Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
Dzień Niepodlegości
Autor Wiadomość
tomek_12
Stały bywalec


Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 81
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Lis 09, 2007 12:23 pm   Dzień Niepodlegości

W jaki sposób ktoś z forumiczów ma zamiar świętować Dzień Niepodlegości ? A w ten sam dzień czy będzie obchodzić Remembrance Day ?
 
 
gonia_13
Stały bywalec


Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 67
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Lis 09, 2007 2:49 pm   

Z okazji Dnia Niepodleglosci moja corka bierze udzial w "akademii" zorganizowanej przy sobotniej szkole. Jej rola jest krotka ale trudna.
np mowi do kogos :
" Bogac tam. Do polskiego. Jakowys Pilsudski z Austryjakami legiony sposobi i przeciw Ruskim chce isc. Prawi ze z tego Polska bedzie"
W Polsce pewnie beda wisiec flagi bialo - czerwone ale tutaj raczej nie.
 
 
tomek_12
Stały bywalec


Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 81
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Lis 09, 2007 3:47 pm   

[quote="gonia":5ixlnnuv]Z okazji Dnia Niepodleglosci moja corka bierze udzial w "akademii" zorganizowanej przy sobotniej szkole. Jej rola jest krotka ale trudna.
np mowi do kogos :
" Bogac tam. Do polskiego. Jakowys Pilsudski z Austryjakami legiony sposobi i przeciw Ruskim chce isc. Prawi ze z tego Polska bedzie"
W Polsce pewnie beda wisiec flagi bialo - czerwone ale tutaj raczej nie.[/quote:5ixlnnuv]

To życzę twojej czarującej córce wszystkiego dobrego. A mam nadzieję, że ten Piłsudski będzie bardziej udany przeciw Ruskim niż piłkarze Anglii.
 
 
aronia
Uzależniony


Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 331
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 9:28 pm   

Wlasnie obejrzalam DOLNOSLASKIE FAKTY I CO ?POLACY ZAPOMNIELI wywiesic flag!!! przypuszczam,ze to swieto w tym roku przypada w niedziele, wiec nie ma korzysci z przedluzonego weekendu. Ponadto zostala wprowadzona ustawa o zakazie handlu w dni swiateczne, wiec BEDZIE CO DLA NIEKTORYCH nudnawa niedziela w kraju! :(
_________________
http://www.gapphotos.com/...p?imageno=65463
 
 
Henio
Gaduła


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 51
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 12:59 pm   

Bylem w niedziele na "akademii" z okazji Święta Niepodległosci....
i musze przyznać że nie pamiętam kiedy ostatnio uczestniczyłem w tak przygnębiającej i smutnej akademii...
Jeśli grupa pań w podeszłym wieku dumnie nazywająca się "chórem" śpiewa "Przybyli ułani pod okienko..." ( który jest raczej żywa i pogodną pieśnią !!! ) w tonacji marsza pogrzebowego, przy tak samo smutnie brzmiącym akompaniamencie...to coś jest nie tak...
nie wspomne o recytowanych utworach, które lekko myszką trąciły....
Poza występem dzieciaków...atmosfera była raczej porównywalna do stypy po bardzo nielubianym "ktosiu"
Reasumując...Klimat "akademii" bardzo dobrze się wtopił w przygnębiający klimat wystroju Polskiego Klubu...gdzie czas zatrzymał sie 30 lat temu albo i więcej...

[quote="tomek":1aigb7ue][quote="gonia":1aigb7ue]Z okazji Dnia Niepodleglosci moja corka bierze udzial w "akademii" zorganizowanej przy sobotniej szkole. Jej rola jest krotka ale trudna.
np mowi do kogos :
" Bogac tam. Do polskiego. Jakowys Pilsudski z Austryjakami legiony sposobi i przeciw Ruskim chce isc. Prawi ze z tego Polska bedzie"
W Polsce pewnie beda wisiec flagi bialo - czerwone ale tutaj raczej nie.[/quote:1aigb7ue]

To ?ycz? twojej czaruj?cej córce wszystkiego dobrego. A mam nadziej?, ?e ten Pi?sudski b?dzie bardziej udany przeciw Ruskim ni? pi?karze Anglii.[/quote:1aigb7ue]
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 8:09 pm   

W Klubie nie bylem na akademii, ale jak tam bywałem, to faktycznie skojarzenia z aulą z mojej podstawówki, która pamięta czasy gauleitera Ericha Kocha, były bardzo bliskie.
Ja tam lubię takie miejsca, tylko że nie ma tam kogoś, kto by sie tym Klubem porządnie zajął. :-)
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1433
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 8:24 pm   

to fakt, ze przydaloby sie to miejsce troche odmlodzic ...
_________________
Punk not Dead !
 
 
bozz
Nieśmiały


Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 19
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 11:43 pm   

sadze, ze odmlodzic to nie sztuka, troche farby i pare dekoracji
jak ktos ma zmysl dekoratorski to zrobilby to malym kosztem, ale........
czy wyobrazacie sobie szacowne grono rady klubu ktore pozwala mlodym wejsc z calym marasem i odnawiac go????
sadze, ze to niemozliwe, trzeba by wlozyc najpierw sporo wysilku, zeby przekonac prezeske, ze mlodzi to nie tylko na piwko chca przychodzic do niemalze swietego miejsca weteranow, wiec..............
albo chodzimy do klubu bo chcemy, albo nie musimy skoro nam pomieszczenie nie odpowiada
smutne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama