Leicester.infolinia.org

Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Fiskus nie odpuści Polakom na Wyspach

Czy będziesz rozliczać się z fiskusem w Polsce ? (Aby zagłosować musisz być zalogowany)
TAK
14%
 14%  [ 1 ]
NIE
71%
 71%  [ 5 ]
JUż TO ZROBIłEM
14%
 14%  [ 1 ]
JESZCZE NIE WIEM
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
leicester 



Wiek: 35
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: Leicester
  Wysłany: Pią Lip 20, 2007 1:08 am   Fiskus nie odpuści Polakom na Wyspach

Czy będziesz rozliczać się z fiskusem w Polsce ? Przeczytaj http://leicester.infolini...id=41&Itemid=89
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
Ostatnio zmieniony przez leicester Sob Lip 21, 2007 12:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
werni 
Uzależniony
vampire



Wiek: 35
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 317
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 4:31 pm   

ostatnio rozmawialem z prawnikiem brrrrrrrr
jest zle hmmm gozej niz zle
po za tym ze mam zaplacic zalegly podatek za lata przed 07 to powiedzial ciekawostke iz musze skladac rozliczenia roczne tu i w polsce a jak nie to wiecie .... fiskus nie odpusci..
a po za tym kto by odpuscil za taka kase????
jedno pozostalo poczekac 5 lat na przedawnienie
wymeldowac sie i niech szukaja w polsce adresu a moje papierki niechaj fruwaja od jednego do drugiego fiskusa bowiem bez mojego adresu nie maga skierowac sprawy do sadu
pozdro
_________________
L4U
 
 
domel 
Niemowa



Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 8
Skąd: Leicester (Anglia)
Wysłany: Pon Lip 23, 2007 6:08 pm   

Ja bylem w US w Polsce i podalem moje zarobki . Pani wyliczyla mi ,ze musze zaplacic podatek okolo 5000 zl. (zarobki w UK 6.5-8£/h). Wiec podziekowalem. Trzeba poczekac tak jak napisal werni - na przedawnienie.(no chyba ,ze mamy ''zyczliwego'' sasiada w Polsce ktory doniesie ze pracujemy w UK :polen: )
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 34
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 194
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Pon Lip 23, 2007 10:05 pm   

domel napisał/a:
Ja bylem w US w Polsce i podalem moje zarobki . Pani wyliczyla mi ,ze musze zaplacic podatek okolo 5000 zl. (zarobki w UK 6.5-8£/h)

Niekoniecznie tyle zapłacisz. Czy odliczyłeś od zaległego podatku kwoty diet oraz ubezpieczenia? Najlepiej jest skorzystać z porady specjalisty, biura rachunkowego/podatkowego, które ma już doświadczenie w rozliczaniu Polaków pracujących w UK. Wiem, że tych możliwych odliczeń jest całkiem sporo. Za usługę zapłaciłem 50zł a wyliczony mi do zapłaty podatek wyniósł niecałe 1600zł przy zarobkach wyższych niż podałeś.
Moim zdaniem warto zapłacić ten podatek. Plany każdego z nas mogą się zmienić się bardzo szybko i możemy zechcieć wrócić. Po co ukrywać się wtedy z powodu niezapłacenia paru tysięcy złotych? Poza tym tyle już osób stwierdziło, że jednym z powodu przyjazdu tutaj jest niechęć do wszelkich krętactw i kombinatorstwa w PL. Świećmy więc dobrym przykładem i płaćmy podatki :) .
 
 
 
domel 
Niemowa



Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 8
Skąd: Leicester (Anglia)
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 2:46 pm   

A orientuje sie sie ktos, czy z podatku mozna bez zadnych konsekwencji rozliczyc sie jak wroce do Polski np. za rok?
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 34
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 194
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 9:40 pm   

Możesz rozliczyć się po kilku latach nawet (nie jestem pewien ilu dokładnie). Wtedy zapłacisz podatek z odsetkami (z 10% chyba). Płaciłem tak za 2005/2006.
 
 
 
leicester 



Wiek: 35
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: Leicester
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 4:06 pm   

A jednak jest mala szansa ,ze Polska odpusci tym co nie placa http://wiadomosci.onet.pl...iadomosceu.html
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - opowiadania
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 17
Reklama