Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Panika na indonezyjskiej Sumatrze, zagrożenie tsunami

Panika na indonezyjskiej Sumatrze, zagrożenie tsunami

2012-04-11 16:49:47

Dziś potężne trzęsienie ziemi nawiedziło Indonezję. Mimo ogromnej mocy do 8,6 w skali Richtera i wstrząsów wtórnych dochodzących do 8,2 w skali Richtera – nie odnotowano na tę chwilę żadnych zniszczeń.


Źródło: GoogleŹródło: Google

W obawie przed Tsunami wydano alarm ostrzegający. Ludzie zaczęli w panice uciekać w stronę punktów położonych wyżej. W moment opustoszały plaże, zamknięto sklepy. Trzęsienie było na tyle silne, że odczuwano je również w Singapurze, Tajlandii, Malezji i Indiach. Jak przekazuje portal wp.pl: „Ognisko wstrząsów znajdowało się 33 km pod dnem Oceanu Indyjskiego, ponad 400 km na południowy zachód od Banda Aceh, stolicy prowincji Aceh. Według amerykańskiej służby geologicznej USGS ognisko wstrząsu wtórnego o sile 8,2 znajdowało się 16 km pod powierzchnią oceanu, w odległości ok. 615 km od Banda Aceh”.

Po kilku godzinach odwołano alarm ostrzegawczy w Państwach sąsiadujących Sumatrze, natomiast w miejscu ogniska wstrząsów wciąż istnieje zagrożenie tsunami. Ludzie są przerażeni, zwłaszcza że doskonale pamiętają tragiczne w skutkach trzęsienie z grudnia 2004 roku. Wynoszące 9 stopni w skali Richtera wywołało potężne tsunami na Oceanie Indyjskim, w którym zginęło 230 tysięcy osób. Wtedy trzy czwarte z ofiar, to byli właśnie mieszkańcy Aceh.

Na konferencji prasowej premier Wielkiej Brytanii David Cameron zaoferował chęć pomocy w związku z dzisiejszymi wydarzeniami.

 

(elw)

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa