Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Agencje a formalności.
Autor Wiadomość
PinkPigi5
Rozkręca się


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 26
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 12:40 am   Agencje a formalności.

Mam pytanie:Czy agencje zatrudniając ludzi pomagają przy załatwieniu takich formalności jak: załozenie konta,home office czy wyrobienie insurance number?
 
 
michoo8
Stały bywalec


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 67
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Mar 07, 2007 8:04 pm   odpowiedz dla PinkPigi5

No niestety ale w wiekszosci przypadkow "pomoc" agencji" ogranicza sie do "pomocy" w zalatwieniu formalnosci z Home Office. Agencje sa prawnie zobligowane do tego aby ich pracownicy mieli te formalnosci (dot.tylko Home Office) zalatwione w ciagu miesiaca od dnia podjecia pracy na rzecz agencji gdyz w przeciwnym przypadku moga na te agencje zostac nalozone kary bodajze do 5000 funtow. Oczywiscie agencje nie musza pomagac w zalatwieniu formalnosci ale zwykle to robia. Pobieraja za to oplate w wysokosci 70 funtow (kwota wynikajaca z przepisow Home Office) + koszty administracyjne czyli wyslanie twojego paszportu,zdjec i formularza specjalna,bezpieczna przesylka. Pracowalem dla agencji "WB Employment" i za wszystko skasowali mnie 75 funtow wiec nie zarobili chyba na tym nic. Nie wiem jakie ceny sa w innych agencjach. Co do pozostalych kwestii agencje raczej nie pomagaja ale nie znam wszystkich wiec moze gdzies sa takie co pomagaja. Wiem, ze od jakiegos czasu agencje niechetnie rejestruja ludzi bez "National Inssurance Number" lub z numerem tymczasowym. Posiadanie konta zazwyczaj nie jest wymagane i agencja wtedy wystawia czeki. Problem w tym ze w przypadku niektorych czekow przy ich realizacji pobierana jest prowizja(czasem dosc wysoka) ale nie jest to regula. Podsumowujac: jest szansa na pomoc w zalatwieniu spraw z "Home Office" a co do N.I.N. i konta to raczje malutkie albo zadne. Pozdro tymczasem.
_________________
Mundus Inversus :-)
 
 
pauludek
Uzależniony


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 392
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 4:55 pm   

W moim doswiadczeniu wyglada to tak, ze formalnosci z HO (czyli rejestracje Work Registration Scheme tzw. WRS) sa wymagane do rozpoczecia pracy.Mimo ze wg HO masz na to 30 dni ale agencja wymaga odeslania formularza w ciagu 7 dni i nie dostaniesz zlecenia dopoki nie pokazesz dowodu ze formularz wyslales (formularz dostajesz od agencji). Wypelnialam i zdjecia robilam sama wiec nie bylo zadnej oplaty.
Jezeli nie posiadasz konta, mozesz zrealizowac czek w banku agencji lub w checks chashed point. Moja agencja za wystawienie czeku zamiast przelewu potracala L2. Do zalozenia konta nie jest potrzebny NIN ale to juz inny topic.
 
 
michoo8
Stały bywalec


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 67
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 11:47 pm   hmmm...

Wszystko zalezy od agencji. Tam gdzie mi dane bylo pracowac, pracowalem bez H.O. ok 4 miesiace zanim zalatwilem ta formalnosc. Teraz pracuje dla innej agencji i prosili o zgloszenie, zaktualizowanie danych jako ze o kazdej zmianie pracodawcy nalezy poinformowac H.O. na odpowiednim formularzu. Ta aktualizacja jest juz bezplatna. Pracuje dla nowej agencji ponad 2 miesiace i jak narazie wiecej sie nie upomnieli o aktualizacje H.O. Co do oplat Pauludek napisala ze sama zrobila zdjecia i wypelnila formularz wiec nie bylo zadnej oplaty. Przypomne wczesniejszego mojego posta: oplata za H.O. jest. Nadal chyba 70 funtow a 5 funtow ktore skasowala agencja to byly koszty wyslania bezpiecznej przesylki bo w koncu w przesylce tej jest paszport albo inny dowod tozsamosci. Wiec jak sie domyslam cenowo wyszlo nato samo chyba ze Pauludku wyslalas swoje dokumenty zwyklym listem co moglo wyjsc tanie. Ale nie wierze abys tak ryzykowala. ;-) Pozdro!
_________________
Mundus Inversus :-)
 
 
pauludek
Uzależniony


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 392
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 10:02 am   

Masz racje nie ryzokowalabym, wyslalam paszport przez registered mail (czyli odpowiednik listu poleconego). Chociaz wszystkie przypadki zaginiecia paszportow ktore znam zdarzyly sie nie na poczcie a w samym HO!!!. A co do oplat to moze nieprecyzyjnie napisalam, zgadza sie michoo, oplata dla HO to 70L i w ramach tej oplaty mozna ponawiac rejestracje przy zmianie pracodawcy ok (chyba) 30 razy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama