Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wielka Brytania -> Ani Mru Mru, Smile, Łowcy.B oraz Dno w Szkocji!

Ani Mru Mru, Smile, Łowcy.B oraz Dno w Szkocji!

2009-05-02 00:55:46

Zapraszamy do obejrzenia videoZapraszamy do obejrzenia video

Na początku maja przed nami kolejna, ostatnia już tym razem szansa, by wziąć udział w Scottish Tides - Polish Spring, wspólnych obchodach polskiej i szkockiej kultury, które mają miejsce w szkockim Perth. Tym razem Horsecross, organizator festiwalu, zaprosił do Szkocji cztery najbardziej lubiane przez Polaków kabarety: Ani Mru Mru, Smile, Łowcy.B oraz Dno.

W sobotę, 9 maja zapowiada się niezwykła uczta dla miłośników dobrego humoru. Cztery najbardziej popularne polskie grupy kabaretowe: Ani Mru Mru, Smile, Łowcy.B oraz Dno będą bawić publiczność zgromadzoną w Perth Concert Hall. Ani Mru Mru zaprezentuje najbardziej lubiane przez publiczność skecze oraz nowy, premierowy program. Artur Korgul, manager kabaretu komentuje – Ze względu na 10-lecie działalności artystycznej, które właśnie obchodzimy, mamy już zarezerwowane tak dużo występów, że nie będzie możliwości ponownego pojawienia się w Szkocji, dlatego zapraszamy do Perth, na nasz jedyny szkocki występ w tym roku.

Reklama ogólnosieciowa

 

 

 Jako drudzy tego wieczoru wystąpią Duffy, Kinio, Szfagier i Kamil czyli  formacja Smile, znana ze skeczy takich jak ‘Wizyta u psychologa’ czy ‘Samiec’. Następnie publiczność przybyła do Perth będzie bawiona przez mistrzów nieprawdopodobnych rekwizytów, osobliwej muzyki oraz teatru ciała czyli przez kabaret Dno. Ostatnią atrakcją wieczoru będzie formacja Łowcy.B, znana z nieprzewidywalnych, nietuzinkowych, pełnych absurdalnego humoru występów. Gospodarzami wieczoru będą Marcin Wójcik, frontman kabaretu Ani Mru Mru oraz Mariusz Kałamaga, z Łowcy.B. Bilety na kabareton mogą zostać kupione tutaj:

http://www.horsecross.co.uk/


Majowe obchody festiwalu Scottish Tides - Polish Spring rozpocznie koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Scottish Symphony Orchestra występującej razem z wybitną skrzypaczką Tasmin Little. Tego dnia będzie można między innymi usłyszeć koncert wiolinowy skomponowany przez żyjącego 100 lat temu znakomitego polskiego kompozytora Mieczysława Karłowicza. Tasmin Little osiągnęła mistrzostwo nagrywając ten utwór wraz z BBC Scottish Symphony Orchestra, teraz jest szansa, by usłyszeć ją grającą na żywo.

10 maja amatorzy sztuki współczesnej będą mogli przyjść na spotkanie z Julitą Wójcik, polską artystką reprezentującą nurt wideo-artu, która zaprezentuje stworzone przez siebie multimedialne instalacje powstałe specjalnie z wykorzystaniem 22 ekranów znajdujących się w foyer Perth Concert Hall. Wystawa będzie czynna do 4 czerwca b.r.

Również 10 maja, dzięki spotkaniu z Billym Kay’em, autorem książki ‘The Scottish World’, będzie można dowiedzieć się więcej m.in. na temat zamożnej szkockiej społeczności Gdańska. Billy Kay, znany specjalista ds. przeszłości oraz kultury Szkotów w ramach widowiska zatytułowanego ‘Zapomniana Diaspora’, będzie opowiadał o migracjach Szkotów do Polski oraz, wbrew pozorom, bliskich związkach obu krajów.

Znakomitym uzupełnieniem tego wydarzenia będzie koncert folkowej szkockiej grupy Blazin’ Fiddles, której znakiem rozpoznawczym są wspaniałe skrzypki, niezapomniane dźwięki, humor oraz finezja. Blazin’ Fiddles w programie swojego wystąpienia ma między innymi szkocki utworu Scozzese, który jest zdumiewająco podobny do… polki.

W bilety na imprezy można zaopatrywać się na www.horsecross.co.uk, jak również w wybranych polskich sklepach na terenie Szkocji, których lista znajduje się na www.horsecross.co.uk/about/polish-spring/ W sprawie biletów można również dzwonić na numer: 01738 621 031. Możliwe są zniżki.

Osoby, które chcą wziąć udział w kabaretonie (9 maja), mogą skorzystać ze specjalnych autobusów, które zostaną podstawione w Edynburgu na Haymarket Station o godzinie 18.00 (Podróż z Edynburga do Perth trwa około 40 minut). Po zakończeniu występów kabaretowych autobusy podjada pod Perth Concert Hall oraz zabiorą uczestników imprezy z powrotem do Edynburga. Bilety na autobus kosztują 5 funtów i mogą zostać kupione tylko z wyprzedzeniem w polskich sklepach w Szkocji. Nie będzie można ich kupić w dniu imprezy. Lista sklepów, w których można nabyć bilety na autobus znajduje sie na:

http://www.horsecross.co.uk/about/polish-spring/

Transport sponsoruje producent polskiej wódki Tarpan.

Polish Cultural Institute, Konsulat Generalny RP w Edynburgu oraz polska wódka Tarpan są oficjalnymi sponsorami festiwalu. Głównymi patronami medialnymi wydarzenia zostały portale emito.net oraz onet.eu, tygodnik Polish Express, miesięcznik Scotland.pl oraz Telewizja Polonia.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa