Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Na kieliszka dnie
Autor Wiadomość
Artur Rynkiewicz
Stały bywalec


Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 140
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 10:07 pm   Na kieliszka dnie

Darek, alkoholik: - Przestawałem pić tysiące razy z różnych powodów. Bo już organizm nie mógł funkcjonować po kilku tygodniach codziennego picia; bo rodzina nie była w stanie ze mną wytrzymać; bo… Był taki okres w moim życiu, gdy ludzie dawali mi sygnały, że jestem chory. Ale ich nie słuchałem. Przez myśl mi nie przechodziło, że mogę być alkoholikiem, że mogę być podobny do tych, co stoją pod sklepem i żebrzą o 50 groszy na piwo.

Zapraszamy do dyskusji po przeczytaniu tematu numeru w ostatnim wydaniu "Bristol.pl".
Redakcja
_________________
-Bristol.pl- i wiesz wiecej
 
 
Rafi Skórniewski
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 197
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Lis 21, 2008 9:17 am   

Drugi z rzedu numer, ktory jest lepszy od poprzednich.
Ale widze pewien zgrzyt na str. 16.
Domyslilem sie juz wczesniej, jakie sa sympatie polityczne redakcji.
Jesli ta bedzie jednak je upowszechniac, czyli dzielic, probowac poroznic miejscowa Polonie - to bede to nieustannie pietnowac.
Albo zero tekstow (to byloby najlepsze) n/t polskiej polityki, albo uczciwe podsumowanie dla kazdej strony. Zapewniam, ze wielu ludzi uwaza np. ze Tusk gra dla Polski, jak Lukas Podolski.
_________________
Si vis pacem, para bellum
***************
http://vicealigator.geoblog.pl
http://koniecswiata.net
 
 
kwasny
Niemowa


Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 6
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Lis 26, 2008 8:17 pm   

uwielbiam bristol.pl, myślę, że parę osób redagujących teksty jest nieźle wyczesana. coś w tym jest ,że część ludzi w Polsce określa emigrantów nieudacznikami, którzy niczego nie umieli zrobić dobrze i dlatego wyjechali. jeśli o mnie chodzi to gazeta? dodatek do reklam? a czy poprostu bristol.pl wydaje się świetnie potwierdzać tą opinie. i za to właśnie bardzo lubię wypociny redaktorów.
_________________
taaaahhh
 
 
Ratan_17
Stały bywalec


Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 64
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 8:50 pm   

Rafi gdzie ty widzisz poprawe - w tym ze sztandarowym haslem numeru jest Obama jako wyznawca Proroka? Czy w tym, ze cala strona jest poswiecona pasjonujacemu tematowi jak to dziennikarz nie moze napisac artykulu. W tej serii to ja moge napisac, jak nie chce mi sie gotowac pierogow albo odkurzac samochodu. Tez bedzie pasjonujace :D

Poniewaz moim zdaniem nie ma juz sensu pisac o Bristol.pl i jego poziomie dlatego tez postanowilem, ze nie bede juz o nim pisac nawet gdyby napisali, ze papiez wierzy w Mahometa. To strata czasu. Oni nie wiedza kto to papiez a co dopiero Mahomet. Mala wiec szansa, ze redaktorzy zrozumieja moje posty.

Wszystkim z ktorymi przyszlo mi sie zmierzyc w potyczkach slownych dziekuje za posty (nawet za te zupelnie przeciwne). Wierze,ze laczyla nas troska by pismo bylo lepsze. Niestety nie udalo sie. Szkoda.

Pozdrawiam

Ratan
 
 
michoo8
Stały bywalec


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 67
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Gru 01, 2008 9:31 am   bristol.pl

Okej, zgodze sie z tym ze gazeta nie grzeszy profesjonalizmem, ze jest politycznie stronnicza i ze szata graficzna przypomina dodatek do gazety a nie gazete ale z drugiej strony:

1.Jest to gazeta bezplatna.(nie mowie o prenumeracie) a samo rozkrecenie tego napewno nie bylo latwe chociazby
od strony finansowej.

2.Tworza ja amatorzy, redaguja pol-amatorzy.

3.Stronniczosc polityczna w srodowiskach emigranckich jest nienikniona bo dla duzej grupy z nas to wlasnie srodowisko polityczno-drobiowe w Polsce bylo przyczyna obaw o lepsze jutro i przyczyna wyjazdu z Ojczyzny.

4. Znamienne jest wsrod polonii ciagle narzekanie i plucie na wszystko do okola. Wiele prob zmiany swiata na lepsze legnie w gruzach przez polskie malkontenctwo i brak dobrej woli. Zamiast pluc lepiej pisac konstruktywna krytyke. A jesli cos Ci sie nie podoba to pomysl czy zrobilbys to lepiej? Jesli tak to idz i zrob to!!

5.Dziennikarze nie powinni byc od wlazenia czytelnikowi w ostatni element ukladu pokarmowego*) tylko od mniej lub bardziej obiektywnego opisywania rzeczywistosci.

Na koniec zycze wszystkim zaangazowaym w dzialalnosc Bristol.pl sukcesow w dalszym rozwoju a "dziennikarzom" wiekszego profesjonalizmu ktory pewnie sam przyjdzie w efekcie dalszej pracy nad nowymi materialami :))

P.S. Drodzy "dziennikarze" mam nadzieje ze nie urazam waszego "ego" piszac "dziennikarze" w cudzyslowiu ale sami rozumiecie ze narazie to jeszcze jeszcze trudno was nazwac Dziennikarzmi ;-)
P.S.2.Moze by tak wiecej pisac o naszych rodakach w Bristolu ktorzy odnosza tutaj sukcesy? Polecam obejrzenie onetowskiego serialu "Wyspiarze". Nie chodzi o poziom profesjonalizmu ale o fakt ze pokazuja tam glownie tych ktorym sie udalo. Czas juz chyba ograniczyc pisanie o bezdomnych, alkoholikach, Zenonach i Marianach z pod Lidla i dyskusjach o najtanszych meatballs'ach z linii Tesco ;-)

Pozdrawiam!

*) poprawiono z "wydalniczego" po interwencji Profesora Naimad'a Miodka ;-)
_________________
Mundus Inversus :-)
 
 
naimad
Uzależniony


Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 298
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Gru 01, 2008 10:22 am   

[quote:204xzjpi]Dziennikarze nie powinni byc od wlazenia czytelnikowi w [b:204xzjpi]ostani element ukladu wydalniczego[/b:204xzjpi] tylko od mniej lub bardziej obiektywnego opisywania rzeczywistosci.
[/quote:204xzjpi]
dosc czest blad- warto sprostowac: ostatnim elementem ukladu wydalniczego u czlowieka jest cewka moczowa, zas odbyt jest ostatnim elementem ukladu pokarmowego. lol
 
 
michoo8
Stały bywalec


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 67
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Gru 01, 2008 11:13 am   Do Damiana aka Naimad

Ach, dziekuje za sprostowanie Panie Profesorze ;-))
_________________
Mundus Inversus :-)
 
 
Rafi Skórniewski
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 197
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Gru 01, 2008 6:29 pm   

Moim zdaniem jest lepszy od poprzednich, co nie znaczy ze dobry :twisted: Przynajmniej bylo mniej zenujacych bledow n/t poruszanych tematow i malkontenctwa.
Natomiast opinie sprzed paru tygodni, ze jest to szmatlawiec podtrzymuje
_________________
Si vis pacem, para bellum
***************
http://vicealigator.geoblog.pl
http://koniecswiata.net
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama