Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Prasa Polonijna -> Jak im się nie chce...

Jak im się nie chce...

2009-08-23 14:17:32

Brytyjczyków ogarnęła porażająca epidemia lenistwa.

Jak wynika z opublikowanych przez Guardian wyników sondażu Nuffield Health, prozdrowotnej organizacji non-profit, problemem jest nawet przełączenie kanałów w telewizorze, gdy pod ręką nie ma pilota...

Na nic wszelkie rządowe plany rozruszania narodu, by poprawić stan zdrowia Brytyjczyków – atakowanych chociażby przez plagę otyłości. Okazuje się jednak, że nie ma co liczyć na podchwycenie hasła "ruch to zdrowie" przez przeciętnego mieszkańca Anglii czy Szkocji, bowiem im się po prostu nic nie chce.

Przywołany na początku przykład z pilotem tv jest bardzo charakterystyczny – jak wynika z sondażu okazuje się bowiem, że co szósty Brytyjczyk będzie oglądać nielubiany przez siebie program, jeśli akurat nie będzie mieć pod ręką pilota. Podniesienie się z sofy i "ręczne" przełączenia kanału jest dla nich zbyt dużym wysiłkiem. To jednak mimo wszystko drobnostka, gorzej, jeśli przyjdzie mierzyć się z takim zadaniem jak dobiegnięcie na przystanek do odjeżdżającego właśnie autobusu, czy też wejście na drugie piętro po schodach.  Ponad jedna trzecia z dwóch tysięcy ankietowanych dorosłych mieszkańców UK stwierdziło, że nie chce im się podbiegać do autobus, zaś wejście na drugie piętro jest zadaniem ponad siły dla blisko 60 procent pytanych.

Reklama ogólnosieciowaTo nie koniec przykładów braku chęci do ruchu – ponad połowa właścicieli psów przyznaje, że nie wychodzi ze swoimi pupilami na spacery, zaś niemal dwie trzecie rodziców mówi, że jest zbyt zmęczonych, by bawić się ze swoimi dziećmi. Co gorsza, jak zauważa "Guardian", epidemia lenistwa dotarła także do brytyjskich sypialni. Trzy z czterech ankietowanych par przyznało, że pod koniec dnia z reguły nie mają wystarczająco dużo energii na seks, a szukając przyczyn tego stanu niemal 60 procent uważa, że winna jest ich mała dbałość o sprawność fizyczną. 

Autorzy sondażu przypatrzyli się także brytyjskiemu lenistwu pod kątem geograficznym. Okazuje się, że najbardziej leniwym miastem w Wielkiej Brytanii jest Glasgow, gdzie trzy czwarte mieszkańców nie jest w stanie zmusić się do ćwiczeń fizycznych, następne zaś w kolejce są Birmingham i Southampton, za nimi zaś Bristol i Londyn. 

Lekarze biją na alarm – jeśli epidemia rozleniwienia będzie się rozszerzać i postępować, może wywołać fatalne skutki na stan zdrowia Brytyjczyków i ich ogólną kondycję. Cała generacja może być narażona na to, że wkrótce nie będzie w stanie poradzić sobie z codziennymi życiowymi czynnościami, bo po prostu nie będzie mieć na nie siły. - Gotowe posiłki, piloty do większości urządzeń, a nawet zakupy w internecie sprawiają, że Wielka Brytania staje się bezczynna i leniwa – ostrzega dr Sarah Dauncey, dyrektor medyczny z Nuffield Health. - Musimy wyrwać się z przeklętego kręgu lenistwa!

Szymon Kiżuk

Artykuł pochodzi z:
Oceń artykuł
(głosów: 3, średnia ocena: 4,7)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa