Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
FAQ - II - Co zabrac
Autor Wiadomość
Qfel
Stały bywalec


Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 79
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 9:00 am   FAQ - II - Co zabrac

Gdy juz wiecie gdzie i kiedy wyruszycie pozostaje sie spakowac i ruszac na lotnisko :) no wlasnie, spakowac sie :) panie napewno beda mialy wiekszy problem ale to pominiemy milczeniem i podamy ogolne informacje :P

- papiery:

CV - w jezyku oczwiscie angielskim, jak najdluzsze jak najobszerniejsze, najlepiej wyslac je do oceny na kilka forum czy grup dyskusujnych, posiadaj w wersji papierowej i elektronicznej - np na fdd czy cd.

referencje - najlepiej napisac samemu, tez obszernie i tresciwie ale nie za nudno i dac do podpisu pracodawcy.

swiadectwa - swiadectwa wlacznie ze swiadectwami i dyplomami uczelni wyzszych w gore, tzn wszystko powyzej studiow jest akceptowalne i tylko to oplaca sie tlumaczyc u tlumacza przysieglego, reszta ponizej - wystarcza xerokopie. Wszystkie inne dyplomy, kursy, szkolenia itp - mozesz tlumaczyc jesli uwazasz ze beda ci przydatne, rob to z glowa bo tanie to nie jest :)

dokumenty - dowod osobisty (najpiej nowy, mozna wyrobic za 30pln w miesiac w Polsce), paszport i jesli macie jakies legitymacje studenckie ale nie wszystkie honoruja, np do znizek

zdjecia - paszportowe oczywiscie kilkanascie sztuk najlepiej, beda potrzebne napewno

- telefon (bez simlocka)

- kasa (jak najwiecej oczywiscie :) ) jesli ktos zabiera 5tys i wiecej to............ to po co ty tu przylatujesz ?

Jesli chodzi o bagaz to limit wynosi 20kg + 10kg podrecznego (przewaznie w tanich liniach), najlepiej zwarzyc go przed odlotem w domu na poczcie czy gdziekolwiek mozecie ;)

Oto podstawowe rzeczy ktore moga a nie musza (bo to kwestia upodobania ) znalesc sie w bagarzu :) :

- jedzenie - sporo wedlin i innego dobrego jedzonka na poczatek
- ubranie - w/g upodoban i miejsca w bagarzu :)
- aparat + ladowarka + statyw i jakis mp3 player
- recznik, podreczna apteczka z antybiotykiem, przeciwbolowymi i plastrami, podreczny zestaw pielegnacyjny :)
- spiwor, poszewka na niego, jasio :), to chyba wiekszosc wazniejszych

czego NIE warto brac:
- ciezkich i cieplych ubran,
- masy jedzenia - bierz tylko dobre rzeczy, wedliny itp, cos co jest dobre i drogie :), nie ma sensu brac zupek itp, chyba ze nastawiasz sie na takie jedzenie, jak sam przyjedziesz i sam sobie bedziesz gotowal to ok, ale najlepiej jest zrzucic sie w 4-5 osob i gotowac razem, taniej, smaczniej, zdrowiej, szybciej - masy niepotrzebnych rzeczy ktorych ja nie wziolem, jak dodatkowe kurtki, bluzy itp

co wato wziasc:
- papierosy - ja wziolem 3 kartony, max mozna teoretycznie 1, ale znam osoby ktore przelatuja spokojnie z 7-8 kartonami 3-4 to bezpieczna ilosc, najlepiej braz LMy albo malborasy, nikt tego nie sprawdza a na przeswietleniu taka ilosc przechodzi wiec nie ma co sie bac. Oczywiscie papierosy polecam przywiez na sprzedaz poniewaz moziecie je tu sprzedac z syskiem 200-400%. No chyba ze ktos pali to na wlasne potrzeby bo jak przyjdzie kupic fajki za 5Ł to bedziecie plakac :).

co do podrecznego bagazu to nie ma limitu wagi jak to sie powszechnie
uwarza tzn zalezy to od lini ale przewaznie NIE wazony jest nigdy bagaz
podreczny, nieraz goscie mieli napewno wiecej niz 10kg i jakos przechodzili bez problemu, mnie osobiscie nigdy nikt nie wazyl podrecznego. Chodzi tylko o to aby zmiescil sie on w luku bagazowym lub pod siedzeniem pasarzera siedzacego przed toba. srednio plecak szkolny to mniej wiecej to co styka prawie :)

poza tym......

- wiara w siebie
- optymizm
- usmiech na twarzy :D
- przejsciowka do angielskich "gniazdek" choc musicie wiedziec ze da sie to obejsc w wiekszosci przypadkow i nie jest ona tak bardzo niezbedna, w razie pytan jak - odpowiem :)
- parasol :) bo to w koncu anglia
- hmmm siebie wraz z glowa
_________________
www.qfel.com - zapraszam
 
 
Jacomo
Nieśmiały


Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 17
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 11:36 am   Dobre Rady Qfla

Ten pomysł z FAQ jest dobry. Ja z tej listy przypomniałem sobie o zdjęciach paszportowych [i:2lorkb6i]THX[/i:2lorkb6i] Wydaje mi się ze trzeba jeszcze przestawić zegarek o godzine (ale nie jestem pewien) i włączyć Roaming tak zeby na start był jakiś kontakt.

PZDR
_________________
Jacomo
**********
gg 2591304
**********
 
 
Qfel
Stały bywalec


Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 79
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 11:59 am   

o zegarku przypomni ci pilot po przylocie bo poda czas aktualny :)

a roaming to tylko na pierwszy szczal bo i tak bedziesz musial kupic jakiegos prepaida tutaj na miejscu
_________________
www.qfel.com - zapraszam
 
 
naimad
Uzależniony


Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 298
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 1:39 pm   

tylko mala uwaga: BAGAZ, a nie bagarz.
 
 
Qfel
Stały bywalec


Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 79
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 1:46 pm   

to jest beta wiec na orty bedziemy pozniej zwracac uwage, ale dziekuje za uwage oczywiscie poprawie :) i przepraszam
_________________
www.qfel.com - zapraszam
 
 
DarJus
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 193
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Maj 19, 2006 1:06 am   

Te limity na bagaze dotycza tylko tanich lini lotniczych, poniewaz w autokarach cos takiego nie obowiazuje (a jak obowiazuje, to nikt sie do tego nie stosuje). Wydaje mi sie jednak, ze wiekszosc ludzi ktora przyjezdza do GB robi to autokarami, a dopiero gdy juz tam sie toszke "dorobi" to lata sobie tanimi liniami.
[quote:3k6d2o42]- kasa (jak najwiecej oczywiscie ) jesli ktos zabiera 5tys i wiecej to............ to po co ty tu przylatujesz ?[/quote:3k6d2o42]
5 tys zlotych czy 5 tys funtow ? Bo jak chodzi o zl, to jest to nie caly tysiac funtow i jest to kwota w sumie wystarczajaca, bo z robota ostatnio krucho i jak sie wyda na jakies hostele lub na mieszkania z depozytami plus wydatki i nie ma roboty przez miesiac lub dwa, to kasa szybko sie rozejdzie i trzeba sobie cos zarezerwowac na powrot do domu.
Co do jedzenia to masz jak najbardziej racje. Wezcie tylko jakies polskie wedliny i zostawcie te tony konserw, pasztetow, makaronow czy zupek, bo mozna je tutaj kupic nawet taniej niz w Polsce.
Co do rzeczy ktore mozna by tutaj przywiezc, to polecam rowniez zabranie jakiegos polskiego alkoholu, np: zubrowki... moze sie czasami przydac jako mala "łapoweczka" Teoretycznie mozna przewiezc tylko 1 litr alkoholu (spirytusowego) nie mocniejszego niz 70%, ale jak wiadomo, teoria z praktyka nie zawsze ida w parze.
Jak macie babe (lub chlopa) ktorego kochacie, to rowniez go wezcie, bo badania wykazaly, ze w dziewieciu na dziesiec przypadkow, pary sie rozpadaja (lub dochodzi do zdrady), gdy jedno z nich wyjzdza za granice na dluzszy okres czasu... aczkolwiek jak to powiadaja: GOL STRZELONY NA WYJEZDZIE - LICZY SIE PODWOJNIE :P
_________________
DarJus... czyli Darek i Justyna :P
 
 
Lucasso
Rozkręca się


Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 39
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Maj 22, 2006 12:46 pm   

z tego co wiem to przepisy odnosnie limitow sie troche pozmienialy i pod waruniem ze sie bierze cos na wlasny uzytek mozna przewiezc 800 papierosow, 400 cigaretek, 90 litrow wina (w tym 60 musujacego) i 110l piwa...

http://www.thisismoney.co... ... _page_id=2

bylo tez chyba o tym w jakims z ostatnich Metr:]
 
 
Qfel
Stały bywalec


Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 79
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Maj 22, 2006 6:17 pm   

fajnie :D, dzieki za info
_________________
www.qfel.com - zapraszam
 
 
rysa
Stały bywalec


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 117
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Maj 25, 2006 9:32 pm   

Trzeba pamietac jakby co o zabraniu duzej ilosci łódki Bols :D . Niech Angole poznaja smak dobrej polskiej wodki (akurat nie Bols, bo to nie polska produkcja)...chociaz juz maja mozliwosc poznania smaku zubrówki
Pozdrawiam
_________________
ja do nieba nie chce wcale, ja niebo mam tu
 
 
Qfel
Stały bywalec


Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 79
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 11:14 am   

trzeba nieco "slodyczy zycia" pokazac w UK :)
_________________
www.qfel.com - zapraszam
 
 
DarJus
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 193
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 12:33 pm   

[quote="Lucasso":1m56r3w0]z tego co wiem to przepisy odnosnie limitow sie troche pozmienialy i pod waruniem ze sie bierze cos na wlasny uzytek mozna przewiezc 800 papierosow, 400 cigaretek, 90 litrow wina (w tym 60 musujacego) i 110l piwa...

http://www.thisismoney.co... ... _page_id=2

bylo tez chyba o tym w jakims z ostatnich Metr:][/quote:1m56r3w0]
Jak przewieziesz takie limity alkoholu i papierosow (oczywiscie po kontroli celnikow), to daj znac, to wtedy i ja sproboje. Obecnie wole sie trzymac tych mniejszych a pewniejszych limitow.
_________________
DarJus... czyli Darek i Justyna :P
 
 
rysa
Stały bywalec


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 117
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 1:04 pm   

Tu cytat ze strony naszego Ministerstwa Finansow, jesli chodzi o fajki:
[quote:26ff3nhz]
"Limity na wwóz papierosów do Wielkiej Brytanii po 1 maja 2004 roku
Ministerstwo Finansów informuje, że Wielka Brytania zdecydowała się utrzymać po 1 maja 2004 dotychczasowe limity przywozowe papierosów zakupionych w Polsce. Limit papierosów przywożonych na własny użytek bez cła wynosić będzie, tak jak dotychczas, 200 sztuk. Pasażerowie posiadający papierosy w ilości przekraczającej dopuszczalny limit proszeni są o skorzystanie z czerwonego korytarza (Red Channel) lub telefonu zgłoszeniowego (Red Point Phone), w celu opłacenia cła. W przypadku nie zgłoszenia papierosów przywożonych ponad limit, brytyjskie służby celne dokonają zajęcia całości przywożonych papierosów.
Zasady przywozu pozostałych wyrobów tytoniowych na własny użytek będą takie same jak dla pozostałych państw członkowskich UE."
[/quote:26ff3nhz]

A tu cytuje post jednego z uzytkownikow grupy dyskusyjnej ku przestrodze:
[quote:26ff3nhz]
"W styczniu jechalem do Londynu autobusem. Niektorzy pasazerowie mieli bardzo duzo fajek i mysleli ze nikt nie sprawdzi. Niemcy jednak zhaltowali autobus i zrobili takie trzepanie jakiego na zachodniej granicy bardzo bardzo dawno nie widzialem. Jak oni trzepali, to pasazerowie musieli wysiasc z autobusu i stac w nocy na deszczu /styczen, wiec nie byl to cieply deszcz/. Jeden z "palaczy" zreszta zostal na wymienionej granicy. Korzystajac z okazji chcialem podziekowac "palaczom" dzieki ktorym mialem niezapomniana podroz do Londynu." [/quote:26ff3nhz]

Tak wiec chyba generalnie wszystko zalezy od dobrego humoru celnikow

Tu jeszcze ze strony Ministerstwa:
[quote:26ff3nhz]
"W odniesieniu do podróżnych, przybywających z terytorium państwa trzeciego na obszar celny Wspólnoty, zwolnione z należności celnych przywozowych będą towary znajdujące się w ich bagażu osobistym, pod warunkiem, że przywóz tych towarów nie będzie miał charakteru handlowego.
Z dniem akcesji, w zakresie zwolnień celnych, będą obowiązywały wprost przepisy rozporządzenia Rady (EWG) Nr 918/83 z dnia 28 marca 1983 r. ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych.
Podróżnych, którzy ukończyli 17 rok życia będą obowiązywały następujące normy ilościowe i wartościowe na przywóz ze zwolnieniem z należności celnych przywozowych niżej wymienionych towarów:
wyroby tytoniowe:
200 papierosów, lub
100 cygaretek (cygar o ciężarze nie przekraczającym 3g/szt), lub
50 cygar, lub
250 g tytoniu do palenia;
lub proporcjonalna ilość tych różnych wyrobów w zestawie
spirytus i napoje alkoholowe:Ą
- napoje otrzymywane w wyniku destylacji i napoje spirytusowe o rzeczywistej objętościowej mocy alkoholu powyżej 22 %; alkohol etylowy nieskażony o objętościowej mocy alkoholu wynoszącej 80% obj. lub więcej: 1 litr, lub
- napoje powstałe w wyniku destylacji i napoje spirytusowe, aperitify na bazie wina lub alkoholu, tafia, sake lub podobne napoje o rzeczywistej objętościowej mocy alkoholu nie przewyższającej 22 %; wina musujące, wina likierowe: 2 litry, lub proporcjonalna ilość tych różnych wyrobów w zestawie oraz
- wina: 2 litry.
Ponadto podróżny będzie mógł przywieźć nie więcej niż 50 ml perfum i nie więcej niż 250ml wód toaletowych, a produktów leczniczych - w ilości przeznaczonej na własne potrzeby.
Oprócz towarów, o których mowa wyżej, podróżny będzie mógł przywieźć rzeczy o łącznej wartości nie przekraczającej 175 EURO, a jeżeli nie ukończył 15 roku życia - 90 EURO.
Inne, niższe normy, będą obowiązywały podróżnych mających miejsce zamieszkania w strefie nadgranicznej, pracowników strefy nadgranicznej oraz członków załóg środków transportu wykorzystywanych w ruchu między krajami trzecimi a Wspólnotą."[/quote:26ff3nhz]

Zrodlo: http://www.mf.gov.pl/sluz... ... &dzial=536

Wszystko rozbija sie o to, iz generalnie pomiedzy starymi panstwami Unii mozna przewozic takie ilosci papierosow i alkoholu, ktore podal Lucasso: czyli tam 800 fajek, 90 litrow wina itp. Jednak Wlk. Brytania postanowila utrzymac o wiele mniejszy limit dla Polski na przewoz fajek i alkoholu.
Na dowod tego wrzucam Wam link do strony ambasady, gdzie jest wszytsko wyjasnione:
http://www.britishembassy... ... 9178278114
Pozdrawiam
_________________
ja do nieba nie chce wcale, ja niebo mam tu
 
 
DarJus
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 193
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Maj 27, 2006 1:06 pm   

No i wszystko jasne... czyli nadal pozostaje samowolka i liczenie na "łud szczescia". Ja nastepnym razem jak bede przekraczal granice to "zaszaleje" i wezme dwa kartony papierosow i dwa litry alkoholu :P
_________________
DarJus... czyli Darek i Justyna :P
 
 
Lucasso
Rozkręca się


Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 39
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 7:34 pm   

dokladnie Rysam dzieki za wyjasnienie, nie szukalem nic po prostu na ten temat w polskich przepisach
pozdrawiam
 
 
jayzee
Rozkręca się


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 31
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Sie 08, 2006 10:53 am   przewoz fajek

jechalem autem w maju do anglii uzywajac promu przekraczalem kanal w bagazniku mielismy 2000 tys sztuk - 10 kartonow papierosow - dozowolona ilosc dla anglika jeden rodzaju" na wlasny uzytek" to wszystko razy dwa bo bylo nas dwoch i oczywiscie byly one calkiem na wierzchu nie spakowane a pod spodem w torbie jeszcze troche bylo pan tylko sie zapytal gdzie pracujemy i powiedzial a to musi byc stresujaca ta praca... :twisted:
 
 
erta63
Niemowa


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 9
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 2:04 pm   FAQ-co zabrać?

Ja wylatuje do Bristolu i mam 10 kartonów papierosów, wylatuje z Berlina i aż się teraz boję po przeczytaniu waszych postów, lecę razem z mężem na tydzień i chcielibyśmy sobie sfinansować pobyt ale mam teraz obawy!!!
_________________
Nie łam się w życiu nie jesteś przecież z drewna!
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 4:12 pm   

No nie dziwie ci sie ze sie masz pietra...bo jest to nielegalne... i jesli cie zlapia a nie zglosisz nadwyzki, zostanie to sklasyfikowane jako [b:pmvsa0v0]przemyt[/b:pmvsa0v0] w najlepszym wypadku zostaniesz upomniana a towar skonfiskowany...w najgorszym mozesz dostac wyrok ...:)
Ps. Tak tak wiem ze Cie pocieszylem... :)
_________________
Punk not Dead !
 
 
erta63
Niemowa


Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 9
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 1:18 pm   Co zabrać?

Pozdrawiam wszystkich mieszkających w Bristolu, "przemyt" mi się udał, sprzedałam papierosy i było OK, miałam na różnorodne rozrywki i zwiedzanie interesujących obiektów w Bristolu!Papierosy zawsze się przydają, zabierajcie je Polacy, leciałam z Berlina Schoenefeld, Niemcy wcale tak ostro nie kontrolują, miałam z mężem 2 torby w każdej 1 butelkę wódki, po 5 kartonów papierosów i było OK, w bagażu podręcznym właściwie nic nie miałam, kosmetyki nadałam na bagaż główny bo nie miałam specjalnej torebki, picie miałam tylko małe w samolocie, najlepiej ważne rzeczy pakować w głównym bagażu, w podręcznym mieć tylko kilka mniej znaczących rzeczy, pozdrawiam z Polski!
_________________
Nie łam się w życiu nie jesteś przecież z drewna!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - forum anime
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama