Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
niebiologiczny opiekun
Autor Wiadomość
123beti 
Niemowa


Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 4
Skąd: Manchester (Anglia)
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 2:44 pm   niebiologiczny opiekun

Prosze o udzielenie odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie. Czy jesli mieszkamy razem z partnerem i wspolnie wychowujemy dziecko z mojego poprzedniego zwiazku, a pracuje tylko moj partner to czy on moze pobierac benefity na naszego malucha?
Biologiczny ojciec dziecka ma odebrane prawa rodzicielskie a my obecnie nie mamy zalegalizowanego zwiazku wiec jedynym prawnym opiekunem ( przynajmniej w swietle polskiego prawa) jestem ja.
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 5:19 pm   Re: niebiologiczny opiekun

123beti napisał/a:
Prosze o udzielenie odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie. Czy jesli mieszkamy razem z partnerem i wspolnie wychowujemy dziecko z mojego poprzedniego zwiazku, a pracuje tylko moj partner to czy on moze pobierac benefity na naszego malucha?
Biologiczny ojciec dziecka ma odebrane prawa rodzicielskie a my obecnie nie mamy zalegalizowanego zwiazku wiec jedynym prawnym opiekunem ( przynajmniej w swietle polskiego prawa) jestem ja.


Witam i dziekuje za pytanie.

Partner moze wystapic o benefity jedynie w przypadku gdy jest prawnym opiekunem dziecka, tzn jest dokument adopcji (trzeba go dolaczyc do wniosku o benefit). W przeciwnym razie o benefity wystepuje Pani. Nie musi Pani pracowac aby je otrzymywac.

Pozdrawiam

Pawel
Polpen
www.polpen.com
 
 
123beti 
Niemowa


Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 4
Skąd: Manchester (Anglia)
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 6:24 pm   

Dziekuje bardzo za udzielenie odpowiedzi. Prosze mi powiedziec czy jest okreslony czas po jakim moge ubiegac sie o benefit bedac w Anglii? I o jaka pomoc moge prosic? I jeszcze jedno pytanie czy nie bedac zalegalizowanym zwiazkiem mozemy o pozostale benefity (jesli tak to jakie) rowniez ubiegac sie niejakoo we wspolnym imieniu (czyli my dwoje i dziecko?)
dziekuje bardzo.
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:16 pm   

123beti napisał/a:
Dziekuje bardzo za udzielenie odpowiedzi. Prosze mi powiedziec czy jest okreslony czas po jakim moge ubiegac sie o benefit bedac w Anglii? I o jaka pomoc moge prosic? I jeszcze jedno pytanie czy nie bedac zalegalizowanym zwiazkiem mozemy o pozostale benefity (jesli tak to jakie) rowniez ubiegac sie niejakoo we wspolnym imieniu (czyli my dwoje i dziecko?)
dziekuje bardzo.


Podstawowym wymogiem dla Polakow do uzyskania benefitow (ale nie wszystkich) jest rejestracja w WRS i rok pracy w Anglii. Chodzi tutaj o takie benefity jak Statutory Maternity Pay, Job Seeknes Allowance czy Income Support.

Inne benefity takie jak Children Benefit, Tax Credit czy Working Tax Credit mozna ubiegac sie wczesniej ale warunkiem jest Rejestracja w WRS i trzeba posiadac National Insurance Number co bardzo ulatwia procedure.

Moga Panstwo wystepowac o wszystkie benefity razem, w Anglii istnieje opcja do rozliczania z partnerem (nie musi to byc maz czy zona ale osoba z ktora sie wspolnie zamieszkuje). Z zasady czesc swiadczen moze dostac tylko jedna osoba, w tym przypadku trzeba zdecydowac kto z Panstwa bedzie dany benefit pobieral.

Przykladowo: jezeli jest dwoje dzieci - na jedno z nich o zasilek moze wystapic Pani, a na drugi - partner.

Przypominam iz zajmuje sie, za niewielka olpata wypelnianiem wnioskow na konkretne benefity.

Pozdrawiam

Pawel
Polpen
 
 
123beti 
Niemowa


Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 4
Skąd: Manchester (Anglia)
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 7:24 am   

Dziekuje bardzo za udzielenie odpowiedzi i tym samym za rozszerzenie mojej wiedzy.
pozdrawiam Beata.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - manga
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama