Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliťszej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy moťna pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Róťne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza siec tel. komorkowej w UK
Autor Wiadomość
rysa
Stały bywalec


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 117
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Maj 24, 2006 9:02 pm   Jaka jest Waszym zdaniem najlepsza siec tel. komorkowej w UK

Tak jak w pytaniu i dlaczego. Wiadomo, ze wiekszosc Polakow przebywajacych na Wyspach uzywa O2 z wiadomych wzgledow. Duzo slyszalem dobrego o ofercie sieci "3" przynajmniej tej na abonament. Podobno za 22 GBP/miesiecznie otrzymuje sie 1200 minut i 800 sms-ow. W zwiazku z tym mam pytanie. Czy jest jakis numer dostepowy (tani) do Polski jesli ktos uzywa sieci "3"?? (odpowiednik numeru takiego jak w O2). Chcialem sie jeszcze dowiedziec, jakie warunki trzeba spelnic aby podpisac umowe na abonament (tzw. pay monhly). Czy wystaczy tylko potwierdzenie od pracodawcy czy tez moze potrzebny jest bank statement?? I na jakiej zasadzie siec pobiera oplaty, bo z tego co slyszalem co miesiac sciaga kase za abonament z konta bankowego abonenta?
Pozdrawiam
_________________
ja do nieba nie chce wcale, ja niebo mam tu
 
 
DarJus
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 193
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Maj 27, 2006 4:00 am   

Kumpel z ktorym mieszkam, ma telefon w Trojce i niestety narzeka. Faktem jest, ze ma dobry telefon i pelno minut, ale wlasnie jest problem z dzwonieniem do polski. Wybral oferte najkozystniejsza z dostepnych na rynku, ale niestety nie dowiedzial sie czy bedzie z tego telefonu mogl dzwonic tanio do polski (poprzez jakis numer internetowy). No i niestety podobno takiej mozliwosci nie ma i rozmowy z Polska (nawet przez numery internetowe) sa bardzo drogie. Probowal sie dowiedziec czegos wiecej w salonie, ale niestety konsultanci nie znali zadnego numeru.

Odnosnie zakupu telefonu na abonament, to zazwyczaj wystarczy paszport, wyciag z konta bankowego i karta debetowa/kredytowa. Oczywiscie sa pewne roznice w zaleznosci od salonu w jakim kupujemy oraz od oferty, bo wtedy moga sobie zarzyczyc jeszcze jakiegos rachunku na siebie lub posiadania telefonu stacjonarnego na swoje nazwisko lub zaswiadczenia od pracodawcy, itp. Jakja sie dowiadywalem w Phones4U (kolo Galerii) to kobieta mi powiedziala, ze wystarczy Paszport, wyciag z konta i karta debetowa i ze kasa bedzie pobierana prosto z mojego konta.
_________________
DarJus... czyli Darek i Justyna :P
 
 
rysa
Stały bywalec


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 117
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Maj 27, 2006 11:19 am   

Czyli rozumiem trzeba pozostac przy O2 :wink: , bo to jedyna mozliwosc dzwonienia do Polski z komorki za 2p
_________________
ja do nieba nie chce wcale, ja niebo mam tu
 
 
DarJus
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 193
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Maj 27, 2006 11:30 am   

Nie wiem czy jest to jedyna mozliwosc. Pisze tylko, ze ani ja, ani kilku znajomych co tutaj siedza, ani konsultanci w salonach nie znaja innego sposobu na tanie dzwonienie.
_________________
DarJus... czyli Darek i Justyna :P
 
 
rysa
Stały bywalec


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 117
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Maj 27, 2006 11:50 am   

No spawdzalem teraz oferty sieci komorkowych to jednak Trojka jest bardzo konkurencyjna wobec innych sieci. Wyjsciem moze byc kupno telefonu w Trojce na abonament i pozostac przy top-up w O2 i co jakis czas doladowywac w celu dzwonienia do Polski. Tylko wtedy na same komorki idzie co najmniej 50 funtow miesiecznie.

Mam pytanie jeszcze a propo O2. Czy jak kupilem rok temu karte O2 i nie uzupelnialem od wrzesnia to bedzie ona wtym roku aktywna czy musze kupic nowa?
_________________
ja do nieba nie chce wcale, ja niebo mam tu
 
 
DarJus
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 193
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Maj 27, 2006 10:43 pm   

Ja pierdziele, pytalem sie w salonie i gosc mi powiedzial, ze niestety nie wie ile taka karta jest aktywna, a ze akurat mieli zapierdziel, to nie mial czasu jak sie dowiedziec. Na stronie o2.co.uk rowniez nie moge takiej informacji znalezc.

PS: jak masz ta karte, to moze sproboj ja teraz sprawdzic. A noz-widelec masz roaming i karta sie zaloguje do sieci.
_________________
DarJus... czyli Darek i Justyna :P
 
 
rysa
Stały bywalec


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 117
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Maj 27, 2006 10:53 pm   

Karta lapie polskie sieci, wiec chyba powinna dzialac. Roamingu w O2 nie uruchamialem, wiec najwidoczniej jest wlaczany automatycznie przy zakupie karty. Dzieki za odwiedzenie salonu w tej sprawie
Pozdrawiam
_________________
ja do nieba nie chce wcale, ja niebo mam tu
 
 
naimad
Uzależniony


Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 298
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 9:00 am   

Mam telefon na abonament w O2, nie polecam tej sieci. Potrzebowalem duzo darmowych minut, wiec wzialem dosc wysoki abonament. Przy zakupie sa roznego rodzaju promocje z cyklu przez pierwsze 6 miesiecy podwojne minuty, ale trzeba doczytac, ze te minuty wykasowuja sie za kazdym razem po dwoch miesiacach, wiec mozesz miec np niewykorzystane 1000 minut ,ale w 3 miesiacu nie mozesz ich wykorzystac,. Najwieksza bzdura to to, ze beda drukowac na rachunku, wszystkie do wykorzystania i nie do wykorzystania minuty razem, wiec mozna zglupiec.
Juz kilka razy wyjasnialem swoj rachunek, na szczesciem credytowali mi za kazdym razem konto. Reklamacje dotyczyly pobierania oplat za minuty, ktore powinny byc za darmo. Roznice za kazdym razem nie byly wielkie, ale zawsze to 15-30 funtow, na szczescie nie 200.
Wkrotce konczy mi sie umowa, srednio 5 razy w tygodniu dzwonia abym przedluzyl oferujac jakies dodatkowe telefony, minuty, vouchery etc, ale mimo to przejde do innej sieci.
 
 
rysa
Stały bywalec


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 117
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 9:45 am   

To ja myslalem, ze w Polsce tylko takie praktyki firmy telekomunikacyjne stosuja. A tu prosze nawet przy tak roziwnietym rynku m.in telekomunikacyjnym robia takie numery. Pewnie na ulotkach* z promocjami i cennikiem trzeba czytac gwiazdki**, zeby polapac sie w tych promocjach.


*Moze O2 nie jest doskonala siecia.
** To w takim razie jak chcesz dzwonic tanio do Polski ( chyba ze nie masz takiej potrzeby)
_________________
ja do nieba nie chce wcale, ja niebo mam tu
 
 
naimad
Uzależniony


Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 298
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 10:06 am   

Mamy jeden telefon na karte w O2 na dzwonienie do Polski.Miedzy soba (z dziewczyna)i na rozmowy w UK podpisze nowa umowe z inna siecia. Musze miec abonament poniewaz bardzo duzo dzwonie.
 
 
mlodyde
Nieśmiały


Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 18
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Cze 25, 2006 10:00 am   

powiem tak jestem uzytkownikiem sieci 3 juz ponad dwa lata w abonamencie i nie zamierzam odejsc maja najlepsze dile co do minut pytanie jest jedno jesli potrzebujesz telefon do rozmow w angli czy do polski wtedy wybierzasz najlepsza dla siebie oferte pozdro
 
 
michoo8
Stały bywalec


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 67
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Cze 28, 2006 7:37 pm   

W nawiązaniu do zdania, że w O2 są rozmowy przez tani nr za 2p/min. Taką informację podaje pani z automatu gdy dzwonimy na owy tani nr. Z rozmów ze znajomymi wiem, że oprócz tego O2 dolicza jakieś 5p za połączenie z tym numerem(!) Co daje ok 7p/min. To bysię zgadzało bo ilekroć dzwonie do Polski przez te numery to kasuje mi ponad 1funta(!) za 20 minut rozmowy a powino góra 40p. Słyszałem, że któryś z tych tanich numerów działa również w Vodafone, właśnie za 7p. Wracając do głownego tematu, który operator jest najlepszy, to przeglądając oferty z gazet, najkożystniej wypada chyba T-Mobile. Mogę się mylić. To tylko moja subiektywna ocena. Jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach czyli w tym drobnym druku w umowach.
_________________
Mundus Inversus :-)
 
 
DarJus
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 193
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Lip 08, 2006 3:06 am   

michoo8: masz racje odnosnie cen, ale nalezy tez wspomniec, ze mozna dzwonic wlasnie tylko po 2p/min, pod warunkiem, ze mamy pakiet darmowych minut i dzwonimy miedzy godzina 0730 PM a 0730 AM lub w weekendy (przynajmniej ja wtedy najczesciej dzwonie).

Ciekawy jestem kiedy Polska dogoni Anglie, jezeli chodzi o atrakcyjnosc ofert pre i post-paidowych.
_________________
DarJus... czyli Darek i Justyna :P
 
 
michoo8
Stały bywalec


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 67
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Lip 09, 2006 9:21 pm   

Do Dar'a: Hmmm... Jeśli masz na myśli pakiet darmowych minut w O2 w systemie "na kartę" czyli pre-paid to nie ma to żadnego znaczenia. Nie płacisz wtedy nawet tych 2p. Przynajmniej jak ja dzwonie w ramach pakietu to całość połączenia opłacana jest z tego pakietu. Po zakończeniu połączenia wyświetla mi się automatycznie "balance" w takim samym stanie jak przed połączeniem. Co do drugiego wątku: "Ciekawe kiedy Polska dogoni Anglię..." To jest jedna rzecz, w której np. POP jest lepszy od O2: Raporty doręczenia (sms'y) W O2 tego nie ma. Byłem w salonie i pytałem. Po prostu nie ma :( . Dziwne. Ale za to w O2 można w każdej chwili ukryć wyświetlanie numeru u osoby do której dzownimy, za darmo :) No i mój wniosek jest taki, że tak naprawdę to, która sieć jest najlepsza zależy od tego jakie kto ma potrzeby. Np.Załóżmy (teoretycznie) że sieć "3" ma najtańsze połączenia ale słaby zasięg. Więc ta sięć będzie najlepsza zdaniem osób które akurat mieszkają w jej zasięgu. Kto inny powie: co z tego że są najtańsze połączenia skoro tam gdzie mieszkam jest problem z zasięgiem. Itp, itd. Takie są uroki wolnego rynku. Różnorodność. Wieć tak naprawdę nie ma najlepszej sieci. Pozdro! < chwilowo z Polski ;) >
_________________
Mundus Inversus :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire | Maximus-Oświetlenie | - opowiadania
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Reklama