Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak przygotowania do swiat?
Autor Wiadomość
pauludek
Uzależniony


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 392
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 10:07 am   Jak przygotowania do swiat?

Jak w temacie;)
Kto zostaje, kto jedzie, do kogo przyjezdza familia?
Jak stoicie z przgotowaniami, prezentami itp (a moze na razie poki colezycie i kwiczycie?)?
To jest rowniez watek sluzacy do podzielenia sie gdzie kupic takie egzotyczne produkty w Anglii jak swieze buraki, mak, seler nie-naciowy i inne porady.

No wiec u nas po krotce:
Swieta w Bristolu, familia nie przyjezdza, spedzamy ze znajomymi, roznymi w rozne dni. Poza tym niestety praca, i to sporo, a korzystajac z kilku wolnych dni - wycieczki krajoznawcze po okolicach.
Przygotowania... hmmm.. zaczelismy juz nasze kalendarze adwentowe - swietna sprawa, codziennie rano mala czekoladka na dzien dobry;) Menu na swieta juz ustalone, niedlugo zaczne gromadzic produkty, juz mniej wiecej mam pomysly, gdzie to kupie. Tak a propos to gdzie robicie "glowne" zakupy przedswiateczne i dlaczego tam? Jezeli ktos nie wie gdzie dostac jakis produkt - zapraszam po rade:)
Kartki zakupione, czesc prezentow tez i nawet juz popakowana, czesc jeszcze nie, czesc czeka na dostarczenie.
Choinke kupimy chyba w przyszlym tygodniu na St Werburghs.

to tyle. a u Was?
 
 
juniorbristol
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 198
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 10:38 am   

kalendarz adventowy na scianie
cczesc zakupow zrobiona
i to by bylo na tyle, jeszcze trzeba zapisac sie na karpia :) kupic choinke, ktora ubierzemy w Wigilie,
no i przygotowac sie psychicznie na przyjazd rodzinki :) )))
 
 
gonia_13
Stały bywalec


Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 67
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 2:11 pm   

Do nas przyjezdza rodzina ( to juz 3 grupa w ciagu 1,5 miesiaca - ach te tanie bilety). Dom przystrojony tak w polowie, bedzie swieza choinka, sztuczna jest juz ubrana u dziecka w pokoju.
Zas co sie tyczy menu
1. pierniczki bede robic w tym tygodniu bo musza sobie polezec, sa to szwedzkie pepparkakor jak ladne wyjda to umieszcze zdjecia
2. barszcz chyba tym razem Krakusa w kartonie, nie mam tylu garnkow zeby je blokowac barczem
3. ryba zapiekana i chyba losos, zadnych karpi - nie lubimy
4.keks z rumem i polewa z dzemu figowego - ulubiony administratora - 2 sztuki
5. ryba po grecku
6. golabki w kapuscie wloskiej w sosie z suszonych grzybow
7. pierogi z kapusta - samodzielny wyrob
8. kompot z suszu- uwielbiam - sliwki nie kalifornijskie i jablka suszone z polski
9. surowka z selera nie naciowego - seler z tesko
10. ziemniaczki pieczone w skorkach lub w skorupkach z "ogniska"
11. duzo pysznych czekoladek , mandarynek i grzane wino
prezentow jeszcze nie mamy ale list zostal dzisiaj przekazany Mikolajowi
 
 
gonia_13
Stały bywalec


Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 67
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 2:12 pm   

a swieze buraki widuje czasem w tesko
 
 
TomK
Gaduła


Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 59
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Gru 06, 2007 9:45 pm   

Hej,

Ja juz prawie wszystko mam przygotowane... No moze oprocz jedzenia...

Prezenty kupione, moze orpocz jednego, kartki czekaja na wypisanie... Jednak to chyba troche za wczesnie... Te swieta beda nieco inne niz wszystkie inne, ale to dluga historia... Tak czy inaczej wigilie spedzam w Bristolu a cala reszte w Derby... Oj bedzie sie dzialo... Na szczescie bedzie caly kolejny rok na dochodzenie do siebie hehe...

Serdecznie pozdrawiam,
T.
_________________
Tomek_K
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 9:28 pm   

A ja już się przyzwyczaiłem do Świąt w samotności i prawdopodobnie jak zwykle będę pracował i tęsknił za Świętami, kiedy byłem małym chłopcem. :-)
Może jak co roku, tak i w tym uda mi się wywołać uśmiech na czyjejś twarzy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama