Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Znajdujesz się na forum ogólnym o Wielkiej Brytanii. Jeżeli chcesz napisać o czymś co dotyczy twojego miasta, wtedy przejdź do odpowiedniego forum o twoim mieście, które znajdziesz w jednej z poniższych kategorii:

Walia, Anglia, Szkocja.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Dawid
Sro Lut 03, 2010 11:21 am
alimenty
Autor Wiadomość
g
Gość
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 1:12 am   alimenty

Witam!
Jestem w manchesterze okolo dwuch lat,miedzy czasie rozwiodłem sie z żona w PL. i oczywiście przystalem na zasadzone alimenty!
Po pewnym czasie moja EX zona przyjechala ze swoim nowym partnerem do UK i ....
....pobiera wszelkie swiadczenia odnośnie matek samotnie wychowujacych dzieci + moje alimenty !
Moje pytanie czy w tej sytuacji musze jej płacić alimenty zasadzone w PL, dodam ze dziecko regularnie przebywa u mnie podczas KAZDEJ przerwy szkolnej...(ponosze koszty podr.manchester-ok.londynu,uttrzymanie itp.)oczywiscie co do negocjacji kosztów pomiedzy stronami NIE MA MOWY-jak twierdzi moja EX zona ,,MA WYDATKI LUB OPŁATY STAŁE..."
Prosze o informacje,POZDRAWIAM !
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 488
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 3:32 pm   

czemu tego nie zgłosisz do revenue, council'u, czyli tam, skąd żona pobiera zasiłki, jak i również czemu nie założysz jej sprawy w sądzie z powiadomieniem, że korzysta z zasiłków dla samotnej matki żyjąc w konkubinacie i jeszcze otrzymując od Ciebie alimenty?
_________________

 
 
Cenzor 



Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 880
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 3:39 pm   

anieliczka napisał/a:
czemu tego nie zgłosisz do revenue, council'u, czyli tam, skąd żona pobiera zasiłki, jak i również czemu nie założysz jej sprawy w sądzie z powiadomieniem, że korzysta z zasiłków dla samotnej matki żyjąc w konkubinacie i jeszcze otrzymując od Ciebie alimenty?


>>>>>>>>>

Dokładnie , to co robi Twoja Ex małżonka jest nie zgodne z prawem.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane." - Janusz Korwin Mikke
 
 
omega1980 


Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 10:14 am   

Ale i tak, od polskich alimentów to Cię jedynie sam Bóg może zwolnić! W PL jest bezprawie, i ojciec nie płacący, zawsze będzie przegrany! Polaków prawo z UK nie obchodzi! Przestań płacić, to będziesz latał latami po sądach! Jeszcze Ci polskie prawko cofną... Jedyne co możesz zrobić, to powiadomić instytucje w UK że ex pobiera nielegalnie kasę... Pojadą po niej... a Ty, i tak będziesz płacił... Cisz Się, że POLSKIE alimenta, a nie BRYTYJSKIE... Żona gdyby chciała, zabrała by Ci w/g prawa 30-40% Twoich dochodów... Często lepiej bywa tak, by ... obie strony żyły w niewiedzy.... Ty nic nie wiesz co ona pobiera, itp. I tak jest najlepiej! Bo... gdy straci dodatkową kasę, którą teraz ma z urzędów, wierz mi, będzie szukała innych źródeł... Jeśli masz meldunek w UK, kontrakt na pracę, itp. to Polacy zwędzą Ci tak jak wspomniałem, 30-40% wynagrodzenia...
Dlaczego wiem?
Sam mam meldunek we Włoszech od 4 lat... Tam pracowałem, mieszkałem, mam komplet włoskich dokumentów... W PL jestem wymeldowany...
Alimentów na córkę płacę ponad 550 euro m-c! Mi akurat zabierali 30% rocznej... netto
Gdybym nie przyznał się EX, że mieszkam w IT, płacił bym 350zł! ALe i tak do łapy nie dostaje tych 550eu! Dostaje zasądzone 350zł a resztę, dobrowolnie odkładam na rachunek córki w Banku (do konta którego sam zadeklarowałem, że wypłacić może tylko sama córka po zakończeniu 19roku życia)... Była żona wojuje, wojuje już 2 rok... a Bruksela .... stoi akurat za Mną .... bo dziecko, ma już na koncie sporą sumę!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire |
Strona wygenerowana w 26,07 sekund. Zapytań do SQL: 21
Reklama