Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
agielska karta debetowa
Autor Wiadomość
sylwik25
Niemowa


Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 1
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 9:26 am   agielska karta debetowa

jak korzystac z niej w polsce jak wroce??
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 34
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 11:00 am   

najlepiej nie korzystać
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
zales
Stały bywalec



Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 94
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 12:57 pm   

Jak tylko bedziesz miec na koncie pieniadze korzystac mozesz dowoli tak jak tutaj gdy wyciagasz siano z bankomatu prowizja za kazde wyciagniecie to 2 Ł (ja mam w LLoyds nie wiem jak jest w innych bankach)
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 194
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 12:58 pm   

Bankomat:
Włożyć, wstukać PIN, wstukać kasę do wypłaty, wyjąć wszyskto co wychodzi.
Sklep:
Włożyć w czytnik, wcisnąć OK (albo od razu do PINu), wklepać PIN, wcisnąć OK, wyjąć.

Czyli używa się tak samo jak w UK :lolek2: .

A jeśli chodzi o opłaty to zależy od karty, musisz zapytać o to swój bank.
 
 
 
Ewa
Stały bywalec


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 97
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 1:56 pm   Re: agielska karta debetowa

sylwik25 napisał/a:
jak korzystac z niej w polsce jak wroce??


Jesli wracasz do Polski na stale, duzo wygodniej jest przelac pieniadze na polskie konto i poslugiwac sie polska karta. Jesli jedziesz tylko na urlop bez problemu mozesz wszedzie placic karta, przelicznik nie jest zly. W bankomatach zazwyczaj jest prowizja, wiec lepiej wybierac jednorazowo wieksze sumy.
 
 
pezal 
Gaduła


Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 50
Skąd: Lodz/Cardiff
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 2:40 pm   

A ja was o cos chcialam zpytac. Czy ktos z was korzystal z karty debetowe w Polsce? Ja probowalam w Holandii i zaden terminal w sklepie jej nie odczytal, jedyne co mozna to wyplacic gotowke z bankomatu (£1,30 oplaty w HSBC). Z kolei polska karta platnicza Maestro tutaj w sklepie tez sie nie zaplaci, jedynie z bankomatu mozna wyplacic. Holenderska karta tez tu nie dziala (jest taka sama jak polska, plaska, polaczona z kontem). Kolejna sprawa to kart kredytowe wydane w Polsce. Ja mam vise, w sklepie place bez problemu, ale w internecie sie nie da (w brytyjskich sklepach internetowych), bo ma mniej o 2 cyfry niz brytyjskie.
Jakie wy macie doswiadczenia z kartami platniczymi?
 
 
Ewa
Stały bywalec


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 97
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 3:05 pm   

pezal napisał/a:
A ja was o cos chcialam zpytac. Czy ktos z was korzystal z karty debetowe w Polsce? Ja probowalam w Holandii i zaden terminal w sklepie jej nie odczytal, jedyne co mozna to wyplacic gotowke z bankomatu (£1,30 oplaty w HSBC).


Korzystalam z debetowej Visy, bez problemu. Ale poniewaz moja karta jest juz troche zuzyta to zdarzylo sie, ze nie zostala odczytana w jakims supermarkecie, ale to samo zdarzylo mi sie tutaj, wiec musze wymienic karte :-)

pezal napisał/a:
Z kolei polska karta platnicza Maestro tutaj w sklepie tez sie nie zaplaci, jedynie z bankomatu mozna wyplacic. Holenderska karta tez tu nie dziala (jest taka sama jak polska, plaska, polaczona z kontem).


Kilka lat temu po przyjezdzie do UK poslugiwalam sie przez krotki czas polska karta Maesto PeKaO SA. Placilam nia w sklepach, ale zdarzylo mi sie kilka razy, ze karta nie mogla zostac odczytana i potem po sprawdzeniu w banku okazywalo sie, ze system im padl ;-/ Czesto to sie zdarzalo niestety w weekendy, wlasnie wtedy kiedy robilam zakupy. Ostatnio mi sie to przypomnialo, jak znajomej z Polski nie udalo sie zaplacic polska karta debetowa, nie pamietam jaka, ale tez byl weekend. Za to bez problemu dzialaja karty m-banku.

pezal napisał/a:
Kolejna sprawa to kart kredytowe wydane w Polsce. Ja mam vise, w sklepie place bez problemu, ale w internecie sie nie da (w brytyjskich sklepach internetowych), bo ma mniej o 2 cyfry niz brytyjskie.
Jakie wy macie doswiadczenia z kartami platniczymi?


Z tym nie mam doswiadczenia zadnego. Za to tu mozna w internecie placic tutejszymi kartami debetowymi, co w PL jest niemozliwe, tutejsze sa wypukle, polskie nie i chyba to ma jakis z tym zwiazek ale nie wiem jaki ;-)
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 34
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 5:23 pm   

IMO nie tyle istotne jest czy to jest karta debetowa czy kredytowa co raczej system, w którym ona pracuje (VISA, Mastercard, American Express, itd...)

Z moich doświadczeń wynika, że najbardziej uniwersalna karta to tradycyjna "wypukła" VISA ("wypukła" -czyli numer karty jest lekko wypukły, a nie płasko nadrukowany). Działa na całym świecie nawet w miejscach niemających terminali połączonych z systemem bankowym (teraz już nieczęsto się one zdarzają). Łyka mi ją zawsze, kiedy inne zawodzą! Różne kraje, kontynenty, tropikalne wyspy czy też zakupy on-line jej nie straszne... :laugh:

Wszystkie inne mutacje w stylu Visa Electron czy Maestro raz działają a raz nie i nawet ciężko stwierdzić od czego to zależy... Niektóre terminale potrafią łyknąć Vise Elektron z jednego banku, a z innego odmawiają i koniec... :?: :?: :?: Po prostu popieprzone są jakoś te systemy... (np. WBKowską Visą Elektron bez problemu płaciłem za piwko na Kajmanach i w Meksyku a polska witryna RyanAira potrafi mi ją odrzucić...) :Smoke:

Karty typu SWITCH czy SOLO to generalnie można poza UK/Ireland o kant d... rozbić. Zresztą tu też nie wszędzie działają -za to tutejsze banki uwielbiają je wciskać swoim klientom.

Poza tym podtrzymuję, że jak nie trzeba to NAJLEPIEJ NIE KORZYSTAĆ z kart płatniczych.
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ale np. w Polsce od każdej płatności kartą sprzedawca musi potem oddać 3% wartości tej transakcji operatorowi. Czyli jeżeli płacicie miłej pani w warzywniczym kartą to tak na prawdę zabieracie jej 3% z jej i tak niekoniecznie dużych zarobków i oddajecie te 3% praktycznie za nic globalnym megakorporacjom finansowym, które i tak nie robią nic innego jak tylko obmyślają jak tu z was jak najwięcej zedrzeć (a zdzierają ostro -np. przy płatnościach zagranicznych -niekorzystne przewalutowania i prowizje).
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
pezal 
Gaduła


Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 50
Skąd: Lodz/Cardiff
Wysłany: Sob Lip 21, 2007 1:20 am   

Z tymi plaskimi kartami, typu polskie Maestro, to jest tak, ze one nie sa debetowe, tylko platnicze, od razu sciagaja dana kwote z konta. Pan w National Express mi wytlumaczyl, jak chcialam w styczniu nia za bilet zaplacic. Dziwie sie jak ktos mowi, ze mu ta plaska karta tu dziala. Nie wiem jak z plaskimi Visami, bo mam kredytow, wypukla i z nia nigdzie na swiecie nie mialam problemu, za wyjatkiem brytyjskiej strony littlewoods, gdzie odmowilo transakcji, bo numer nie poprawny, jak pisalam, dwie cyfry mniej niz na brytyjskiej.
Jak otwieralam konto w HSBC, to mily pan spytal, czy chce karte, ktora moge placic w sklepach (wypukla Maestro Debit), czy plaska, na ktora moge tylko z bankomatu wyplacac. Bedac niedawno w Holandii zdenerwowalam sie, jak w Ikei nie moglam nia zaplacic, no i musialam wyplacac kase z bankomatu. Troche to niesprawiedliwe, ze jestesmy zmuszani placic prowizje za granica. Obawiam sie, ze w Polsce bedzie tak samo. Sprawdze we wrzesniu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama