i mają duży, pozytywny wkład w życie tego kraju. Jest to coś, z czego możemy być wszyscy dumni. Słowa „...nie wszyscy Polacy są ciężko pracującymi emigrantami” były częścią twierdzenia, że większość Polaków, którzy tu przyjeżdżają SĄ ciężko pracującymi członkami społeczeństwa! – podkreśla Joanna Kanska. – Zapytana, oczywiscie przyznałam, że tak jak w każdej nacji i wśród naszych przyjezdnych znajduja się „niepożądane elementy”, ci, którzy przyjechali tu zwabieni relatywnie łatwo dostępnym systemem socjalnym. W przeciwieństwie do zarzuconego mi ataku na moich rodaków z dumą chwalilam nasze osiągnięcia!”

„Popierając naszą polską społeczność i kulturę przez wiele lat, poświęcając czas i nie zwracając uwagi na koszty, jestem ostatnią osobą, która by tą społeczność krtytykowała. Jest mi tylko przykro z tego powodu, że prowokujący i mylący nagłówek był powodem błędnej inerpretacji moich wypowiedzi” – kończy oświadczenie aktorka.
goniec.com

jest prawdopodobne, że jej wypowiedź została zmanipulowana, ale dlaczego pani Kanska tak późno zareagowała? to też zastanawia..
_________________

 
 
Cenzor 



Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 65
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 1:26 pm   

anieliczka napisał/a:

jest prawdopodobne, że jej wypowiedź została zmanipulowana, ale dlaczego pani Kanska tak późno zareagowała? to też zastanawia..


Dokładnie.
Po za tym, nie napisano nic o jakichkolwiek postępowaniach wyjaśniających.
Uważam że gdyby "The Sun" w moich wypowiedziach zamieścił tak poważny błąd (zmienił treść wypowiedzi ) nie poprzestał bym tylko na wyjaśnieniach dla rodaków na swojej stronie, ale raczej starał się o przeprosiny ze strony gazety, dla siebie i imigrantów którzy poczuli się urażeni.
Dziwne.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
 
 
Dawid 



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 657
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sro Lut 03, 2010 10:36 am   

i rekompensate finansowa za uszczerbek, na jakies cele charytatywne
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Cenzor 



Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 65
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Czw Lut 04, 2010 9:03 am   

To tu jeszcze ciekawy artykuł z Gońca dotyczący sprawy.
Polecam.

KLIKNIJ ABY PRZECZYTAĆ

Jak widzimy, Mary Dejevsky bardziej stosownie i etycznie podchodzi do problemu. :polen:
Aż dziw bierze że Brytyjka tak, a nasza rodaczka odwrotnie.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama