Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
czego to sa objawy?co robic?
Autor Wiadomość
Ryska 
Niemowa
Kasia


Wiek: 31
Dołączyła: 28 Cze 2008
Posty: 2
Skąd: Stoke-on-Trent (Anglia)
  Wysłany: Sob Cze 28, 2008 9:54 am   czego to sa objawy?co robic?

Moj problem wiaze sie z moim chlopakiem (24 lata, pracuje). Jest on bardzo skryta i zamknieta w sobie osoba. Jest to czesto powodem problemow i nieporozumien miedzy nami. On rozumie ze tak dalej nie moze byc i od jakiegos miesiaca probuje to zmienic. Stara sie i efekty tego zauwazam ja i co wazne rozniez i on. Jednak tydzien temu zaczelo sie z nim dziac cos dziwnego. Zaczal sie obwiniac za wszystko co zle miedzy, nami stracil poczucie wlasnej wartosci. Jest ciagle smutny, przygnebiony i przestraszony.Ciagle placze, jest zdenerwowany, nie potrafi sie uspokic i przestaje juz panowac nad tymi atakami. Towarzysza mu bezradnosc i bezsilnosc. Jest osłabiony, zmęczony, czasem skarzy sie na bóle glowy i złe samopoczucie fizyczne. Ma trudnosci z zasypianiem, stracil apetyt.

Nie wiem czego to mozga byc objawy i jak moge mu pomoc. Mieszkamy w Anglii, w Stoke on Trent.

Bardzo prosze o odpowiedz. Z gory dziekuje.
 
 
s.kawski 
Ekspert w Infolinia.org
Szczepan Kawski


Wiek: 57
Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 5
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 8:51 am   Re: czego to sa objawy?co robic?

Ryska napisał/a:
Moj problem wiaze sie z moim chlopakiem (24 lata, pracuje). Jest on bardzo skryta i zamknieta w sobie osoba. Jest to czesto powodem problemow i nieporozumien miedzy nami. On rozumie ze tak dalej nie moze byc i od jakiegos miesiaca probuje to zmienic. Stara sie i efekty tego zauwazam ja i co wazne rozniez i on. Jednak tydzien temu zaczelo sie z nim dziac cos dziwnego. Zaczal sie obwiniac za wszystko co zle miedzy, nami stracil poczucie wlasnej wartosci. Jest ciagle smutny, przygnebiony i przestraszony.Ciagle placze, jest zdenerwowany, nie potrafi sie uspokic i przestaje juz panowac nad tymi atakami. Towarzysza mu bezradnosc i bezsilnosc. Jest osłabiony, zmęczony, czasem skarzy sie na bóle glowy i złe samopoczucie fizyczne. Ma trudnosci z zasypianiem, stracil apetyt.

Nie wiem czego to mozga byc objawy i jak moge mu pomoc. Mieszkamy w Anglii, w Stoke on Trent.

Bardzo prosze o odpowiedz. Z gory dziekuje.


to wygląda na depresję i wymaga analizy u specjalisty
Pozdrawiam,
Szczepan Kawski
lekarz weterynarii i specjalista od behawioryzmu zwierząt
_________________
Pozdrawiam,
Szczepan Kawski lek. wet
Polska - Wrocław
zapraszam na stronę Gabinetu Weterynaryjnego "Dolittle" we Wrocławiu
http://www.weterynarz-radzi.pl/
 
 
 
polskipsycholog 
Ekspert w Infolinia.org


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Cze 2008
Posty: 21
Skąd: Wirral (Anglia)
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 10:16 am   Re: czego to sa objawy?co robic?

Ryska napisał/a:
Moj problem wiaze sie z moim chlopakiem (24 lata, pracuje). Jest on bardzo skryta i zamknieta w sobie osoba. Jest to czesto powodem problemow i nieporozumien miedzy nami. On rozumie ze tak dalej nie moze byc i od jakiegos miesiaca probuje to zmienic. Stara sie i efekty tego zauwazam ja i co wazne rozniez i on. Jednak tydzien temu zaczelo sie z nim dziac cos dziwnego. Zaczal sie obwiniac za wszystko co zle miedzy, nami stracil poczucie wlasnej wartosci. Jest ciagle smutny, przygnebiony i przestraszony.Ciagle placze, jest zdenerwowany, nie potrafi sie uspokic i przestaje juz panowac nad tymi atakami. Towarzysza mu bezradnosc i bezsilnosc. Jest osłabiony, zmęczony, czasem skarzy sie na bóle glowy i złe samopoczucie fizyczne. Ma trudnosci z zasypianiem, stracil apetyt.

Nie wiem czego to mozga byc objawy i jak moge mu pomoc. Mieszkamy w Anglii, w Stoke on Trent.

Bardzo prosze o odpowiedz. Z gory dziekuje.


Witaj Ryska
Trudno jest udzielic jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie - czego to sa objawy? Tak jak napisano wczesniej moze to byc depresja lub przesilenie, nerwica albo nierozwiazany problem, poczucie niskiej wartosci... Nie chodzi tu o trafne przyklejenie etykietki np. nerwica lub depresja ale o to zeby ten problem przepracowac i nauczyc sie z nim zyc. Ciezko udzielic wartosciowej rady i zaaplikowac skuteczna terapie bez bezposredniego kontaktu z osoba dotknieta tym problemem. To co piszesz, to Twoje spostrzezenia na temat tego, co prawdopodobnie moze odczuwac Twoj chlopak. Z cala pewnoscia zaburza to jego zycie i nalezy udac sie po pomoc do doswiadczonego terpeuty lub psychologa. Problemy takie, nawet jesli nasilenie zmniejszy sie chwilowo, wracaja ze spotegowana sila i atakuja w najmniej oczekiwanych momentach. Na pewno warto poprosic o pomoc profesjonaliste i duze szanse, ze po kilku sesjach wszystko sie ulozy.
Zycze powodzenia:
Monika Bugalska - polskipsycholog
W razie potrzeby zapraszam do gabinetu EGO.UK CENTRE LTD w Birkenhead - wiecej informacji o nas na stronach infolinii
 
 
Olut 
Niemowa


Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 1
  Wysłany: Nie Lip 12, 2009 10:59 pm   

A jak należy zwalczać nerwicę? Bo tylko ranię najbliższych wokół siebie, teraz są wakacje i nie mam kontaktu ze szkolnym pedagogiem, miałam zamiar iść do niego, ale minęło mi to na chwilę, bo byłam zajęta poprawianiem ocen na koniec semestru. Teraz znowu rozbeczałam się i wyłam przy moim chłopaku, bo tylko przy nim mogę wyrażać moje emocje, ale zrobiłam to w takim momencie, że zraniłam go mocno... mam z tym problem i narasta w tym moja frustracja. Poza tym znam przyczynę tego, że popadam w nerwicę i mam ataki, ale jest niewykonalne, żebym teraz odeszła z rodzinnego domu, a powiedzenie o tym problemie domownikom tylko ich rozśmieszy. Czuję się z tym cholernie sama, a na dodatek nie mogę znaleźć sobie miejsca, nawet gówniane drzwi w moim pokoju przepuszczają każdy dźwięk... Proszę o pomoc, bo za bardzo ich wszystkich kocham, żeby im robić takie problemy.
 
 
polskipsycholog 
Ekspert w Infolinia.org


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Cze 2008
Posty: 21
Skąd: Wirral (Anglia)
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 11:21 am   odpowiedz - nerwica?

Zajeciem psychologa jest pomoc osobie w potrzebie lecz w przypadku braku kontaktu twarza w twarz jest to nietrafne, nierzetelne i niebezpieczne. Zaden terapeuta nie potrafi nawet wystawic diagnozy przez internet czy telefon. Wiecej niz polowa komunikatow nadawanych przez klienta to komunikaty niewerbalne - gesty, mimika, ton glosu etc. Jakiej wartosciowej rady moge udzielic nie bedac pewna czy cierpisz na nerwice czy moze psychoze, lub jeszcze co innego - objawy sa podobne i tylko doswiadczony psycholog lub terapeuta moze je rozroznic przy bezposrednim kontakcie z klientem.
Przykro mi ale jako psycholog nie potrafie pomoc zaocznie i korespondencyjnie. Jesli potrzebujesz pomocy musisz umowic sie ze specjalista i tylko w ten sposob otrzymasz rzetelna diagnoze i terapie.
Zycze powodzenia: mgr psychologii Monika Bugalska
 
 
andziuszek 
Niemowa


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2
Skąd: Nottingham (Anglia)
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 2:13 pm   

pozdrowienia z ilkeston ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Reklama