Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Logo: Infolinia.org Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum

Poprzedni temat «» Następny temat
do kierowcow
Autor Wiadomość
kojak
Rozkręca się



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 39
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 11:17 am   do kierowcow

mam pytanko czy wiecie moze co jest potrzebne do wyjazdu samochodem z angli oczywiscie chodzi mi tutaj juz o podrozowanie po francji i tak dalej na chwile obecna wiem ze nalepka z oznaczeniem kraju ale czy cos jeszcze???
_________________
The Future is in the Music :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kronos 



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 312
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Exeter (Anglia)
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 12:18 pm   

Podróżowanie to tylko kasa,
nie trzeba żadnych zielonych kart jak kiedyś, a we Francji chcą naklejkę GB lub danego kraju w którym auto jest zarejestrowane, lecz jak jechałem bez żadnych naklejek i policja stała obok mnie na stacji paliwowej to nic się nie czepiali. Być może stereotyp prawny.

Tylko najlepiej mieć ubezpieczenie na wypadek awarii auta, wypadku czy innych nie przewidzianych rzeczy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kojak
Rozkręca się



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 39
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 6:26 pm   

no jedna rzecz to zwruce ci uwage zielona karte nadal potrzebujesz ale nie na wjazd do danego kraju tylko od twojego ubezpieczyciela a wiem to stad bo juz taka karte kupilem i mam problem z glowy bezt tej karty ubecpieczeniem co najwyzej mozna sobie podetrzec 3 litery jak masz kolizje albo ci auto ukradna ale to inna sprawa bo obilo mi sie cos o naklejkach na swiatla i czy sa wymagane czy nie??
_________________
The Future is in the Music :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kronos 



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 312
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Exeter (Anglia)
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 7:37 pm   

Mam ubezpieczenie i żadnej zielonej karty nie miałem, ( być może nie masz wykupionej pomocy drogowej i dlatego kupujesz zieloną kartę, nie wiem ale jak moje ubezpieczenie działa to nie potrzebuje w razie wypadku i innych rzeczy karty tylko dzwonie i po kłopocie)( miałem takie zdarzenie w Niemczech)a do samochodu zabrałem certyfikat ubezpieczenia zawarty z firmą ubezpieczeniową no i za terenem UK dowód rejestracji i prawko. Te papiery wystarczą. Chyba że jest jakieś prawo którego nie znam? A tak nawiasem to z skąd się dowiedziałeś o takiej informacji i może jakiś link do niej jeśli jest. Będę wdzięczny... człowiek całe życie się uczy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kojak
Rozkręca się



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 39
Wysłany: Nie Lis 30, 2008 8:10 pm   

u swojego ubezpieczyciela sie dowiedzialem powiedzieli mi ze bez tego dokumentu jak sie cos stanie to moje ubezpieczenie nic mi nie pomoze
_________________
The Future is in the Music :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kronos 



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 312
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Exeter (Anglia)
Wysłany: Pon Gru 01, 2008 10:01 am   

Zielona karta ciągle obowiązuje przy wyjazdach między innymi do Rosji, Albanii, Serbii, Turcji, Bośni i Hercegowiny oraz na Ukrainę i Białoruś. Bez zielonej karty wyjeżdżamy do wszystkich państw należących do Unii Europejskiej.

Zielona karta chroni posiadacza lub kierującego pojazdem przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim poza granicami danego kraju.

Także dowiedziałem się i teraz już wiem:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Seiken 
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 27
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 284
Piwa: 3/6
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 1:00 pm   

dodatkowo kup sobie naklejki do zmiany kierunku swiecenia reflektorow bo bedziesz oslepial wszystkich a dodatkowo mozesz dostac mandacik
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama