Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Gaz/elektrycznosc
Autor Wiadomość
naimad
Uzależniony


Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 298
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 11:36 am   Gaz/elektrycznosc

Kto wam dostarcza gas/elektrycznosc? My do tej pory mielismy npower, wczesniej scotish power ale wlasciwie teraz nad tym usiadlem, policzylem i to co zwraca moneysupermarket lub moneyfacts jako najtansza opcje przy danych kryteriach wcale nie jest najtansze, bo ich wyszukiwarka nie bierze pod uwage progow, tzn niektore opcje cenowe nie sa liniowe tylko z progami, jak pewna liczbe kwh przekroczysz to jest duzo taniej, tylko ze sa rozne progi dla roznych firm itp. Jak zrobie mala analize to dam znac. Pozdrawiam
 
 
pauludek
Uzależniony


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 392
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 6:20 pm   

Nam British Gas gaz i Powergen elektrycznosc.

Gdybym wybierala teraz, wybralabym Greenpower.
http://www.greenenergy.uk.com/index.aspx

przejzysta taryfa i etyczna energia.
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 9:29 pm   

Etyczna energia? Możesz wyjaśnić to pojęcie, bo zabrzmiało mi nowomową? :-)
No i ta przejrzystość przez ż nie bardzo mi tutaj pasuje. Czyżby przyganiał kocioł garnkowi...? :-)
 
 
pauludek
Uzależniony


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 392
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Lis 21, 2007 3:59 pm   

"Etyczna" czyli z odnawialnych, wiec etycznych zrodel.

Dla mnie ta taryfa jest jak najbardziej przejrzysta, ale jak ktos szuka dziury w calym, to zawsze znajdzie jakis problem.

A poza tym post byl o tym KTO JEST TWOIM DOSTAWCA ENERGII a nie o nowomowie i etyce.
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 11:03 pm   

[quote="pauludek":2yr05z6h]"Etyczna" czyli z odnawialnych, wiec etycznych zrodel.

Dla mnie ta taryfa jest jak najbardziej przejrzysta, ale jak ktos szuka dziury w calym, to zawsze znajdzie jakis problem.

A poza tym post byl o tym KTO JEST TWOIM DOSTAWCA ENERGII a nie o nowomowie i etyce.[/quote:2yr05z6h]

Hm, nie wiedziałem, że odnawialne źródła energii są etyczne. Sama to wymyśliłaś? :-)

Problem jest w tym, że przyganiał kocioł garnkowi a nie w tym, że ktoś szuka dziury w całym. :-)

Skoro post był o dostawcach energii, dlaczego napisałaś o jakiejś etycznej energii? :-)
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 11:08 pm   

[quote="aronia":267922a7]no prosze bristl specjalista od energii i od chalki !!![/quote:267922a7]

Trzeba sobie w życiu radzić w różnych dziedzinach a wiedzy nigdy nie za wiele. Dziękuję za te "pochlebne" słowa, ale do specjalisty w tych dwóch dziedzinach jest mi bardzo daleko! Ty również wykazałaś się wiedzą o chałkach, tylko nie wiem dlaczego łączysz to z energią? :-)
 
 
pauludek
Uzależniony


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 392
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 6:14 pm   

Topic jest o energii i o tym samym jest moj post/odpowiedz - po prostu krotko uzasadniam swoj wybor dostawcy (bo zakladam, ze Naimad chce wiedziec dlaczego ktos korzysta z tej, a nie innej uslugi).
Nie chce mi sie tu prowadzic wywodu, dlaczego energia z takich zrodel jak wiatr, slonce czy prady morskie jest bardziej fair dla srodowiska niz ta otrzymywana np. ze spalania wegla. To jest chyba jasne.
A Twoje uwagi/komentowanie niemalze kazdego posta sa szczerze mowiac meczace. Jak masz tyle czasu i zapalu, to moze zajmij sie moderowaniem? Tyle.
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 6:39 pm   

Acha, czyli jeśli coś jest bardziej fair dla środowiska, to Twoim zdaniem pretenduje do miana etycznego, czy tak? Tak przynajmniej wynika z Twojego krótkiego uzasadnienia. :-)
Swoja drogą, zamiast "etycznej" energii, jednak wolę etyczny intelektualizm. ;-)

"Bo mnie się wydaje, Hippiaszu, coś całkiem przeciwnego niż ty mówisz. Ci, którzy szkodzą ludziom i krzywdzą ich, i oszukują, i uchybiają prawu rozmyślnie, a nie mimo woli, ci mi się wydają lepsi, niż ci co mimo woli. Niekiedy znowu wydaje mi się wprost przeciwnie; więc błąkam się na tym punkcie: oczywista dlatego, że nie mam wiedzy." - Sokrates
 
 
Edyta&Irek
Gaduła


Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 58
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 11:13 pm   

Gdzie można sprawdzić jakie kwoty oferują za kWh? By można było sobie porównać i wybrać najkorzystniejszego dostawcę?

Wcześniej byłam w BRITISH GAS, teraz nie wiem dlaczego znalazłam się w POWERGEN! British Gas oferował mi taryfę nocną, co mi odpowiadało bo rachunek wynosił max 90f za miesiąc. W powergenie, przyszło mi do zaplaty 646.26 f za 3m-ce. Jestem w szoku!
Już wysłałam odpowiednie emaile.. czekam na ich odp.
Bo nie wiem jakim cudem, ktoś w moim imieniu zmienił mi dostawcę i teraz muszę ponosić takie koszta!
_________________
Edyta&Irek
 
 
naimad
Uzależniony


Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 298
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 20, 2008 8:41 am   

[quote:31h1lknf]
Gdzie mozna sprawdzi? jakie kwoty oferuja za kWh? By mo?na by?o sobie porównac i wybrac najkorzystniejszego dostawce?
[/quote:31h1lknf]
Mozna sobie porownac, ale strony porownujace ceny w 50% nie zwroca najtanszego dostarczyciela. Gdyz w przypadku energii i gazu to bardziej prognozowanie cen niz cena faktyczna gdy np kupujesz ubezpieczenie na samochod.
Kilka dni temu zaczalem porownywac ceny energii, robie akurat maly model ekonometryczny na ten temat.
Cenniki gazu i energii w uk sa bardzo nieczytelne, bardzo czesto nie uwzgledniaja tak zwanych wskaznikow przelicznikowych, to co odczytasz z licznika trzeba przemnozyc przez ten wskaznik i bedziesz miala kWh. Odnosnie "niejasnosci w cennikach" wielokrotnie odwolywala sie komisja do spraw konkurencji, jak na razie bez wiekszego rezultatu.

W kazym z regionow w UK, mimo regulowanej konkurencji, obowiazuja inne cenny. W bristolu jedne z najwyzszych . Nasz region to SWEB. jak bedziecie szukac w cennikach.

Nie mam mozliwosci zmienienia dostarczyciela bez powiadomienia klienta. Zanim cie przeloczyli, powinnas:
1. otrzymac od starego dostarczyciela koncowa fakture/rachunek zamkniecia/final bill/invoce etc, gdzie musi byc koncowy stan licznikow
2. z reguly powinnas dostac pismo zachecajace do pozostania u starego dostarczyciela
3 powinna dostac list on nowego dostarczyciela kiedy Cie przelacza
4 powinna dostac nowa umowe iterms & condition

ogolnie powinna przyjsc tyle listow, ze ciezko to przegapic

powinna ustalic stan licznika w ktorym cie przelaczona( z faktuy Powergen) nastepnie to porownac z British Gas, jaki masz stan koncowy, jak sie zgadzaja, oszacowac kiedy nastapilo przelaczenie, a najlepiej zadzwonic i zapytac kiedy

2, nastepnie zapytac kto cie przelaczyl i na podstawie czego,i czy polecenie przelaczenia zostalo wydane teleonicznie, online, czy jakos inaczej
3jak to bedziesz miala ustalone, zadzwonic do "skarg",powiedziec co sie stalo, jesli od razu nie rozwiaza, zapytac o adres do korespondencji i powiedziec ze zamierzasz informowac regulatora i competion comission i rzecznika praw konsumenta( do wyboru, ale gaz i elektrycznosc najbardziej sie BOJI regulatora bo z tego musi sie krzetnie tlumaczyc aby nie utracic licencji w przyszlosci)
4 w complain'ie dac im 14 dni na rozwiazanie Twojego problemu

PS w uk wszystko da sie rpozwiazac, i ogolnie zawsze sa bardzo duze szanse ze bedzie po mysli klienta. Jakbys miala jakies pytania, badz ktos mial, odnosnie gazu/elektrycznosci/telefonow etc zapraszam do napisania maila na ,na wszystkie maile odpowiem, zalcze linki do stron ( nie wrzucam tutaj bo nie che lamac regulaminu)

Swoja droga 90 funtow to i tak strasznie duzo, skontaktuj sie ze mna znajde Ci kogos tanszego na pewno. My placimy 50 funtow za gaz i elektrycznosca nie oszczedzamy na ogrzewaniu i zawsze jest powyzej 22/23 stopni[/url]
 
 
Edyta&Irek
Gaduła


Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 58
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 20, 2008 2:36 pm   

Mamy wszystko na prąd. Przez 3miesiace zuzylismy 7000kWh.
Jejku, czy to normalne zuzycie?
Wczesniej, na poprzednim mieszkaniu mieliśmy prąd na karte, ale mielismy i gaz, wiec cięzko mi porównac zużycie. Wtedy wychodzilo ok 1.5f na dzien za sam prąd. Gaz w okresie grzewczym 2.5f na dzien. To wszystko razem wychodzilo ok 120f na miesiac. A tu wyszło 215f !!!!
Może warto załozyc prąd na karte???
_________________
Edyta&Irek
 
 
naimad
Uzależniony


Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 298
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 20, 2008 3:26 pm   

generalnie prad czy gaz na karte jest drozszy od tego za ktory dostajesz rachunki - wiec nie polecam przelaczania sie na karte.

napisalem Ci priva, wydaje mi sie ze 7000kwh to troche duzo, chyba ze macie maksymalnie nieszczelne okna i temperature w domu 28 stopni
 
 
Edyta&Irek
Gaduła


Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 58
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 20, 2008 3:29 pm   

Mamy taryfe nocną i dzienna. Nocne zużycie 943kWh a dziennie 6125kWh.
Okna mamy szczelne, a ogrzewanie włacza sie tylko w nocy miedzy 23 a 6 rano.
_________________
Edyta&Irek
 
 
pauludek
Uzależniony


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 392
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 20, 2008 8:49 pm   

Zacznijcie lepiej przygladac sie na co zuzywacie zbedna energie - nie mowie tu o niedogrzewaniu mieszkania, ale o takich rzeczach jak: trzmanie urzadzen np telewizora, wiezy HiFi, modemu, komputera, etc na standy-by, trzymanie ladowarek i innych wtyczek w kontaktach, halogenowe zarowki, najwyzsza rozdzielczosc ekranu kompa, gotowanie pelnego czajnika w kolko, etc. Naprawde szkoda kasy, a poza tym przyczyniacie sie bardzo aktywnie do efektu cieplarnianego.

wiecej info:
http://www.energysavingtrust.org.uk/

ps. ja mam ogrzewanie na gaz, reszte na prad, za oba LACZNIE place miesiecznie L35/20 w sezonie/poza sezonem grzewczym, i nie marzne. Zapewniam, ze mozna.
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 20, 2008 9:50 pm   

Bardzo trafna uwaga na temat marnotrawstwa energii...
_________________
Punk not Dead !
 
 
Edyta&Irek
Gaduła


Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 58
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 20, 2008 10:45 pm   

Pozostawie dwie ostatnie wypowiedzi bez komentarza :D
_________________
Edyta&Irek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - anime
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama