Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Bolek i (L)olek
Autor Wiadomość
Rafi Skórniewski
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 197
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Lip 05, 2008 11:33 am   Bolek i (L)olek

Moze zacznijmy od tego, ze wspomniana ksiazka historykow z IPN zostala opluta ... zanim ja opublikowano. To bardzo kiepski pomysl na rzeczowa krytyke. Przypomina raczej bojazliwe ujadanie. Jesli Walesa jest niewinny, powinien poczekac, zapoznac sie z nia i po kolei zarzuty obalac.

[i:24n71t2m]Gdybym dokonał tyle, co on, czyli:
wchodził na każde z możliwych barykad i narażając się na strzał
w pierś krzyczał do ludzi: - Jesteście wolni, macie prawo głosować
i wybierać kogo chcecie, a nie jedyną słuszną partię. Bo teraz jest
Solidarność, Solidarność, Solidarność...; był przyjmowany na salonach
przez największych tego świata, którzy wdzięczni byliby mi za
przyczynienie się do obalenia komunizmu nie tylko w Europie, ale i
na świecie, a kilku pseudointelektualistów próbowałoby mi przypiąć
łatkę szpiega, agenta, zdrajcy i Bolka, to szlag by mnie trafił i rozniósłbym
wszystko dookoła.[/i:24n71t2m]

Moze zacznijmy od tego, co Polska pokomunistyczna ma (zwlaszcza w porownaniu z np. Wegrami, Czechami, Niemcami Wschodnimi). Otoz: rozkradziono wiekszosc majatku narodowego, nie rozliczono zbrodni komunistycznych, nie zweryfikowano dzialaczy komunistycznych itd. itp.

Kto byl autorem tzw. grubej kreski? Najblizsi wspolpracownicy Walesy - do dzis jego zwolennicy: Mazowiecki, Michnik in, czyli wspoltworcy Okraglego Stolu. A czym byl Okragly Stol? Umowa z komunistami na zasadzie: wy nam teraz oddacie wladze -, bo i tak ja w koncu stracicie, bo system bankrutuje- a my damy wam spokoj i pozwolimy sie uwlaszczyc za publiczne pieniadze.
[b:24n71t2m]Czy to jest p. redaktorze Rynkiewicz walka czy paktowanie z diablem?[/b:24n71t2m]

[i:24n71t2m]I nawet gdyby Wałęsa agentem był, w co nie wierzę, to co z tego?[/i:24n71t2m]
To pytanie jest, obawiam sie tak glupie, ze nawet nie zamierzam z nim polemizowac.

[i:24n71t2m]Tymczasem inny były prezydent (L)Olek agentem nie był, bo nie musiał nim być.
To taki sam partyjny beton, jak Leszek Miller. Typowi czerwoni. I do
nich pretensji nikt nie ma. Jakby tego było mało, pełnili w wolnej Polsce
najwyższe państwowe funkcje i to dzięki naszym głosom. I to m.in. tacy
komuniści jak oni wymyślili SB, UB, ZOMO i ORMO.[/i:24n71t2m]

I to nie tylko juz "gruba kreska", ale walesowskie wspieranie "lewej nogi" umozliwilo takim kreaturom kariery po 1989r.

Tak wiec, redaktorze Rynkiewicz, nie wiem ,czy Lech Walesa byl agentem. Nie widzialem zadnych dowodow, ksiazki nie czytalem. Natomiast analiza wydarzen ostatnich 20 lat daje sporo do myslenia - komunisci nie mogliby marzyc o lepszym przyjacielu niz gdanski elektryk.
_________________
Si vis pacem, para bellum
***************
http://vicealigator.geoblog.pl
http://koniecswiata.net
 
 
wiedzminqa
Rozkręca się


Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 29
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Lip 05, 2008 2:24 pm   

Po co w ogole bristol.pl porusza tematy polityczne?
Tematow brakuje? Lepiej zajmijcie sie naszymi lokalnymi problemami.
Tu macie propozycje:
http://www.brzozzi.webd.p...opic.php?t=1404
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama