Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Isnard
Pon Cze 01, 2009 11:28 pm
Mieszkanie od Councila.
Autor Wiadomość
mariotlr
Niemowa


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 6
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 5:56 pm   

Jeżeli poszukujesz czegoś "na gwałt" to najlepiej prywatny wynajem lub agencja.
Oczekiwanie na dom od Councila wymaga cierpliwości. Ja wraz z rodziną jestem zarejestrowany w BCHT (Bradford Comunity Housing Trust) od prawie roku i oczekuję na dom od Councila, jednak już w momencie rejestracji zostałem poinformowany, ze bedę czekał co najmniej 2 lata.... jak to się załatwia?

I. FORMALNOŚCI

Ja nie wiedziałem dokąd się udać więc poszedłem do Councila przy Bus Station. Tam bardzo miła pani, której opowiedziałem skąd jestem i czego szukam, poinformowała mnie że muszę pójść do:

Aire Wharfe Community Housing Trust‎
6-14 Devonshire St
Keighley, West Yorkshire, BD21 2DG
i zadzwoniła tam, aby poinformować ich, że ja tam idę.

Gdy tam dotarłem, skierowano mnie z kolei do Keighley Housing Advice Service‎ przy North Street i zatelefonowano tam znowu, że tam idę. Trochę się nachodziłem ale w końcu dotarlem w odpowiednie miejsce.

Aby Wam tego oszczędzić mogę napisać śmiało, że należy udać się do biura przy North Street.

Dokładny adres:
Keighley Housing Advice Service‎
66 North St
Keighley, West Yorkshire, BD21 3RY

Tam do wypełnienia dostaniesz prostą ankietę: dane twoje i członków rodziny, gdzie obecnie mieszkasz, gdzie pracujesz, jakie jest twoje pochodzenie, od jak dawna jesteś w Anglii (minimum 3 miesiące w przeciągu ostatnich 5 lat), czy grozi Tobie w najbliższym czasie zostanie bezdomnym itd... oraz podać hasło do strony internetowej- login dostajesz od organizacji.

Do tego należy przedstawić paszporty swoje i członków rodziny oraz Pay Slip'y (3 ostatnie).
Na podstawie powyższych dokumentów zostanie Ci założone konto i będziesz mieć dostęp do ofert przez internet. Pomimo faktu, że czas oczekiwania jest długi, trzeba być aktywnym i zgłaszać swoje zainteresowanie nieruchomościami przez cały czas do momentu otrzymania własnego M.

UWAGA!!! Jeśli nie masz paszportu tylko dowód!!!

Może nastąpić sytuacja, że osoba która przyjmuje zgłoszenie odmówi przyjecia dowodu osobistego i zażąda paszportu...
Ja wpisałem siebie i swoją rodzinę na listę pomimo braku i paszportu (bo nie mam), i dowodu (ponieważ był jeszcze w Home Office). I to piszę zupełnie serio. Zostałem wpisany na podstawie polskiego prawa jazdy, a dokumentów rodziny wogóle nie miałem bo jeszcze byli w Polsce. Więc nie dajcie sobie wciskać, że ktoś nie chce przyjąć dowodu...
Jednakże do przyjazdu mojej rodziny do Anglii mogłem aplikować tylko o kawalerki / studio flat'y ponieważ członkowie mojej rodziny nie byli brani pod uwagę. W przypadku zaznaczenia większego domu startowałem z listy "B". Co to lista B napiszę poniżej.

Po tygodniu / dwóch poszedłem pod ten sam adres po login aby móc spokojnie korzystać z serwisu.
Podaję link do organizacji: http://www.bradfordhomehunter.co.uk/
Po otrzymaniu loginu możesz zaczynać swoje poszukiwania. Teraz możesz przeglądać oferty, jednak nie możesz bidować.

II. KORZYSTANIE Z SERWISU

BIDOWANIE
To poprostu zgłoszenie zainteresowania daną nieruchomością. Aby Bidować należy być zalogowanym. Po zatwierdzeniu Bidu zostaje wyświetlony numer oznaczajacy twoje miejsce w kolejce.

CYKLE
Przyznawanie mieszkań oraz ich wystawianie na stronie internetowej odbywa się w cyklach - cykl zazwyczaj trwa od wtorku 9:00 rano do poniedziałku 15:00. Każdy użytkownik w jednym cylku ma prawo Bidować tylko dwie nieruchomości.

LISTY I ZASADY PRZYZNAWANIA MIESZKAŃ
W momencie zatwierdzenia bidowania jak pisałem powyżej pojawia się numer odpowiadający Twojemu miejscu w kolejce oczekujących na nieruchomość. Na przyklad numer 54 oznacza że startujesz z listy A i jesteś 54 w kolejce. Czyli nie masz praktycznie szans na to mieszkanie, bo osoba nr 1 jako pierwsza oglada nieruchomość i jeśli jej się spodoba, to bierze, a jeśli nie - to Organizacja informuje osobę 2, potem 3 itd aż do skutku. W końcu ktoś weźmie tę nieruchomość, a jeśli nie to jako 54 ty będziesz ją oglądać :) .

Lista B to lista osób które bidują nieruchomości "niekompatybilne", czyli na przykład małżeństwo bezdzietne chce dom z 4 sypialniami, gdy wystarczy im z 1 sypialnią, lub 5-osobowa rodzina biduje dom z 2 sypialniami- ten jest z kolei za mały i też bid trafia na listę B. Wtedy masz po bidowaniu numer na przykład B23. Oznacza to ZERO szans na mieszkanie.

Osoby obsługiwane poza listą.

W przypadku utraty dachu nad głową organizacja przyznaje domy "od ręki" bez żadnej listy. Trzeba jednak być bez pracy lub pracować poniżej minimum socjalnego (czyli być utrzymankiem Rządu Brytyjskiego i jego podatników - DSS).

Przykład- gdy ja się rejestrowałem przyszła tam dziewczyna w ciąży- napewno poniżej 20 roku życia, którą rodzice wyrzucili z domu. Była z chłopakiem. Ona tę noc przenocowała u chłopaka, a następnego dnia miała się już wprowadzać do mieszkania.

Jeśli ktoś jednak zarabia 200 GBP tygodniowo to raczej nie ma szans na obsługę poza listą... Ale zapytać zawsze można.

napisałem wszystko co wiem, jeśli macie jeszcze jakieś pytania, to zapraszam.

MarioTLR
 
 
Isnard 


Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 62
Skąd: Bingley (Anglia)
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 11:00 pm   

Polecam grupę Yorkshire Housing a w szczególności Brunel Housing (członek grupy, ul. Manningham Lane w Bradford ok. 100 m od Netto), te same zasady co councilowskie odziały, dobry system punktowania a później b.dobry serwis i wszelaka pomoc dla członków. Tzw. biddowanie domów na Homehunter to nikłe szanse na otrzymanie szybko domu, dla mnie to była strata czasu, szanse są zerowe na dobry dom a po drugie członkowie programu homehunter nie wystawiają wszystkich swoich ofert na tej stronie. Konieczne są okresowe osobiste wizyty w biurach i przekonywanie o swojej potrzebie, tam też jest więcej ofert. Nieprawdą jest też to, gdy urzędnik nam mówi że podstawą do przyznania domu jest kolejka na Homehunter, urzędnik może sam zaproponować dom omijając homehunter. Jednakże, niestety trzeba dokonać wszelkich formalności opisanych powyżej przez kolegę, również rejestracja na homehunter.Tu jest wiele ciekawych informacji zajrzyjcie: http://www.yorkshirehousing.co.uk/;)
 
 
Isnard 


Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 62
Skąd: Bingley (Anglia)
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 1:27 pm   

Odziały również posiadają domy które wymagają remontu wewnątrz i nie są ogłoszone pod wynajem, czekając zwyczajnie na remont. Taki dom można czasami b.szybko dostać bo Anglicy z zasady takich domów nie chcą, tylko wszystko zależy od naszego charakteru i zaangażowania. Mimo obawy przed takim domem, nie jest tak ciężko go dostosować. Pamiętajmy że jeśli zdecydujemy się na taki dom to biuro które nam ten dom przydzieli da nam również pieniądze na jego adaptację, nie są to duże pieniądze. Z zasady wystarczające na kupno farby lub tapet. Ale jeśli myślimy zostać tu na dłużej i mieć spokój w przyszłości z mieszkaniami możemy łatwo przeliczyć pieniądze które zaoszczędzimy wyprowadzając się od prywatnego landlorda. Średnio za dom u prywaciarza lub w agencji trzeba zapłacić od 100 do 125 funtów tygodniowo councilowskie natomiast są w granicach 45 - 75 funtów tygodniowo. Czyli na jednym tygodniu oszczędzamy już ok. 55 funtów co nam daje rocznie około 2600 funtów oszczędności a w przypadku oczekiwania na dom w kolejce średnio 2 - 3 lata robi się z tego suma ponad 5000 funtów! Zakładając że zdecydujemy się na taki dom do remontu, wydamy na jego remont około 1000 do 1500 funtów odejmując pieniądze przyznane przez biuro. Podsumowując, mamy "własny" kąt, uwalniamy się czasem od niechlubnych landlordów czy agencji, płacimy dużo mniej za mieszkanie, mamy więcej swobody, gwarantowany serwis i do tego oszczędzamy około 4000 funtów w okresie 2 lat ! (Dobre autko ;) ). Jednak, niektórzy zapytają: ok, ściany pomalowane remont zrobiony ... a co z meblami ?! na czym spać i jeść? Zgadza się, wiele osób które wynajmują domy umeblowane nie posiadają swoich i tu wydaje się być problem ! NIE, niema problemu za jedyne ok. 100 funtów umeblujemy cały dom, wyposażając go w podstawowe meble. Zestaw ten zawiera:
2 łóżka pojedyncze
1 łóżko podwójne
1 szafa dwudrzwiowa
1 stół obiadowy
4 krzesła
1 stolik pod telewizor
1 stolik na kawę
1 trzy częściowy komplet wypoczynkowy (duża kanapa i 2 fotele)
1 komoda z szufladami
Do tego transport i wniesienie do domu za free

Jest to chrześcijańska instytucja charytatywna mieszcząca się w Bradford. Czas oczekiwania tylko kilka dni.
CHAS Furniture Store
Rebecca St
Bradford
West Yorkshire
BD1 2RX
Tel. 01274 744930 (office)
Tel. 01274 731909 (collections)
Opening Hours: Monday – Friday ~ 9am - 4pm

Możecie zajrzeć jeszcze tutaj ale nie byłem tam i nie znam warunków, wpadł mi ten adres przy okazji szukania pierwszego adresu:
Keighley Furniture Project
Unit 1, Springfield Mills
Oakworth Road
Keighley
BD21 1SL
Tel. 01535 601999
Opening Hours: Monday – Thursday 9am - 3pm

Jak macie jakieś pytania to piszcie na forum, pozdrawiam Admin.;)
 
 
mariotlr
Niemowa


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 6
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 1:12 pm   

Cieszę się że poruszyłem temat, bo myślałem że BCHTrust to jedyna instytucja asygnowana przez Councila do przyznawania w jego imieniu domów...

Mnie nie chodzi tylko o dom, ale o stabilność- BCHT daje ci to, że jeśli płacisz, to mieszkasz jak długo chcesz. Po pierwszym roku "próbnym" dostajesz stały kontrakt na wynajem a po około 5 latach możliwość wykupu domu na własność po zaniżonej cenie - to znaczy twoje pieniądze wpłacone z tytułu wynajmu lokalu są brane pod uwagę jako depozyt.

Czy te instytucje które wymieniłeś obowiązują te same zasady?
Pozdr
MarioTLR
 
 
Isnard 


Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 62
Skąd: Bingley (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 1:31 am   

Zasady są identyczne, dopóki płacisz to mieszkasz i nikt Ci nic nie zrobi, jeżeli chodzi o wykup i po jakiej cenie tego nie wiem dokładnie, trzeba się dowiadywać, kontrakt od razu bezterminowy i zabezpieczony, np. Brunel Housing został założony przez Council Bradford w 1968 roku. Teraz należy do grupy Yorkshire Housing to jest potężna spółdzielnia mieszkaniowa i według mnie lepsza od BCHT pod względem obsługi ewentualnych napraw itd. wszystkie naprawy za free nawet jak coś nieumyślnie uszkodzisz, przerobiliśmy ten temat niedawno z rurą od gazu ;) , pozdr. i powodzenia
 
 
Isnard 


Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 62
Skąd: Bingley (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 12:45 pm   

Od 1 kwietnia Brunel Housing Association Ltd przestał istnieć, został już całkowicie wchłonięty przez Yorkshire Housing Ltd wraz z pozostałymi członkami tj. Yorkshire Metropolitan 2000 Ltd, Craven Housing Ltd, Ryedale 2000 Housing Association Trust Ltd. Wszelkie umowy, dane, aplikacje i prawa, również do wykupu zostały zachowane bez zmian. Wszystkie powyższe społdzielnie są teraz pod jedną nazwą Yorkshire Housing Limited. Adresy biur lokalnych się nie zmieniły ale teraz można już korzystać z zasobów centrali w Yorku, czyli dostęp do mieszkań na większym terenie, Podaj adres:

Yorkshire Housing Head Office
6 Innovation Close
Heslington, York
YO10 5ZF
tel. 01904 754 400
fax, 01904 754 444
www.yorkshirehousing.co.uk (z tej strony można pobrać aplikacje do wypełnienia)
[mail][email protected][/mail]

Kontakt z biurem lokalnym:
01274 826000
87 Maningham Lane
Bradford BD1 3BN

Myślę że teraz podczas tego zamieszania dobrze jest złożyć aplikację, może się uda. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama