Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
jezeli placicie karta w PL, to jaka?
Autor Wiadomość
naimad
Uzależniony


Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 298
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Sty 30, 2008 8:56 am   jezeli placicie karta w PL, to jaka?

Wczoraj wpadla mi w oko oferta Post Office i jej karty kredytowej -otoz nie pobieraja zadnych oplat za platnosci ta karta za granica.
[b:3t72c9wu]Jezeli ktos korzysta z kart za granica, to z ktorych,?[/b:3t72c9wu]
Ja np korzystam z Lloyds Gold (jeden szczebel wyzej niz silver dlatego troche taniej), za kazda tranzakcje place 1 funta.
Przy Silver LLoyds jest to 1.5 funta od tranzakcji i dodatkowo 3% za przewalutowanie.
Wiem ze HSBC mial w ofercie jakies konto przy,w ktorym nie bylo oplat za tranzakcje zagranica.
 
 
pauludek
Uzależniony


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 392
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Sty 30, 2008 4:21 pm   

Ja korzystam z kart HSBC, zarowno kredytowych jak i debetowych, w Polsce, w Europie i na swiecie. Zawsze dopiero w kraju docelowym wybieram gotowke w danej walucie prosto z bankomatu i nie bawie sie w polowanie na kantor z najlepszym kursem i najnizsza prowizja, gotowke pobieram sukcesywnie w miare potrzeb, czesto rowniez place karta. Nie ma zadnych oplat manipulacyjnych/transakcyjnych. A jezeli nawet sa (szczerze mowiac nie przygladam sie tak bardzo terms&conditions ani stanowi konta), to minimalne. Na pewno karta debetowa jest zwolniona z prowizji w bankomatach EU, ale rowniez poza EU nie mialam przykrych niespodzianek.
 
 
mateokon
Uzależniony


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 9:35 pm   

Przy wybieraniu pieniedzy w bankomacie w Polsce nie pobiera sie prowizji. Malym problemem jest to, ze kursy walut sa zanizane. Roznica miedzy kursem w kantorze a w bankomacie moze byc mawet o kilkadziesiat gr. Jak wybieralem pieniazki w Polsce to roznica byla ok 30gr na niekozysc bankomatu.
_________________
DULCE ET DECORUM EST PRO PATRIA MORI...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama