Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Znajdujesz się na forum ogólnym o Wielkiej Brytanii. Jeżeli chcesz napisać o czymś co dotyczy twojego miasta, wtedy przejdź do odpowiedniego forum o twoim mieście, które znajdziesz w jednej z poniższych kategorii:

Walia, Anglia, Szkocja.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego frytki McDonald's są tak smaczne?
Autor Wiadomość
Infolinia-Prasa
Uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 305
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 12:03 am   

Wydrukuj ten tekst i daj do poczytania tym którzy nie maja dostępu do Internetu. Tego nigdy nie przeczytasz w Polskiej prasie pozostającej pod kontrola zachodnich korporacji, jak np. Gazeta Wyborcza Michnika.


Fragmenty książki amerykańskiego autora Erica Schlossera "Fast Food Nation" ("Naród fast foodów"). Artykuł ukazał się w bostońskim miesięczniku "The Atlantic Monthly", numerze ze stycznia 2001. Wkrótce po ukazaniu się, został on zdjęty z witryny internetowej miesięcznika. Książka była przez cały rok na liście bestsellerów gazety The New York Times.



Przeczytaj artykuł
 
 
Cenzor 



Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 667
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 7:55 pm   

Wstrząsające naprawdę aż trudno uwierzyć.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
 
 
maciu
Niemowa


Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1
Skąd: Aberdeen (Szkocja)
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 1:29 pm   

niezła ciekawostka
 
 
Cenzor 



Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 667
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Sob Cze 12, 2010 3:09 pm   

Szczerze, to właściwie ja nie jadam w Mcdonalds.
Wiem ze nic dobrego nie przynosi odżywianie się w tego typu barach czy restauracjach. Widziałem ostatnio film na temat tycia ze względu na posilanie się ludzi w różnych rodzajach fast food ów.
Tragedia, tego się nie da opisać co tam zobaczyłem i usłyszałem.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 330
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sob Cze 12, 2010 7:07 pm   

fastfoody omijam szerokim łukiem, nawet udało mi się do tego przekonać moje dzieci, dla mnie to jest po prostu śmieciowe żarcie.
_________________

 
 
gosc
Gość
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 10:45 am   

No coz, widac po komentarzach ze zadzialala sugestia pierwszego akapitu i BRAK UMIEJETNOSCI CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM, mcdonalds nie jest tu zadnym diablem rogatym godnym unikania, czy przeklinania, TE SKLADNIKI ZNAJDUJA SIE WE WSZYSTKIM CO JEMY.
Co do strategii "fastfudu" - jest to zarcie ktore doslownie i w przenosni gra nam na nosie ZAPACHEM i smakiem wylaczjac wszelkie hamulce i powoduje u wiekszosci osobnikow rodzaju ludzkiego niepochamowana chec napychania sie ZARCIEM i jest to bezwstydnie wykorzystywane przez wielkie korporacje.
Mcdonalds jest tylko trybikiem w maszynie zadzonej przez panow w garniturach ktorych osrodek zadowolenia pobudzany jest przez slupki i linie w wykresach zyskow.
Kiedys widzialem eksperyment - szczurowi podlaczono w ukladzie nerwowym do osrodka odpowiedzialnego za orgazm przelacznik elektryczny po dotnieciu ktorego uwalniany byl impuls powodujacy orgazm. Szczur nie jadl nie pil i tak dlugo naduszal przycisk az "zdechl z nadmiaru orgazmu".
Podobna rzecz dzieje sie z "grubasami" w barach fastfud, nie maja hamulcow i poprostu napychaja sie do oporu ktory wyznacza tylko pojemnosc ich zoladka.
Chemicy pracujacy w IFF zdaja sie dobrze bawic sterujac reakcjami tlumu przy pomocy zapachow, klania sie lektura ksiazki ALCHEMIK.
 
 
Cenzor 



Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 667
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 11:48 am   

Gościu, czy chciałeś mnie tu pouczyć że źle rozumuje treść artykułu?
Odniosłem się do mcdonalds ponieważ artykuł częściowo też nawiązywał do tego.
Moja wypowiedź była raczej luźna, nie mająca na celu krytykowania jedynie mcdonalds.
A to czy ja będę unikał np w.w to akurat moja sprawa i nie muszę znać Twojej opinii na ten temat.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
  
 
 
gosc
Gość
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 1:20 pm   

Chodzilo oczywiscie o ksiazke PACHNIDLO
Do "cenzor" - wyluzuj czlowieku!
Nie chcesz to nie czytaj, skoro pofatygowales sie odpowiedziec to musi byc ze zadales sobie trud aby ja (opinie) poznac.
Temat rzeka.
 
 
Cenzor 



Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 667
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 2:11 pm   

gosc napisał/a:

Do "cenzor" - wyluzuj czlowieku!
Nie chcesz to nie czytaj, skoro pofatygowales sie odpowiedziec to musi byc ze zadales sobie trud aby ja (opinie) poznac.
Temat rzeka.


Ale czemu mam wyluzować, skoro jestem wyluzowany.
Moja wypowiedź (wcześniejsza) miała na celu tylko zauważenie faktu, że to moja sprawa czy uważam mcdonalds za "diabła rogatego" czy nie.
Nie nie łapię na nic ciśnienia.
Źle to zrozumiałeś.
I chodziło mi że w swoim pierwszym poście pod art. odniosłem sie luźno do tego tematu, a mcdonalds przyszedł mi do głowy gdyż niedawno oglądałem program na ten temat, i nie było to uwarunkowane nagłówkiem artykułu..
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire |
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 20
Reklama