Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Znajdujesz się na forum ogólnym o Wielkiej Brytanii. Jeżeli chcesz napisać o czymś co dotyczy twojego miasta, wtedy przejdź do odpowiedniego forum o twoim mieście, które znajdziesz w jednej z poniższych kategorii:

Walia, Anglia, Szkocja.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Dawid
Czw Mar 26, 2009 12:18 pm
benefity -pomocy
Autor Wiadomość
sofija
Niemowa
nefretete



Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 1
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 5:40 pm   benefity -pomocy

Jestem tu od 7 listopada 2004 i od razu w ten sam dzien poszlam do pracy pracowalam po 20 godzin na dobe az do 15 kwietnia 2006.w tym okresie zdazylam wyrobic sobie wszystkie potrzebne papiery wrs,rezydenta,itp.. Musialam przerwac prace ze wzgledu na to ze bylam w ciazy zagrozonej i sama bardzo zle sie czulam tak ze nie bylam w stanie dojsc do lazienki ktora miescila sie 3 m ode mnie. Urodzilam przez cesarke lekarze stwierdzili ze to cud ze w ogole zyjemy. W czasie operacji (cieli mnie na zywca bo anestezjolog zle podal mi znieczulenie ze w rezultacie uciekalam z otwartym brzuchem ze stolu operacyjnego) i czas po operacji byl jak z horroru. Nie mialam czucia w nogach-nie chodzilam, nie czulam ze chce siusiu itp. Lekarze spartaczyli robote a komplikacje mam do dzisiaj. Dziecko mialo straszny problem z jedzeniem do tego stopnia ze spedzalam 8 godzin dziennnie zeby zjadla choc lyzeczke pokarmu. Dzis jest troche lepiej ale nadal musze poswiecac "troche" czasu aby ja tylko nakarmic. W tym czasie moj chlopak zostawil nas bez zadnych srodkow do zycia. A mialo byc tak pieknie.. Dziecko ma teraz przeszlo 2 latka. W obecnej chwili chca mnie i dziecko wyrzucic na ulice bo mam nie zaplacone od kilku miesiecy za mieszkanie, tax, prad, gaz. Staralam sie dostac income support - po 2 m-acach przyslali pismo ze musze wyslac wrs-y i historie zatrudnienia.wyslalam.po miesiacu przyslali odmowna odpowiedz poniewaz "i do not meet qualifying criteria to have the right to reside in the uk". W zwiazku z powyzszym nie mam rowniez prawa do housing benefit, counsil tax benefit i innych benefitow. Nie siedze i nie czekam az mi samo przyjdzie. Probowalam juz chyba wszystkiego,wypelnilam wiele papierkow aby wspomoc siebie i dziecko.w tej chwili mam tylko child benefit i tax credit ale to jest stanowczo za malo aby przezyc.. Ja staram sie nie jesc zeby miec co dac dziecku. Wszedzie trzeba za cos zaplacic a ja tych pieniedzy nie mam i kolko sie zamyka.moze ktos wie o jakiejs pracy przez internet? Jestem tu sama nie mam kogo prosic o pomoc.czy naprawde nie naleza mi sie zadne inne benefity oprocz child benefit i child tax credit? Blagam pomozcie jakkolwiek! Nigdy nie spodziewalam sie ze znajde sie w takiej sytuacji. Jestem po studiach, ciezko zarabialam na siebie juz od szkoly podstawowej bo nie mialam ojca a moja matke nie bylo stac dac mi nawet na bilet-pochodze z wielodzietnej rodziny. Zawsze dawalam sobie doskonale rade a tu znalazlam sie w sytuacji bez wyjscia co jeszcze mocniej dobija. Bardzo kocham moja malenka jest moim najwiekszy szczesciem jakie mnie w zyciu spotkalo i nie chce jej zostawiac tym bardziej ze mamy od boga darowane zycia, druga szanse. Ja juz nie mam sil. Jestem wyczerpana tym bolem i walka o przetrwanie.jestem tu tylko dla niej...

[ Dodano: Czw Mar 26, 2009 12:35 am ]
NEFRETETE
 
 
konriii
Niemowa


Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 2
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 10:07 am   

hej
tez starcilem prace.po wypelnieniu wszystkich odpowiednich papierow na jsa i housing benefit, po paru tygodniach dostalem odmowe na benefity. Argumentacja byla identyczna jak w twoim przypadku.tez przyjechalem w 2004 i caly czas pracowalem az do tej pory, wiec ich wytlumaczenie bylo wyssane z palca.
napisalem apelacje i wyslalem do Wick w Szkocji(tam sie znajduje odpowiedni urzad zajmujacy sie obcokrajowcami) tlumaczac iz przepracowalem tu tyle lat, zaplacilem mnostwo podatku i NIN. uwzglednilem moja sytacje finansowa, bo tez nie byla zaciekawa,gdyz mialem zone i coreczke na utrzymaniu. Na koncu postraszylem ze zwroce sie z ta sprawa do czlonkow parlamentu brytyjskiego.
chyba poskutkowalo, gdyz przyznali mi JSA a council powiadomiony przez DWP przyznal mi benefity mieszkaniowe
zycze powodzenia i 3mam kciuki za ciebie
 
 
polpen 


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 11:43 am   

Witam,

Ja ze swojej strony polecam jeszcze dochodzic alimentow. Ojciec dziecka ma obowiazek prawny dokladac sie na utrzymanie dziecka. Prosze zglosic sie do Citizen Advice Bureau - uzyska tam Pani darmowa pomoc prawna i byc moze prawnika z urzedu. Na pewno doradza tez Pani jakie benefity i w jaki sposob mozna uzyskac i pomoga Pani zlozyc aplikacje. Porady sa bezplatne. Jezeli chodzi o zrodla utrzymania - prosze popytac wsrod znajomych Polakow czy nie potrzebuja opiekunki nad dzieckiem, skoro opiekuje sie Pani swoim dzieckiem, dlaczego nie zajac sie jeszcze kilkoma? Prosze dac ogloszenie w internecie na infolinii, gumtree.com czy innych darmowych serwisach i wierze ze ktos sie odezwie bo osob poszukujacych takich opiekunek jest wiele. Tym bardziej, ze mowi Pani ze jest wyksztalcona wiec jestem pewien ze na pewno ma Pani co zaoferowac potencialnym klientom.

Swoja droga, prosze rowniez odwolywac sie od decyzji o nie przyznanie zasilkow jak radzi kolega powyzej. Trzeba walczyc o swoje.

Pozdrawiam i glowa do gory!

Pawel
Polpen

[ Dodano: Nie Kwi 05, 2009 11:48 am ]
Witam,

Ja ze swojej strony polecam jeszcze dochodzic alimentow. Ojciec dziecka ma obowiazek prawny dokladac sie na utrzymanie dziecka. Prosze zglosic sie do Citizen Advice Bureau - uzyska tam Pani darmowa pomoc prawna i byc moze prawnika z urzedu. Na pewno doradza tez Pani jakie benefity i w jaki sposob mozna uzyskac i pomoga Pani zlozyc aplikacje. Porady sa bezplatne. Jezeli chodzi o zrodla utrzymania - prosze popytac wsrod znajomych Polakow czy nie potrzebuja opiekunki nad dzieckiem, skoro opiekuje sie Pani swoim dzieckiem, dlaczego nie zajac sie jeszcze kilkoma? Prosze dac ogloszenie w internecie na infolinii, gumtree.com czy innych darmowych serwisach i wierze ze ktos sie odezwie bo osob poszukujacych takich opiekunek jest wiele. Tym bardziej, ze mowi Pani ze jest wyksztalcona wiec jestem pewien ze na pewno ma Pani co zaoferowac potencialnym klientom.

Swoja droga, prosze rowniez odwolywac sie od decyzji o nie przyznanie zasilkow jak radzi kolega powyzej. Trzeba walczyc o swoje.

Pozdrawiam.

Pawel
Polpen
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire | - mangi
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama