Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
konto w polskim banku
Autor Wiadomość
Sylwia 
Niemowa


Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 9
Skąd: Rybnik
Wysłany: Czw Maj 31, 2007 10:01 pm   konto w polskim banku

czy wyjeżdżając do uk mogę nadal korzystać z mojego konta w polsce (PKO) ? mam kartę visa, którą się chyba można posługiwać zagranicą. ale co z prowizją na taką odległość? no i co zrobić z telefonem jeśli mam umowę na 2 lata, a z tego co się orientuję, jeśli w uk ktoś stamtąd będzie dzwonił na mój polski numer wtedy zapłacę podwójnie.
 
 
 
tagusek 
Stały bywalec



Wiek: 49
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 72
Skąd: Cardiff/Szczecin
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 7:18 am   

Sylwia napisał/a:
co zrobić z telefonem jeśli mam umowę na 2 lata

niestety płacić ale nie używać :chlip:
 
 
Pisia 
Rozkręca się


Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 36
Skąd: Barry Island
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 8:06 am   

Wybierajac z bankomatu-placisz prowizje 3%, ale placac karta w sklepie nie pobieraja prowizji zadnej.
niestety czasami karty polskie nie chca wchodzic na kasach.
pociesze: moja z pko bp zawsze dziala:)
 
 
 
Sylwia 
Niemowa


Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 9
Skąd: Rybnik
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 1:32 pm   

dzięki za wszelkie cenne informacje. postaram się wyciągnąć jakieś wnioski. czyli jeśli chodzi o tel. to dzwonić z niego tylko zagranicę i nie podawać numeru miejscowym :okii: a żeby dzwonić wewnątrz kraju to chyba dob rze byłoby kupić tel tam, może na kartę :-?

a jeśli chodzi o pko to jestem spokojniejsza. czyli nie trzeba będzie zakładać konta w uk? czy dobrze by było? na pewno wielu z was ma albo miało polskie konta. napiszcie czy zlikwidowaliście czy nie .
 
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 34
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 2:59 pm   

kurde,... o ile Twój potencjalny pracodawca wymaga posiadania konta to musisz sobie założyć konto w brytyjskim banku. Cotygodniowe przelewy wypłaty z UK do PKO BP to absurdalny pomysł. Po pierwsze takie przelewy idą długo, a po drugie kosztują masę pieniędzy. Prowizje, złodziejskie kursy przewalutowania itd... No chyba, że przyjeżdżasz tutaj tylko z myślą wspomożenia swoimi zarobkami brytyjskiego systemu bankowego ;-) Poza tym założę się, że te zajadające się crispsami superinteligentne brytyjki przelewające wynagrodzenia za c..... nie będą potrafiły zrobić przelewu na jakiekolwiek konto nie mające na początku tak zwanego Sort Code..

Co do komórki to raczej nie nastawiałbym się, że ktoś będzie do mnie za każdym razem dzwonił z UK na polski numer komórkowy. Zwłaszcza jeżeli zamierzasz na przykład podać ten numer w CV i czekać aż ktoś zadzwoni i zaoferuję Ci jakąś pracę. Ile ja już widziałem takich polskich CVków... :laugh:

PODSUMOWUJĄC najlepiej zrobisz jeżeli jeszcze w Polsce zdejmiesz SIM-locka ze swojej komórki, a tu po prostu wsadzisz do niej nową kartę. Zdaje się, że o2 rozdaję teraz simy za darmo, ale sprawdź to sobie jeszcze na www.o2.co.uk

A jak przyjedziesz to załóż sobie konto w brytyjskim banku (podobno w "hsbc" najłatwiej) i nie kombinuj... :okii:
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
Sylwia 
Niemowa


Wiek: 35
Dołączyła: 28 Maj 2007
Posty: 9
Skąd: Rybnik
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 4:09 pm   

lukas!
cała masa dobrych rad :Smile1: tego mi było trzeba: krótko, rzeczowo i przyziemnie :Smile1: na pewno skorzystam. a co do kombinowania to nie wiem czy uda mi się tak szybko wyzbyć tej cechy. w końcu jestem z krwi i kości polakiem :lolek2: czy to też stereotyp :Thinking:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama