Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Plan podróży do Cardiff
Autor Wiadomość
Bartek 
Gaduła



Wiek: 31
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 52
Skąd: Cardiff / Poznan
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 11:50 am   Plan podróży do Cardiff

Planuje wylecieć z Poznań do Londyn-Luton z wizzair
i dojechać do Cardiff autobusem prosto z lotniska Luton z
nationalexpress.

Koszt podróży to z miesięcznym wyprzedzeniem to 121.00 PLN za bilet lotniczy i 50 funtów za autokar z Luton do Cardiff.
Proszę o konstruktywną krytykę i ewentualnie tańsze opcje podróży.
Ryanair raczej odpada,wszelkie przeloty są w Londynie po 17-stej czyli w Cardiff byłbym przed północą.
Co z autokarem ? Słyszałem że można dojechać i za 20 funtów ? W jaki sposób ? Prosiłbym o trasę ,nazwy przystanków ( z Victoria Station ? ), nazwę przewoźnika.

Z góry dziękuje za pomoc.
 
 
 
mala27
Gość
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 12:34 pm   

Myślę, że za samolot to dobra cena, ale strasznie drogo za przejazd do Cardiff. Spróbuj dostać się z lotniska na Victoria Station autobusem GreenLine 757, który kosztuje ok.10 Ł i podróż trwa ok. 75 minut. http://www.londontoolkit....ton_bus.htm#bus
A potem z Victoria Station do Cardiff autobusem National Express albo MegaBusem www.megabus.com
Myślę, że na pewno Ci taniej wyjdzie. Pozdrawiam
 
 
Bartek 
Gaduła



Wiek: 31
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 52
Skąd: Cardiff / Poznan
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 5:02 pm   

Dlatego też pytałem znajomy mówił że zmieszczę się w 20 Ł.
Tak dzięki Tobie koszt podróży to Victoria Station: 10 Ł + 5,50 Ł za podróż do Cardiff.
Dziękuje za linki :)

Jeszcze jedno pytanie: W jaki sposób najłatwiej zapłacić za bilet ?
Mam kartę Visa Elektron z mBanku,dostęp do PayPala.
 
 
 
Dawid 



Wiek: 33
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 5:51 pm   

za megabusa mozesz zaplacic tylko przez internet

nationala tez polecam przez internet mozna trafic na promocje

visa jest akceptowalna z tego co pamietam
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
KEj 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 32
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 163
Skąd: Llantrisant (Walia)
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 6:49 pm   Re: Plan podróży do Cardiff

Bartek napisał/a:

Ryanair raczej odpada,wszelkie przeloty są w Londynie po 17-stej czyli w Cardiff byłbym przed północą.


Z góry dziękuje za pomoc.


a z tym to sie calkowiecie nie zgadzam, ja zawsze latam ryanairem, przylot mam o 16:20 (zalezy od dnia) i do tego taniej jest niz wizzair..
_________________
Gud morning, zis is jor kaptin spiking. ?i hef som problems ?if a?er motor, so? plis zis pipul, hu ken s?im plis d?amp intu ze ?oter. Zis pipul hu ken not s?im, s?kju for jor atenszon.
 
 
 
Bartek 
Gaduła



Wiek: 31
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 52
Skąd: Cardiff / Poznan
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 6:50 pm   Re: Plan podróży do Cardiff

KEj napisał/a:
Bartek napisał/a:

Ryanair raczej odpada,wszelkie przeloty są w Londynie po 17-stej czyli w Cardiff byłbym przed północą.


Z góry dziękuje za pomoc.


a z tym to sie calkowiecie nie zgadzam, ja zawsze latam ryanairem, przylot mam o 16:20 (zalezy od dnia) i do tego taniej jest niz wizzair..


Zgodzę się co do ceny,jak docierasz do Cardiff ? O której jesteś na miejscu ?
 
 
 
KEj 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 32
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 163
Skąd: Llantrisant (Walia)
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 11:20 pm   Re: Plan podróży do Cardiff

Bartek napisał/a:


Zgodzę się co do ceny,jak docierasz do Cardiff ? O której jesteś na miejscu ?


zazwyczaj jade green line do centrum i stamtad megabusem albo nationalem funfare, ale tym razem zeby nie ryzykowac straty biletu przez ewentualne duze opoznienie samolotu spowodowane niekontrolowanymi opadami sniegu, to zamowilam nationala zwykly bilet (przynajmniej jak sie spoznisz to nadal mozesz jechac na ten sam bilet pozniejszym kursem, albo wczesniejszym o ile zdazysz)
_________________
Gud morning, zis is jor kaptin spiking. ?i hef som problems ?if a?er motor, so? plis zis pipul, hu ken s?im plis d?amp intu ze ?oter. Zis pipul hu ken not s?im, s?kju for jor atenszon.
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 28
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 10:38 pm   

ja osobisce jezdze autokarem, co prawda to dluga droga, ale mam zawsze duzo bagazy wiec autokary sa idealne :) bilet orbisem kosztuje w promocji 19.99 wykupujesz do tego funfare national express (ja zawsze kupuje dwa, na najblizsza godzine i pozniejszy w razie spoznienia autobusu) a w Cardiff jestem okolo 18.oo :) pozdrawiam
meg
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
Sylwia 
Niemowa


Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 9
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 5:30 pm   

a ja wybieram się z całą rodzinką samochodem z katowic do cardiff. czy to się da przeżyć? może ktoś już w ten sposób jechał. proszę o namiary na miejsca, gdzie najlepiej zrobić postój, ile trwa faktyczna podróż i jak to znoszą małe dzieci.
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 28
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 9:15 pm   

uwierz ze male dzieci znosza podroz nienajgorzej :) jechalam ostatnio z dwojka maluchow w autokarze (jechaly ze swoja mama do taty w odwiedziny) dziewczynka miala okolo 2lat chlopiec 5. jak na to ze podroz koszmarnie sie przedluzala i warunki byly naprawde nieciekawe dzieci byly grzeczne i spokojne, wiec jesli bedziesz jechac samochodem mysle ze podroz bedzie krotsza i napewno o wiele bardziej komfortowa. a o przystankach niestety nic ci nie powiem bo nie mam o tym zielonego pojecia ale kolega niebawem bedzie jechal z sosnowca do Cardiff wiec moze cos napisze jak nie zapytam go (odezwijcie sie na maila albo gg) pozdrawiam
meg
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 420
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Pon Maj 28, 2007 9:24 pm   

Sylwia napisał/a:
może ktoś już w ten sposób jechał. proszę o namiary na miejsca, gdzie najlepiej zrobić postój, ile trwa faktyczna podróż i jak to znoszą małe dzieci.


Podróż może trwać nawet i 2 dni, jak się zbombaną chłodnicę i tak od zachodnich Niemiec zatrzymuje co parędziesiąt km, żeby silnik ostygnął (w lipcowym upale). Śpi się w samochodzie gdzieś na linii Calais - Boulogne. To oczywiście wersja hardcore i bez dziecka. Polecam Speedferry Boulogne - Dover, chyba najtańsza opcja.

--
Renya
 
 
Sylwia 
Niemowa


Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 9
Skąd: Rybnik
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 8:30 pm   

Boże dziewczyny, dzięki za pomoc. Jak to dobrze, że jest ktoś kto bezinteresownie udzieli pomocy :okii: jeszcze parę dni temu ta przeprowadzka wydawała mi się bez szans, ale od kiedy znalazłam to forum , czuję się znacznie pewniejsza i wiele obaw zniknęło. megus77 będę wdzięczna za informacje na temat trasy z sosnowca. kiedy kumpel wyjeżdża? sam czy z rodzinką?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama