Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Nowe karty płatnicze – dla 13-latków

Nowe karty płatnicze – dla 13-latków

2009-07-16 12:10:12

Brytyjski oddział globalnej firmy kart płatniczych VISA, rozpoczął przygotowania do promocji “plastikowych pieniędzy” adresowanych specjalnie dla dzieci od 13 roku życia i młodzieży szkolnej.

Karty Pocket money o nazwie Load&Go, rozprowadzane przez firmę O2 w porozumieniu z bankiem NatBank, umożliwią dokonywanie zakupów internetowych przez dzieci i młodzież. W zamyśle pomysłodawców, zadaniem rodziców jest cotygodniowe “ładowanie” kart, ustalanie limitów wydawania pieniędzy oraz – teoretycznie – kontrolowanie miejsc internetowych odwiedzanych przez użytkowników kart.

Niestety, wbrew dobrym intencjom na papierze, firmy inicjujące to przedsięwzięcie biznesowe nie zapewniły rodzicom gwarancji zablokowania dostępu do płatnych pornograficznych stron internetowych.

Reklama ogólnosieciowa


Nowe karty są kolejnym krokiem do szybkiego powszechnego wprowadzenia nowej formy płatności: zintegrowania telefonów komórkowych z kartami płatniczymi. Są też etapem do budowy tzw. bezgotówkowego społeczeństwa (Cashless society). Przyczyniają się również do uzależnienia dzieci od robienia zakupów (”shopaholic“).

Karty Load&Go będą dostępne w sierpniu br. , w momencie rozpoczęcia nowego roku szkolnego.


Opracowanie:  www.bibula.com - na podstawie Daily Mail

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa