Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka
logo

Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyć tego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać na forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
One coffee, one coffee, one coffee, please.
Autor Wiadomość
walker
Stały bywalec


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 114
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 7:02 pm   One coffee, one coffee, one coffee, please.

Czy po przyjezdzie do Wielkiej Brytanii można się nauczyć się języka angielskiego? Przecież każdy wie, praca i praca, a wieczorem komu by się chciało.
 
 
polskicambridge 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 110
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 7:40 pm   

Zawsze można się uczyć w pracy :mrgreen: Dla mnie to jedyne miejsce gdzie jeszcze mi się chce uczyć, a w zasadzie nie chce mi się ale przez 8 godzin słuchania mptrujek z www.eslpod.com zawsze coś zostanie w pamięci. Tyle, że telefon trzeba ładować codziennie :mrgreen: A rozmowa z szefem i współpracownikami? To też nauka. Mój to już ma dość robienia za nauczyciela :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A po robocie zawsze można dla rozrywki oglądnąć coś w TV i też przy okazji coś zostanie w głowie.
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
walker
Stały bywalec


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 114
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 10:54 pm   

polskicambridge napisał/a:
Zawsze można się uczyć w pracy


U mnie w pracy jak Anglicy mówią między sobą, to ja nie wiele z tego rozumiem. Mam wrażenie, że posługują się sobie tylko znanymi zwrotami i skrótami myślowymi. Jakimś językiem, którego nigdy się nie uczyłem.
 
 
polskicambridge 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 110
Wysłany: Sob Sie 11, 2007 7:26 pm   

A u mnie jest jeden Szkot, tego to ni w ząb nie można zrozumieć, jedno co, to "bloody hell" :mrgreen:
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
walker
Stały bywalec


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 114
Wysłany: Sob Sie 11, 2007 8:04 pm   

Mnie się szkocki język ( a właściwie sposób w jaki Szkoci mówią ) bardzo podoba. Jak mam okazję to chętnie słucham tej dzwięcznej mowy, ale rzeczywiście często trudniej niż tutejszych zrozumieć.

Może ktoś zna jakieś szkockie zwroty?
 
 
walker
Stały bywalec


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 114
Wysłany: Sob Sie 11, 2007 8:18 pm   

bonny in SCOTTISH ENGLISH
beautiful and healthy:
a bonny baby
a bonny lass
 
 
Aga i Krzysiek
Gaduła
Podbeskidzie


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 57
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 10:14 am   

Ja rowniez pracuje ze Szkotem i jego angielski jest dla mnie bardziej zrozumialy niz anglikow. Jakos jak z nim rozmawiam to praktycznie nie mam problemow ze zrozumieniem a z anglikami to roznie bywa.
 
 
walker
Stały bywalec


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 114
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 4:15 pm   

np. nobody, które piszą naebody, słychać coś jak nibodi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire |
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama