Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Inlandrevenue
Autor Wiadomość
irja
Stały bywalec


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 88
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Cze 07, 2006 3:27 pm   Inlandrevenue

Czy ktoś wie gdzie jest inlandrevenue? 8)
_________________
irja - irena i jacek
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Cze 07, 2006 3:32 pm   

a o co ci chodzi dokladnie ?
_________________
Punk not Dead !
 
 
anaqua
Rozkręca się


Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 38
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Cze 07, 2006 3:49 pm   

http://www.192.com/direct... ... 4682C3A7A8
_________________
Nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi sie do swojego poziomu, a potem pokona doswiadczeniem.
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Cze 07, 2006 4:24 pm   

Ludzie czy wy przegladacie ta strone od czasu do czasu ? :) przeniez niektore informacje o ktorych rozmawiamy na forum sa na stronie ....
wrrrrr :)
_________________
Punk not Dead !
 
 
DarJus
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 193
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Cze 08, 2006 12:26 am   

Wiecie co... najlepiej jakby ktos napisal takie FAQ lub How To dla poczatkujacych, dotyczacego ubiegania sie o jakies dokumenty, znizki, pozwolenia, itp. Czyli, np. jak przyjezdzamy do UK, to na poczatku (oprocz szukania pracy i mieszkania), kupujemy sobie karte sim (najlepiej w O2), zakladamy konto bankowe (i opisac tutaj co trzeba miec, aby zalozyc i w jakim banku warto), Ubiegamy sie w HO o pozwolenia na prace (i tutaj opisane, co trzeba zrobic aby je otrzymac), o NIN (i rowniez opisac warunki jakie trzeba spelnic). W nastepnym czasie mozna sie ubiegac o jakies zwroty podatkow, uzyskac jakies statusy rezydenta podatkowego lub stalego, itp, znizki i cale FAQ mozna bylo by skonczyc otrzymaniem brytyjskiego paszportu.
Jest ktos chetny??
_________________
DarJus... czyli Darek i Justyna :P
 
 
pauludek
Uzależniony


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 392
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Cze 08, 2006 10:08 am   

Taki FAQ jest na Londynku.. Sorki ze polecam konkurencje ale moze szkoda czasu na powielanie czegos co juz ktos zrobil?
Mi ten FAQ rozwiazal kilka kwestii (choc nie wszystkie), jest tam o HO, o bankach, rachunkach, telefonach, itp. ale pewnie mozna dodac sporo innych tematow.
 
 
bako
Stały bywalec


Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 146
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Cze 08, 2006 12:58 pm   

[quote="pauludek":51udap7n]Taki FAQ jest na Londynku.. Sorki ze polecam konkurencje.[/quote:51udap7n]
Nie wiem dlaczego londynek.net uwazasz za konkurencje :?:
_________________
Kochaj Ojczyzne chocby nie wiem jak przegnita biurokratyzmem
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Cze 08, 2006 1:10 pm   

wlasnie ! :)
[quote="bako":17p2owb0][quote="pauludek":17p2owb0]Taki FAQ jest na Londynku.. Sorki ze polecam konkurencje.[/quote:17p2owb0]
Nie wiem dlaczego londynek.net uwazasz za konkurencje :?:[/quote:17p2owb0]
_________________
Punk not Dead !
 
 
DarJus
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 193
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Cze 09, 2006 12:01 am   

pewnie dlatego, ze obie strony maja literki "l", "o" oraz "k" a strony sa w domenie .net
PS: Niniejszego posta sponsorowaly literki "l", "o", "k" oraz cyferka 6.6.6 :lol:
_________________
DarJus... czyli Darek i Justyna :P
 
 
pauludek
Uzależniony


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 392
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Cze 09, 2006 8:57 am   

Bardzo smieszne Dar... zobaczymy czy bedziesz taki dowcipny jak sie spotkamy w realu;)
PS bez obrazy, ale Weatherspoon to taki piwny McDonald, moze jednak gdzies indziej?
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Cze 09, 2006 9:52 am   

SPotkajmy sie najpierw pod Neptunem, ok ? a pozniej bedziemy wybierac i przebierac w ofertach !! :)
_________________
Punk not Dead !
 
 
DarJus
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 193
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Cze 09, 2006 4:32 pm   

W realu to jestem ponury jak ciemna listopadowa noc gradowa i tylko internet daje mi dobre samopoczucie i mozliwosc bycia KUL.
A tak na powaznie, to sorry, za ta nutke sarkazmu... poprostu mialem wczoraj dobry dzien. :P

PS: Czy mi sie wydaje, czy jest to temat o Inland Revenue ?
_________________
DarJus... czyli Darek i Justyna :P
 
 
Jacomo
Nieśmiały


Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 17
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Cze 11, 2006 11:22 pm   Po przyjezdzie

[quote="DarJus":98lbf0nf]zakladamy konto bankowe (i opisac tutaj co trzeba miec, aby zalozyc i w jakim banku warto), Ubiegamy sie w HO o pozwolenia na prace (i tutaj opisane, co trzeba zrobic aby je otrzymac), o NIN (i rowniez opisac warunki jakie trzeba spelnic)[/quote:98lbf0nf]

Własnie Panie Darku :-) Ja bede w Br relatywnie krótko, bo tylko na czas wakacji. [b:98lbf0nf]Czy przy tak krótkim pobycie potrzebne jest[/b:98lbf0nf] (a może konieczne do znalezienia pracy?) załatwianie sobie na początku tych all formalnosci? tzn otwarcia konta i nr NIN oraz pozwolenia na pracę?

Pozdrawiam, Kuba (wciąż jeszcze w Krakowie:)
_________________
Jacomo
**********
gg 2591304
**********
 
 
rysa
Stały bywalec


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 117
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Cze 11, 2006 11:32 pm   

Konto bankowe raczej jest konieczne, bo pracodawca musi Ci jakos przelewac pieniazki.NIN niekoniecznie, ale jesli myslisz o pozniejszym powrocie na Wyspy to jak najbardziej wyrabiac (troche to dlugo trwa ok. miesiaca czekania na rozmowe + 2 tygodnie na otrzymanie samego numeru). Jesli chodzi o Home Office jesli przyjezdzasz na krotko mozesz go sobie darowac na razie (chyba ze pracodawca na Tobie wymusi zarejestrowanie sie w HO)
Co do FAQ zgadzam sie, ze raczej jest to rzecz zbyteczna tym bardziej, ze dosyc rozbudowane znajduja sie zarowno na www.londynek.net jak i bardzo dobry FAQ na www.szkocja.net
PS. Mam nadzieje, ze Darek mi wybaczy ze opowiedzialem na pytanie skierowane do niego. Najwyzej cos jeszcze dopisze.
Pozdrawiam
_________________
ja do nieba nie chce wcale, ja niebo mam tu
 
 
DarJus
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 193
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Cze 13, 2006 12:19 am   

Nie byl bym soba, gdybym nic nie dopisal. Wiec dopisze tylko to, ze sie zgadzam, z tym co napisal rysa.
Ostatnio niestety anglicy coraz czesciej wymagaja posiadania HO ktory musisz podobno wyrobic sobie w ciagu miesiaca od rozpoczecia pracy, ale ja osobiscie juz mialem jak najbardziej legalna robote, a HO wyrobilem sobie dopiero po kilku miesiacach. Natomiast niektore agencje pracy, nawet nie beda chcialy ciebie zarejestrowac, jak nie bedziesz mial HO. Wiec jak wiadomo, jest roznie, ale ogolnie HO sie przydaje na przyszlosc (tak jak NIN).
Z kontem bankowym jest najmniejszy problem. Wystarczy miec paszport i jakis drugi dokument ze swoim polskim adresem zamieszkania (dowod os., prawo jazdy, itp.) i w ciagu godzinki (albo i krocej) mozesz sobie zalozyc konto w Barclays'ie.
_________________
DarJus... czyli Darek i Justyna :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama