Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Lekarze w UK
Autor Wiadomość
ala829 
Nieśmiały


Wiek: 29
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 19
Skąd: Plymouth (Anglia)
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 4:56 pm   Lekarze w UK

Witam!
Chcialabym poruszyc temat sluzby zdrowia panujacy w Anglii.Pierwszy raz mialam do czynienia z lekarzem gdy zaniepokoilo mnie samopoczucie mojej coreczki.Miedzy innymi duszacy kaszel,wysoka temp oraz ciezki oddech.Z takimi wlasnie objawami udalysmy sie do szpitala w Plymouth.Najpierw czekalismy godz w kolejce zanim przyjela nas Pani doktor po czym po powierzchownym zbadaniu dziecka odeslala nas do domu twierdzac ze nic powaznego sie nie dzieje,ze to tylko lekki wirus.
Dla mni to troche co najmniej dziwne ze lekarka nie przepisala zadnego leku chociazby jakiegos syropu.Na szczescie mialam dobrze zaopatrzona apteczke wiec sama corke szybko wyleczylam.
Kazdy narzeka na polska sluzbe zdrowia ale chyba i tak lepiej funkcjonuje niz lekarze w uk.
Albo tylko ja trafilam na takich lekarzy.
Porownujac jak ide w Polsce do lekarza to bez problemu przepisuja leki czy zlecaja dodatkowe badania a tu zupelnie odwrotnie.
Wiec piszcie jakie wy macie doswiadczenia z angielskimi lekarzami.
Pozdrawiam :Smile1:
 
 
 
kronos 
forum-brukarskie.pl



Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 336
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 6:28 pm   

Co do lekarzy i opinii o zdrowiu pacjenta to trzeba się przyzwyczaić do tego samego leku co zawsze jest przypisywany przy kilkunastu chorobach. Kolejki rzecz normalna i jeśli będziesz miała swojego GP to nie masz większego problemu z dzieckiem. W ciągu 1 dnia na pewno przyjmą a szpitale to dłuższa część czekania na swoją kolejkę.

Własny GP i dla dziecka darmowe leki, jak dostaniesz working tax creditt to i na rok dostaniesz kartę NHS na darmowe leczenie i leki.
_________________
www.forum-brukarskie.pl
 
 
Dawid 



Wiek: 33
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Sty 24, 2009 8:33 am   

W walii leki na recepte sa darmowe :)

ja mialem to niesszczescie, ze trafilem do szpitala w sumie 2 razy, GP sie skompromitowal przy tej okazji, bo stwierdzil ze nic mi nie jest, na szczescie dal skierowanie na rentgena do szpitala gdzie wyszlo co mi jest.
W szpitalu opieke mialem bardzo fajna, chociac sala na ktorej bylem miala jakies 40 pacjetnow 20 babek przegrodka i 20 facetow :) - Landough Hospital Cardiff

pozniej mnie przeniesli na Heath hospital - opieka takze bardzo dobra, jedzenie nie zawsze, ale ogolnie nie narzekalem.

jak dla mnie sluzba zdrowia jest OK, tymbardziej, ze caly czas mi wysylaja skierowania na badania kontrolne - pluco mi sie zapadlo i wymagalo pozniej operacji

Slyszalem tez wiele przypadkow o zaniedbaniach lekarzy GP - zwykle przepisuja paracetamol, dlatego moja rada - jak wiesz, ze jest z toba cos nie tak, tak dlugo marudz, wymaslaj, az da skierowanie do specjalisty.
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama