Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
podatek
Autor Wiadomość
elsmeryso
Gość
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 12:02 pm   podatek

hej witam pracuje w Anglii od zeszlego roku {2006} kwietnia , chcialem sie zapytac o ile ktos sie orientuje a nie "chyba" do kiedy powinienem zlozyc zeznanie podatkowe . Wyczytałem na WASZEJ STRONCE ZE DO 31 STYCZNIA za ubiegły rok a poten kare naliczają ? sam juz niewiem bo wyzej piszecie ze p60 pracodawca powinien przeslac nam do 31 maja ?!11??/ a i zalozmy ze otrzymam juz od pracodawcy ten p60 i co wtedy z nim zrobić wyslac bezposrednio do urzedu ??? prosze napiszcie cos ...dz\ieki pozdrawiam
 
 
mala27
Gość
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 12:56 pm   

Witam. Do 31 stycznia 2007 trzeba się rozliczyć, ale z zarobków za lata 2005-2006 (tzn. od kwietnia 2005 do kwietnia 2006). P60 za lata 2006-2007 dostaniesz w kwietniu lub maju od pracodawcy i z tym trzeba iść do Inland Revenue i tam Cię rozliczą. Mam nadzieję, że to wyjaśniło Twoje wątpliwości. Pozdrawiam
 
 
KEj 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 32
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 163
Skąd: Llantrisant (Walia)
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 3:44 pm   

trzeba???
jestem tu od wrzesnia 2004 i nigdy sie z niczego nie rozliczalam.. no teraz to jestem zaskoczona..
_________________
Gud morning, zis is jor kaptin spiking. ?i hef som problems ?if a?er motor, so? plis zis pipul, hu ken s?im plis d?amp intu ze ?oter. Zis pipul hu ken not s?im, s?kju for jor atenszon.
 
 
 
werni 
Uzależniony
vampire



Wiek: 34
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 317
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 6:42 pm   

do 31 stycznia rozliczaja sie tylko samozatrudniajacy sie tzn na cis, a rok podatkowy konczy sie 4 kwietnia a nastepny zaczyna sie 5 kwietnia czasu na rozliczenie sie nie znam ale ja w tamtym roku rozliczalem sie pod koniec maja
_________________
L4U
 
 
elsmeryso
Gość
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 7:36 pm   

Dzieki Mala27 i werni !!! pozdrawiam :polen:
 
 
mala27
Gość
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 7:44 pm   

werni napisał/a:
rok podatkowy konczy sie 4 kwietnia a nastepny zaczyna sie 5 kwietnia


No właśnie o tym pisałam, że do końca stycznia należy się rozliczyć ale za rok podatkowy kwiecień 2005 - kwiecień 2006.
 
 
mala27
Gość
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 7:48 pm   

KEj napisał/a:
trzeba???
jestem tu od wrzesnia 2004 i nigdy sie z niczego nie rozliczalam.. no teraz to jestem zaskoczona..


KEj jeśli w roku rozliczeniowym czyli od kwietnia do kwietnia pracowałaś i opłacałaś podatki to pracodawca powinien Ci wystawić P60 i z tym idziesz do Inland Revenue i jeśli zarobiłaś coś ponad 5000 funtów (dokładnej kwoty nie znam), to zwracają Ci częściowo podatek, a jeśli zarobiłaś mniej niż 5000 to zwrócą Ci cały podatek, który Ci odciągnęli.
 
 
elsmeryso
Gość
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 10:10 pm   

MOZE TO POMOZE CO NIEKTóRYM https://infolinia.org/finanse/podatki.php :dolar:
 
 
KEj 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 32
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 163
Skąd: Llantrisant (Walia)
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 3:07 pm   

mala27 napisał/a:


KEj jeśli w roku rozliczeniowym czyli od kwietnia do kwietnia pracowałaś i opłacałaś podatki to pracodawca powinien Ci wystawić P60 i z tym idziesz do Inland Revenue i jeśli zarobiłaś coś ponad 5000 funtów (dokładnej kwoty nie znam), to zwracają Ci częściowo podatek, a jeśli zarobiłaś mniej niż 5000 to zwrócą Ci cały podatek, który Ci odciągnęli.


dzieki mala27 za odpowiedz, w inland revenue juz bylam kilka razy z p60 ale niekoniecznie do 31 stycznia albo w kwietniu, tylko tak przy okazji ;-)
_________________
Gud morning, zis is jor kaptin spiking. ?i hef som problems ?if a?er motor, so? plis zis pipul, hu ken s?im plis d?amp intu ze ?oter. Zis pipul hu ken not s?im, s?kju for jor atenszon.
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 28
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 9:56 pm   

mi to naliczyli w pracy i przez kilka nastepnych tygodni oddawali wraz z wyplata, tez nigdy nic nie musialam zglaszac...
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
mala27
Gość
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 10:57 pm   

megus77 napisał/a:
mi to naliczyli w pracy i przez kilka nastepnych tygodni oddawali wraz z wyplata, tez nigdy nic nie musialam zglaszac...


To prawda, czasami pracodawcy tak robią i już się potem nie musisz fatygować do Inland Revenue :)
 
 
Hubert 
Rozkręca się


Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 34
Skąd: Barry Island
Wysłany: Pią Lut 02, 2007 11:40 pm   

na tej stronie jakoes nieprawidlowe albo stare dane.
 
 
 
wojtek_86 
Nieśmiały
O?RAIT -haha


Wiek: 27
Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 10
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 10:57 pm   

jest tak ze jezeli pracujesz i poprosisz pracdawce o P46 i wypelnisz po paru tygodniach zwrócą ci tax (na twym peislipie) i nie musisz isc po zwrot ! bo dostajesz go odrazu przy cotygodniowej pesji ... zalezy kto jak lubi :Smile1: jedni lubią wieksza pesje co tydzin a jedni wola w kwietniu kolo 500 funtów:) i np kupno samochodu za te kwotę;)
 
 
 
KEj 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 32
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 163
Skąd: Llantrisant (Walia)
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 3:09 am   

wojtek_86 napisał/a:
jest tak ze jezeli pracujesz i poprosisz pracdawce o P46 i wypelnisz po paru tygodniach zwrócą ci tax (na twym peislipie) i nie musisz isc po zwrot ! bo dostajesz go odrazu przy cotygodniowej pesji ... zalezy kto jak lubi :Smile1: jedni lubią wieksza pesje co tydzin a jedni wola w kwietniu kolo 500 funtów:) i np kupno samochodu za te kwotę;)


p46 wypelniasz zeby nie placic tego emergency wysokiego podatku ale to swoja droga, pozatym jak dostaniesz pod koniec roku podatkowego jeszcze takie podsumowanie placonego podatku od pracodawcy zdaje sie p60 i sie wybierzesz z tym do inland revenue to jeszcze powinno cos skapnac- ja osatnio dostalam okolo 30£ (czekiem w liscie), niby niewiele, ale zawsze warto sie pofatygowac.
_________________
Gud morning, zis is jor kaptin spiking. ?i hef som problems ?if a?er motor, so? plis zis pipul, hu ken s?im plis d?amp intu ze ?oter. Zis pipul hu ken not s?im, s?kju for jor atenszon.
 
 
 
werni 
Uzależniony
vampire



Wiek: 34
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 317
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Lut 11, 2007 8:38 pm   

zastanawiam sie jakie ulgi podatkowe nam przysluguja...
_________________
L4U
 
 
KEj 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 32
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 163
Skąd: Llantrisant (Walia)
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 6:58 pm   

werni napisał/a:
zastanawiam sie jakie ulgi podatkowe nam przysluguja...


chodzi ci o to, ze jak nie zarabiasz wiecej niz cos kolo 4tys rocznie to zwracaja ci podatek i to, ze im mniej godzin pracujesz, tym nizej procentowo placisz podatku? innych nie znam..
no jest jeszcze tax credit, to jest niby zwracanie czesci podatku pod koniec roku podatkowego jak nie zarobiles wiecej niz 10 tys a pracowales ponad 30 godzin..
ktos wie czy mozna cos dostac pracujac 23 godziny tygodniowo?
_________________
Gud morning, zis is jor kaptin spiking. ?i hef som problems ?if a?er motor, so? plis zis pipul, hu ken s?im plis d?amp intu ze ?oter. Zis pipul hu ken not s?im, s?kju for jor atenszon.
 
 
 
Jareczek
Niemowa


Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 2
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 10:33 am   

jesli chodzi o progi to aktualne wyliczenia sa na :arrow: http://www.dzak.topworld.org/ i z tego co czytalem to w tym roku to 5035GBP z tym ze to dla osob zatrudnionych u kogos a nie tak ja wy tutaj macie, samozatrudnienie :P
 
 
werni 
Uzależniony
vampire



Wiek: 34
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 317
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 5:32 pm   

Jareczek napisał/a:
z tym ze to dla osob zatrudnionych u kogos a nie tak ja wy tutaj macie, samozatrudnienie

?????hehe bez komentarza................
_________________
L4U
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 28
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 9:59 pm   

ogolnie tax credit mozna dostac spory warunki: powyzej 25rok zycia maximum 35godxzin pracy na stronce inland revenue jest symulator ktory oblicza ile mozna dostac. kumpela przy zarobku 11300 dostala zwrot 1150funtow wiec warto :)
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
tagusek 
Stały bywalec



Wiek: 49
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 72
Skąd: Cardiff/Szczecin
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 4:07 pm   

mala27 napisał/a:
trzeba iść do Inland Revenue i tam Cię rozliczą


a możecie mi podać jakieś namiary na Inland Revenue
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama