Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Z Łodzi do Londynu na wózku inwalidzkim

Z Łodzi do Londynu na wózku inwalidzkim

2009-04-06 14:24:52

Dwa tygodnie zajęło Krzysztofowi Jarzębskiemu przejazd wózkiem typu handbike z Łodzi do Londynu pokonując przeciętnie dystans 120 km dziennie. Dzięki sile rąk i wytrwałości dojechał bez problemu na Trafalgar Square. Jak wspomina, najtrudniejsze w jego życiu było wyleczenie się z nowotworu.


Krzysztof w przeszłości dziesięcioboista postanowił walczyć o życie kiedy wykryto u niego raka i pomimo utraty nóg nadal prowadzi aktywne życie i dostarcza kolejnych sportowych wrażeń. Przyjazd do Londynu to jeden z kilku już wyczynów niepełnosprawnego sportowca. W kwietniu zeszłego roku pokonał trasę w ciągu jednego dnia na dystansie Łódź - Warszawa na swoim zwykłym wózku inwalidzkim.

Krzysztof po dotarciu na Trafalgar Square został przywitany przez przedstawicieli władz polskich, którzy zaproponowali mu nocleg w polskim konsulacie.

W jego zmaganiach towarzyszyło mu dwóch przedstawicieli firmy sprzedającej sprzęt rehabilitacyjny, którzy pilnowali, aby podróż przebiegała bezpiecznie i bez zakłóceń. Razem pozostaną w Londynie do niedzieli a potem wrócą do Polski samochodem.

Reklama ogólnosieciowaGłównym celem dwutygodniowej wyprawy było zwrócenie uwagi sponsorów i poproszenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego o to, aby wysyłał niepełnosprawnych, takich jak Krzysztof na zawody olimpijskie.

Sportowiec swoim zachowaniem i osiągnięciami inspiruje ludzi chorych, niepełnosprawnych, którzy mimo schorzeń mogą jeszcze wiele w życiu osiągnąć.

Krzysztof nie daje sobie wiele czasu na odpoczynek. Każdy dzień dla niego to trening, który daje mu siłę do pokonywania kolejnych tras..

Życzymy powodzenia i wielkich sukcesów wspaniałemu sportowcowi a wszystkim innym tak silnego zapału i woli.

Magdalena Szumigalska
Radio Orła/wp.pl
fot. Express Ilustrowany

Oceń artykuł
(głosów: 2, średnia ocena: 3)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa