Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak tam z praca w Bristolu...
Autor Wiadomość
pepto_szn
Nieśmiały


Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 11
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Kwi 10, 2006 4:01 pm   Jak tam z praca w Bristolu...

Witam,
Jak tam wyglada sytuacja z praca na dzisiaj?
Wyjechalem z Bristolu w styczniu 2005. Planuje niedlugo powrot ale nie wiem jak jest na miejscu? Wszedzie juz pobstawiane stanowiska czy jeszcze jest o co walczyc?
Duzo nas w Bristolu?
Jak wyjezdzalem to juz calkiem sproy tlum byl... Czy cos sie zmienilo?
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Kwi 10, 2006 6:52 pm   Re: Jak tam z praca w Bristolu...

Ostatnio zetknalem sie z iloscia 35.000 w Bristolu i okolicach.....inne zrodla znow podaja ze 10 tysiecy w samym Bristolu....a tak naprawde to pewnie niewiadomo :) ale sporo i liczba rosnie biorac pod uwage to co sie dzieje w naszej "beretowej" ojczyznie...a prace jesli znasz jezyk to znajdziesz raczej bez problemu...

[quote="pepto_szn":31g3jgxc]Witam,
Jak tam wyglada sytuacja z praca na dzisiaj?
Wyjechalem z Bristolu w styczniu 2005. Planuje niedlugo powrot ale nie wiem jak jest na miejscu? Wszedzie juz pobstawiane stanowiska czy jeszcze jest o co walczyc?
Duzo nas w Bristolu?
Jak wyjezdzalem to juz calkiem sproy tlum byl... Czy cos sie zmienilo?[/quote:31g3jgxc]
_________________
Punk not Dead !
 
 
pepto_szn
Nieśmiały


Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 11
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 9:56 pm   

Hej to ciekawe że praca jednak jest :)
Ale cos bristolska polonia nie za bardzo sie integruje na forum co? Chyba ze jest jeszcze jakies poza tym...
A Ty Brzozzi dlugo jestes w Bristolu? A gdzie pracujesz jesli wolno wiedziec?
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Kwi 12, 2006 12:07 pm   

W Bristolu od roku...a gdzie pracuje...hmm...to niech pozostanie moja slodka tajemnica ... :) a co do polonii i integracji, strona dopiero dziala od polowy stycznia forum w tym czasie przezylo awarie wiec dopiero od niedawna dziala reaktywowane....a co do innych stron to nic mi na ten temat nie wiadomo....
Pozdrawiam
[quote="pepto_szn":30bwf2xa]Hej to ciekawe że praca jednak jest :)
Ale cos bristolska polonia nie za bardzo sie integruje na forum co? Chyba ze jest jeszcze jakies poza tym...
A Ty Brzozzi dlugo jestes w Bristolu? A gdzie pracujesz jesli wolno wiedziec?[/quote:30bwf2xa]
_________________
Punk not Dead !
 
 
pepto_szn
Nieśmiały


Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 11
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Kwi 12, 2006 9:10 pm   

:D No to oby forum roslo w sile :) Niedlugo moze przyjade do Bristolu to sam zobacze co sie zmienilo :)
Pozdrowionka!
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Kwi 13, 2006 6:42 am   

Dzieki i pozdrawiam...
[quote="pepto_szn":371ysw79]:D No to oby forum roslo w sile :) Niedlugo moze przyjade do Bristolu to sam zobacze co sie zmienilo :)
Pozdrowionka![/quote:371ysw79]
_________________
Punk not Dead !
 
 
PinkPigi5
Rozkręca się


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 26
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 9:27 pm   

W marcu przyjeżdżam do Bristolu i chciałabym dowiedzieć się jakie są perspektywy na znalezienie pracy?Czy jest z nia problem?
 
 
xanram
Stały bywalec


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 77
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Lut 11, 2007 7:34 pm   

Roznie z tym bywa. Najczesciej jest, ale mysle ze jesli nie znasz angielskiego to ciezko bedzie. Znajomy byl i juz wrocil, bo nie chcieli go zarejestrowac (slabo mu sie mowilo).
 
 
PinkPigi5
Rozkręca się


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 26
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 11:04 pm   

Ale gdzie go nie chcieli zarejestrowac?W agencij?
 
 
xanram
Stały bywalec


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 77
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 11:14 am   

W agencjach. Sciemniali cos caly czas a to zdjecie, a to podpis a to martwy okres i niewarto sie rejestrowac a to NIN (choc nie mozna tak) - i tak dalej. Oczywiscie mozesz sie sfrajerzyc i gdzies znalesc prace w nocy za 5,35 12 godzin 6 dni w tygodniu ale nie wiem czy to dobry pomysl.
 
 
PinkPigi5
Rozkręca się


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 26
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 4:40 pm   

No masz racje.Nie zaciekawie bybylo pracować po 12 h przez 6 dni w tygodniu.A w Bristolu tylko przez agencje mozna znaleźć prace?Chyba trudno jest znaleźc coś bez agencij?
 
 
xanram
Stały bywalec


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 77
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 6:50 pm   

Rynek pracy jak gdzie indziej. Jedni pracuja przez agencje a inni bezposrednio. Zalezy. Od jezyka, umiejetnosci, znajomosci itd.
 
 
rafalek
Niemowa


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 2
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 8:37 pm   

powiedzcie mi czy w ciemno jest szansa znalezc robote przy znajomosci tylko podstawowej jezyka?planuje jechac w marcu z nadzieja ze cos znajde.moze jakas podpowiedz gdzie moge cos poszukac, bo wiem ze trzeba chodzic od baru do baru i itd ale moze jakas mala rada od Was,dzieki z gorki
 
 
tigy20
Niemowa


Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 1
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Lut 16, 2007 7:56 pm   

Zbyt kolorowo z pracą teraz niejest- sam szukam już od miesiąca, jestem bez pracy, a angielski mam na poziomie przynajmniej dobrym, niemam większych problemów z dogadaniem się. Pierwsze miesiące w roku niesą niestety zbyt dobrym czasem na szukanie pracy, a teraz jeszcze dojechało Bułgarów itd. :( Chodzę dzien w dzień, ale trudno coś dorwać,jestem zarejestrowany w trzech agencjach, i jak narazie tylko w piątek byłem jeden dzień w pracy :roll:
 
 
PinkPigi5
Rozkręca się


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 26
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 2:26 pm   

A to rzeczywiście nieciekawie.Twoja wypowiedź nastawia mnie pesymistycznie do mojego wyjazdu:(
 
 
Rafi Skórniewski
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 197
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 6:18 pm   

Eee, chyba przesadzacie. Kolega ma kiepski angielski i juz 3-ego dnia znalazł. Ma masę godzin, ledwo fizycznie wyrabia. Wiadomo, ze to juz nie te czasy, co kiedys - gdy to nie pracy sie szukalo, ale praca szukala :D
Jednak jesli zna sie jezyk komunikatywnie przynajmniej, to wszedzie sie jakas dostanie. Chyba, ze sie grymasi..
_________________
Si vis pacem, para bellum
***************
http://vicealigator.geoblog.pl
http://koniecswiata.net
 
 
PinkPigi5
Rozkręca się


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 26
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 11:28 pm   

No ja już jestem w Bristolu ponad miesiąc,zarejstrowalam się w agencjach,chodzę prawie każdego dnia po bristolu,poskładałam CV w różnych miejscach i NIC.ECHO.Juz nie wiem gdzie mam isc i gdzie szukac:(Jak tak dalej pojdzie to wracam do polski.
 
 
naimad
Uzależniony


Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 298
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 11:45 pm   

Nie lam sie, jeszcze poczekaj chwilke. Po pierwsze jakiej mniej wiecej pracy szukasz, czy inaczej jaka praca satysfakcjonuje Cie na chwile obecna, jak z angielskim? Moze tez byc maly problem z CV, np ze nie spelnia "angielskich standardow".
Osobiscie unikalem agencji jak ognia i jakos zawsze udawalo mi sie pracowac "bezposrednio".
Przeglasz metro, gumtree i srodowy evening post?
 
 
PinkPigi5
Rozkręca się


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 26
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 11:54 pm   

Co do pracy nie mam szczególnych wymagań.Mogę robić wszystko.Z moim jezykiem jest średnio.Rozumiem,ale boje się mówić.Gumtree ptrzeglądam codziennie,nawet wysłałam pare e-maili na niektóre ogłoszenia.Evening posta zaczne kupować.A metro to też jakaś gazeta?
 
 
naimad
Uzależniony


Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 298
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 12:03 am   

to jest link do ogloszen ktore pojawiaja sie w evening post:[url:2sybbou0]http://jobs.thisisbristol.co.uk/[/url:2sybbou0]
wpisuj po koleji w keywords: restaurant, pubs, warehouse,operative, manual,supermarket, shoop, cleaning
metro to jest darmowa gazeta ktora lezy, badz wala sie po autobusach, najwiecej ogloszen jest w czwartki ale w 80% to powtorkiz srodowego evening postu. Powodzenia i uszy do gory
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Reklama