Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Dawid
Wto Maj 06, 2008 5:33 pm
Koniec jazdy na polskich blachach?
Autor Wiadomość
gregor 



Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 126
Skąd: Leicester (Anglia)
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 2:46 pm   Koniec jazdy na polskich blachach?

Konfiskatą samochodu, karą w wysokości 300 funtów, a nawet zabraniem prawa jazdy straszy brytyjska policja Polaków jeżdżących w Wielkiej Brytanii na „naszych” blachach.

Dla Polaków jeżdżących za granicą nie było dotąd problemów, aby poruszać się na Wyspach z polską rejestracją. Teraz decydując się na przedłużenie pobytu dłuższego niż trzy miesiące musimy wiedzieć, że sprawa definitywnie się zmieniła. – Każdy zatrudniony legalnie pracownik po otrzymaniu numeru NIN ma tylko 24 godziny na zarejestrowanie auta na Wyspach. Jeśli tego nie zrobi, podczas rutynowej kontroli policyjnej samochód może zostać zarekwirowany i odstawiony na policyjny parking do momentu, kiedy załatwione zostaną wszystkie wymagane dokumenty – mówi Anthony Robins z brytyjskiej policji.
Koszty rejestracji to około 350 funtów. Jeśli i tego nie zrobimy, możemy nawet utracić prawo jazdy. – Zatrzymała mnie policja. Usłyszałam, że jeśli złapią mnie następnym razem i wciąż nie będę miała angielskich dokumentów, stracę auto. Zlekceważyłam to, a teraz mojego nissana zabrała policja. I nie odzyskam go, bo za parkowanie musiałabym zapłacić policji horrendalną kwotę – mówi Katarzyna Bąk z Bristolu.
Według nieoficjalnych statystyk (policja jeszcze takich nie prowadzi) do tej pory kilkudziesięciu Polaków straciło auta.

źródło: goniec.com
 
 
Aga i Krzysiek
Stały bywalec
Podbeskidzie


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 61
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 4:02 pm   

Dlatego ja jezdze na angielskich blachach... yyy tzn plastikach :mrgreen: i mam swiety spokoj.
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 420
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 8:08 pm   

Aga i Krzysiek napisał/a:
Dlatego ja jezdze na angielskich blachach... yyy tzn plastikach :mrgreen: i mam swiety spokoj.


Plastiki? Z tego, co wiem, brytyjskie blachy z blachy.

--
Renya
 
 
Aga i Krzysiek
Stały bywalec
Podbeskidzie


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 61
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 9:41 pm   

Renya napisał/a:
Aga i Krzysiek napisał/a:
Dlatego ja jezdze na angielskich blachach... yyy tzn plastikach :mrgreen: i mam swiety spokoj.


Plastiki? Z tego, co wiem, brytyjskie blachy z blachy.

--
Renya
No niestety sa z plastiku. Wierz mi...
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 420
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 9:48 pm   

Aga i Krzysiek napisał/a:
No niestety sa z plastiku. Wierz mi...


Nie zamierzam się upierać, ale one rdzewieją przy śrubach, czyli:
1. są z blachy
2. z plastiku, tylko śruba rdzewieje i brudzi plastik.
Czego w tej chwili nie chce mi się sprawdzać ;)

--
Renya
 
 
Mysia
Niemowa


Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 1
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 3:04 pm   

A co jeśli ktoś mieszka w Anglii, ale nie pracuje?? Też musi zmieniać rejestracje??
 
 
coffee 
Stały bywalec



Wiek: 37
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 126
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 6:14 pm   

a jak myslisz??? skoro masz na siebie rachunki...jakos sie utrzymujesz...
 
 
Luka 
Nieśmiały


Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 16
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 5:57 pm   

Co to są te angielskie blachy i gdzie można je kupić?? (czy mam rozumieć że do polskiego samochodu zakładam angielskie tablice??)
 
 
Adam
Nieśmiały


Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 16
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 1:33 am   

no właśnie też ktoś mi mówił o dziewczynie której powinęli nissana.
z drugiej strony niedawno w bedford policja zatrzymała znajomego mojego znajomego do kontroli.
nic mu nie zrobili , miał oc i przegląd.
z ciekawości zapytał czy to prawda że policja konfiskuje samochody.
policjant strasznie się zdziwił i powiedział że pierwsze słyszy o takim czymś.

kiedy mu powiedział że komuś skonfiskowano samochód dodał że pewnie osoba ta nie miała zapewne oc lub przeglądu.

no i bądź teraz mądry o co im tu biega...

Renya napisał/a:
Plastiki? Z tego, co wiem, brytyjskie blachy z blachy.


tak jak kolega pisał , angielskie tablice są na pewno plastikowe.
sam miałem angielskie auto, na dodatek pracuje w firmie transportowo-logistycznej i mam z tym do czynienia cały czas...

Luka napisał/a:
Co to są te angielskie blachy i gdzie można je kupić?? (czy mam rozumieć że do polskiego samochodu zakładam angielskie tablice??)


znaczy to że po prostu rejestrujesz swoje auto w UK.
-wymieniasz przednie lampy (inaczej nie przejdziesz MOTu -przeglądu)
-płacisz angielskie ubezpieczenie (oczywiście dodatkowo dopłacasz za to że samochód ma kierownice po lewej stronie)
- no i wykupujesz Road Tax

czyli jeśli już będziesz miał "nóż na gardle" szoruj na prom, sprzedaj furkę w Polsce i kup anglika... lepiej na tym wyjdziesz :)
 
 
gregor 



Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 126
Skąd: Leicester (Anglia)
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 3:12 pm   

Cytat:
-wymieniasz przednie lampy (inaczej nie przejdziesz MOTu -przeglądu)

Tak z ciekawosci sie zapytam ,czym roznia sie angielskie lampy od europejskich ??
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 194
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 6:42 pm   

gregor napisał/a:
Tak z ciekawosci sie zapytam ,czym roznia sie angielskie lampy od europejskich ??

Jeżeli staniesz na przeciwko jakiejś ściany czy budynku i włączysz światła to odkryjesz, że światła samochodowe nie świecą równomiernie z każdej strony. Jeśli masz samochód z kierownicą po lewej stronie (przystosowany do ruchu prawostronnego - jak w PL), to światło Twojego reflektora będzie mocno oświetlać głównie prawą stronę. Górna linia światła będzie schodzić w dół idąc z prawej ku lewej stronie. Skonstruowano to po to, aby nie oślepiać kierowców jadących z przeciwka a jednocześnie zapewnić dobre oświetlenie pobocza. W UK sytuacja jest oczywiście odwrotna. Więc jadąc polskim samochodem w UK będziesz oślepiał kierowców jadących z przeciwka.
Można kupić specjalne nakładki na reflektor odbijające światło w stronę pobocza, ale można je stosować tylko tymczasowo i z tego co mi wiadomo samochód z nimi nie przejdzie MOT.
_________________
Everything in the world can be represented with numbers
 
 
 
McCarthy 
Niemowa


Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 2
Wysłany: Pią Lis 30, 2007 3:37 pm   

Witam.
Troche sie zaniepokoilem ta sprawa (z wiadomej przyczyny) i postanowilem znalezc podstawe prawna dla konfiskaty i mandatu za jezdzenie autem na naszych blachach. Niestety znalazlem jedynie ponizszy fragment :

http://www.direct.gov.uk/...cle/DG_10014623

Zgodnie z tym, policja moze nas pocalowac w nos jesli auto sprowadzilismy tymczasowo ( do 6 miesiecy). Dzwonilem tez do DVLA do Swansea i tam takze nic nie wiedzieli na temat jakiejs szerszej kampanii zabierania aut. Oczywiscie poinformowano mnie, ze jesli bysmy jezdzili wozem wiecej niz 6 miesiecy, moga nam go zabrac. Powiedzieli tez, ze podczas kontroli warto pokazac bilet z promu lub rezerwacje Eurotunnel, zeby poswiadczyc, ze nie przekroczylismy tych 6 miesiecy.

Tak czy siak, warto przerejstrowac auto, zaplacic podatek i M.O.T. - nie jest to jakis wielki wydatek jesli rozlozymy to na tygodnie/miesiace.

Zaniepokoil mnie argument, ze jesli ktos ma wyrobiony NIN to ma 24H na rejestracje auta. To chyba wyssane z palca (nie znalazlem zadnej zmiany w wyzej cytowanym prawie).

Jesli ktos jednak znajdzie ten paragraf to bardzo prosze o wklejenie w tym watku. Na razie mozna wydrukowac przytoczony link, zeby pokazac niebieskim w razie kontroli.

Pozdrawiam i licze na pomoc
 
 
McCarthy 
Niemowa


Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 2
Wysłany: Sob Gru 01, 2007 2:39 pm   

Hej.
Nowe informacje, zbiezne z ostatnimi:

http://www.askthe.police.uk/content/Q658.htm

A tutaj mozna sie dowiedziec od kiedy, zgodnie z prawem, jest sie rezydentem:

http://www.hmrc.gov.uk/pdfs/ir20.htm#part1

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama