Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyć tego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać na forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy korzystales w UK z opieki zdrowotnej?
Autor Wiadomość
DarJus
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 193
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Cze 20, 2006 7:11 am   Czy korzystales w UK z opieki zdrowotnej?

Czy kiedykolwiek korzystaliscie w UK z tutajszej opieki zdrowotnej?? Jak tak to jakie wrazenia??
Mi osobiscie nic sie jeszcze nie stalo i w mysl zasady "Polaku lecz sie sam" osobiscie stawiam czola wszelkim niedogodnosciom. Justyna niestety juz musiala dwa razy skorzystac z wizyt lekarskich. Za pierwszym razem, miala wypadek w pracy i przeciela sobie zyle na reku. W przychodni, bez problemu ja zarejestrowali, zrobili podstawowe badania, przeswietlenia, zakladanie szwow, itp. bardzo sprawnie. Troszke to wszystko trwalo, ale byla to 4 AM wiec mozliwe ze mieli mniej lekarzy dostepnych na nocnej zmianie. Za drugim razem poszlismy z zapaleniem migdalkow i skonczylo sie na przepisaniu antybiotyku i kilku dniach wolnych od pracy. Poniewaz ponownie bylismy tam o ok 4 nad ranem, tym samym wizyta (glownie czekanie na doktora) ponownie trwala dosc dlugo.
Wrazenia jednak sa dosc pozytywne...
_________________
DarJus... czyli Darek i Justyna :P
 
 
juniorbristol
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 198
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Cze 20, 2006 7:52 am   

Korzystalam. Ogolne wrazenie bardzo dobre. Bardzo dobra organizacja, nie marnuje sie cennego czasu lekarzy. zapisac sie trzeba wczesniej, odmeldowac ze sie dotarlodo przychodni przez wizyta. jesli spoznisz sie wiecej niz 10 minut wizyta przepada i trzeba rezerwowac nastepna. nie mowie tu o wypadkach takich jak Justyny, z tym raczej by nie czekali, ot rutynowa kontrola. gdy juz sie zapiszesz, to recepty i wizyty mozna zamawiac przez internet. dla mnie bardzo wygodnie, do tego blisko.
przychodnia na Pembroke Road
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1433
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Cze 20, 2006 7:56 am   

na mnie zrobilo wrazenie ze angielscy lekarze, na wszyskim sie znaja...w Polsce dostajesz skierowanie do specjalisty a tu jeden znachor od wszystkiego :) , faktem jest ze do specjalisty ciezko sie dostac...
_________________
Punk not Dead !
 
 
DarJus
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 193
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Cze 20, 2006 10:52 am   

Juz nie bede wspominal, ze prawie cala opieka jest darmowa (wyjatkiem sa dentysci, aczkolwiek tutaj tez mozna miec costam darmowego), a o lapowkach tutaj rowniez nie slyszano... przynajmniej ja nie slyszalem, aby im sie wreczalo lub oni cos takiego brali.
_________________
DarJus... czyli Darek i Justyna :P
 
 
Lucasso
Rozkręca się


Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 39
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Cze 20, 2006 12:23 pm   

zarobki lekarzy w UK to ?50-120k pa i to tych pracujacych w NHS....chyba nie warto ryzykowac:]
 
 
Baranek
Rozkręca się


Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 24
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Cze 20, 2006 9:10 pm   

Ja byłem na pogotowiu - Frenchay Hospital. :-D Rozcięta brew. Lekarz powiedział, żeby szyć, a jak poszedł, pielęgniarka skleiła mi ranę klejem. :-D I kto jest bardziej kompetentny? ;-) A serio... Nie było źle. Co prawda siedziałem z bandażem na głowie w poczekalni przez 1h, ale byłem chodzący i kontaktujący, więc nie mam pretensji.
 
 
jayzee
Rozkręca się


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 31
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Cze 30, 2006 8:12 pm   specjalisci

No wlasnie o to sie rozchodzi to nie sa lekarze tylko znachorzy Polski lekarz ciągle sie edukuje a tutejszy wpisuje objawy do kompa i czyta co przepisać a tylko flategożeby uniknąc jakichkolwiek badań i opieki spaecjalisty. O dentyscie juz nie wspomne za dwa zeby prywatnie masz 4 w polsce plu bilet na samolot. Opieka zdrowotna w anglii to totalna porażka kolejki ogormna ilość zakażeń szpitalnych brud itp. A co najważniejsze ogromna dziura finansowa - większa niż w polsce i to dopiero zaczyna narastać. Jak sobie pomyślę ze tu nawet nie ma miłej pani z sanepidu - bo tu nie ma takiej ani podobnej instytucji to to najbliższe pogotowie jest chyba w zielonej górze...
Z tego co wiem to moi znajomi z pracy latają do indii na poważniejsze zabiegi a teraz Medturism z Polską także zaczyna kwitnąc pytanie tylko czemu?
Polska służba zdrowia jest the best nie wiedziałem dopóki nie skorzystałem z innej. :lol:
 
 
wieczorek
Nieśmiały


Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 11
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 10:24 am   

Witam Wszystkich :!: (moj pierwszy post)
z pomocy lekarzy kozystalem juz kilka razy i moim zdaniem w Polsce jest ona lepsza :!: przyklad : juz 5 miesiecy czekam na skierowanie do szpitala :!: :evil:
_________________
[img:3b6gj664]http://www.republika.pl/wieczor25/ct.jpg[/img:3b6gj664]
 
 
Dolores
Stały bywalec


Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 90
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 1:54 pm   

Ja tam nie narzekam.
Fakt ze wizyta glownie polega na mierzeniu cisnienia i wpisywaniu wszystkiego co mowisz do kompa,ale generalnie jest ok.
Raz mi synka zbadano tak jak w Polsce :P
 
 
koala
Niemowa


Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 7
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 11:57 pm   

ja jak do tej pory pare razy odwiedzalam przychodnie 'tam jak sie na kingswood idzie ' 8) i szczerze powiem ze nie bardzo podoba mi sie to, ze 1 lekarz jest od wszystkiego.
A zapisanie sie do przychodni to cala ceremonia z mierzeniem i wazeniem.
Na 1 wizycie lekarz pytal sie mnie z kim mieszkam, ile tu jestem, gdzie mieszkam, i czy jest to FLAT ABOVE THE SHOP i wszystko notowal w kompie :shock:
A ja przyszlam tylko po recepte.

Mialam wrazenie ze to taka pogadanka zeby mu czas szybciej minal i zeby za szybko kolejnego pacjenta nie przyjac.
 
 
wieczorek
Nieśmiały


Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 11
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 9:05 am   

Ja jutro ide do naszej Polskiej dentystki-po powrocie napisze jak bylo ;)
_________________
[img:3b6gj664]http://www.republika.pl/wieczor25/ct.jpg[/img:3b6gj664]
 
 
bako
Stały bywalec


Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 146
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 11:17 am   

pis napisz i jescze jakbys mogl to jakies dane kontaktowe

"Pozdrawiam Unisto :wink: "
_________________
Kochaj Ojczyzne chocby nie wiem jak przegnita biurokratyzmem
 
 
wieczorek
Nieśmiały


Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 11
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Lis 29, 2006 9:57 pm   

Witam wszystkich !!
No i po wizycie u stomatologa :)
Ogolnie klinika jest mala ale czysta i przyjemna,ceny sa zadziwiajaco niskie ! na dzien dobry pani Anna zrobila mi przeglad wszystkich zebow,kilka zdjec RTG (aparat polaczony z PC wiec nie musialem czekac) dostalem recepte na antybiotyk,umowilem sie na 2 nastepne wizyty w celu zalozenia dwoch plomb (bialych nie srebrnych) i oczyszczanie zebow z kamienia i za to wszystko zaplacilem juz z gory ustalona cene 42 Ł !!
Jak narazie jestem bardzo zadowolony !
Adres:


Ashley Down Dental Care
382 Gloucester Road
Horfield
BRISTOL
BS7 8TR
tel.0117 924 7005
emergency nr. 0117 942 8937


parcuje tam 3 dentystow
Dr. Anna Kapluk (Poznan)
Dr. Frederic Tomas (Sztokholm)
DR. Adrian H Reed (England)


Mam nadzieje sie komus sie te dane przydadza

p.s jest jeszcze jedna Polska Dentystka gdzies na Downend Dental Clinic czy cos takiego !

p.s 2 podzrowienia dla Unisty ;)
_________________
[img:3b6gj664]http://www.republika.pl/wieczor25/ct.jpg[/img:3b6gj664]
 
 
PinkPigi5
Rozkręca się


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 26
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 10:08 am   

Czy nadal pracuje tam polska dentystka?
 
 
wieczorek
Nieśmiały


Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 11
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 10:59 am   

tak :wink:
_________________
[img:3b6gj664]http://www.republika.pl/wieczor25/ct.jpg[/img:3b6gj664]
 
 
xanram
Stały bywalec


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 77
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Lut 11, 2007 10:34 am   

Wracajac do tematu glownego - znachorzy. Tak ich mozna okreslic.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire | - mangi
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Reklama