Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Logo: Infolinia.org Zapytaj eksperta mapa galeria galeria czat Forum
 Ogłoszenie 
Uruchomiliśmy nowy serwis - KLANY Teraz można zakładać swoje własne grupy, zarządzać forum, plikami i wiele więcej...
zaproś znajomych o podobnych zainteresowaniach.
infolinia.org/klany

Poprzedni temat «» Następny temat
Income Support PARADOKS!
Autor Wiadomość
mamazwyspy 
Niemowa
mamazwyspy


Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 3
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 3:16 pm   Income Support PARADOKS!

Jak przelamac biurokratyczny "paragraf22" ?? Income Suport to zasilek nie do zdobycia czy jest inaczej? W czerwcu 2008 musialam zrezygnowac z pracy (pracowalam nonstop od 10/2004 a WRS mam od lutego 2005) Jako samotna matka zglosilam sie do JC po IS . Wczesniej sprawdzalam w CAB i na infolini czy bede go mogla uzyskac- powiedzieli ze jesli mam przepracowane 12mcy w UK to oczywiscie. Po 2 mcach przyslali pismo ze poniewaz jestem Polka to prosza o przelanie WRS i historii zatrudnienia.Wyslalam.Po miesiacu przyslali decyzje z Job Centre EU Decision Dep. odmowe bo "for benefits purposes only you do not meet qualifying criteria to have the right to reside in the UK." Poszlam zaraz do CAB i faktycznie twierdza ze decyzja jest sluszna bo jako osoba niepracujaca nie mam residence rights w UK. Aby dostawac tu zasilki musisz albo pracowac , albo szukac pracy albo byc czlonkiem rodziny pracownika a to w przypadku IS sie wyklucza. Wiec teoretycznie nie mam prawa do Housing Benefits i Child tax Credit!!! Pomimo ciaglosci pracy od 2004 i rejestracji w WRS. Jedyne co doradzili to zarejestrowac sie w Job Centre o Jobseekers Allowance aby nie utracic prawa do CTC , HB i CHB. Cos mi tu nie pasuje albo wyglada na dyskryminacje obywateli panstw ktore przystapily do UE w 2004. Prosze o rade.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
polpen 


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 59
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 5:39 pm   Re: Income Support PARADOKS!

mamazwyspy napisał/a:
Jak przelamac biurokratyczny "paragraf22" ?? Income Suport to zasilek nie do zdobycia czy jest inaczej? W czerwcu 2008 musialam zrezygnowac z pracy (pracowalam nonstop od 10/2004 a WRS mam od lutego 2005) Jako samotna matka zglosilam sie do JC po IS . Wczesniej sprawdzalam w CAB i na infolini czy bede go mogla uzyskac- powiedzieli ze jesli mam przepracowane 12mcy w UK to oczywiscie. Po 2 mcach przyslali pismo ze poniewaz jestem Polka to prosza o przelanie WRS i historii zatrudnienia.Wyslalam.Po miesiacu przyslali decyzje z Job Centre EU Decision Dep. odmowe bo "for benefits purposes only you do not meet qualifying criteria to have the right to reside in the UK." Poszlam zaraz do CAB i faktycznie twierdza ze decyzja jest sluszna bo jako osoba niepracujaca nie mam residence rights w UK. Aby dostawac tu zasilki musisz albo pracowac , albo szukac pracy albo byc czlonkiem rodziny pracownika a to w przypadku IS sie wyklucza. Wiec teoretycznie nie mam prawa do Housing Benefits i Child tax Credit!!! Pomimo ciaglosci pracy od 2004 i rejestracji w WRS. Jedyne co doradzili to zarejestrowac sie w Job Centre o Jobseekers Allowance aby nie utracic prawa do CTC , HB i CHB. Cos mi tu nie pasuje albo wyglada na dyskryminacje obywateli panstw ktore przystapily do UE w 2004. Prosze o rade.


Witam Pania,

Bardzo ciekawe spostrzezenia. Odpowiem tak: Obywatele nowych Państw Członkowskich, które przystąpiły do UE z dniem 1 maja 2005 roku w tym Polska mają prawo legalnie pracować i korzystać ze wszystkich środków socjalnych Wielkiej Brytanii. Jest tutaj jednak jeden warunek: należy zarejestrować się w WRS i przepracować ciągle 1 rok w UK (ciągle tzn. przerwa w pracy nie może być dłuższa niż 4 tygodnie). Z tego co Pani napisała spełnia Pani ten warunek więc zasiłek powinien być przyznany.

Z drugiej strony, rząd brytyjski robi wszystko aby ograniczyć wypłacanie benefitów nowym emigrantom z Europy Środkowo-Wschodniej, tym bardziej, że środki wypłacane tylko na dzieci mieszkające w Polsce idą już w miliony funtów.

Jedyne co mogę Pani doradzić to odwołanie się od krzywdzącej dezyzji jeżeli nie jest jeszcze za późno aby to zrobić

Pozdrawiam

Pawel
Polpen
www.polpen.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama