Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
zajme sie formalnosciami
Autor Wiadomość
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 29
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Sro Sty 17, 2007 7:30 pm   zajme sie formalnosciami

zajmuje sie zalatwianiem formalnosci. otwieranie kont bankowych, zakladanie nin, rejestracja rachunkow, szukanie mieszkan, rozliczenia. zapraszam. :)
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
werni 
Uzależniony
vampire



Wiek: 35
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 317
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sro Sty 17, 2007 7:39 pm   re

a pokoje?
_________________
L4U
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 29
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Sro Sty 17, 2007 11:23 pm   

a jakie cie interesuja pokoje? pozdrawiam
meg
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
petkoko 
Niemowa
Piotrek74


Wiek: 37
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 8
Skąd: cardiff Lodz
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 12:26 am   

co to za strona!!! mieszkamy w Cardiff a nie w jakims Bukareszcie, chociaz i to miasto moze obrazam!! Pabianice hmmmmm.....
 
 
 
petkoko 
Niemowa
Piotrek74


Wiek: 37
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 8
Skąd: cardiff Lodz
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 12:31 am   Nie ma czegos takiego jak pokoje...

To nie hotel, Polak mieszka u jakiegos ciapatka, czasami lepiej czasami gorzej, jak chcesz pokoj to jedz na Floryde hahahahhahahaha, a tak serio wez do reki ECHO - dziennik walijski naj naj aktualniejszy, napisz do mnie
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 29
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 1:13 pm   

a byles w Bukareszcie? :mrgreen: heh, nevermind piszecie jakbyscie nie wiedzieli o co chodzi, ale przemilcze :577:
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
Gość

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 5:12 pm   

jak doleciec ,jakie linie?
 
 
Gość

Wysłany: Czw Sty 18, 2007 5:12 pm   

z krakowa mi pasi?do wallii
 
 
Hubert 
Rozkręca się


Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 34
Skąd: Barry Island
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 4:31 pm   

Z krakowa do Bristolu Easy Jetem, pozniej bodajze 703 na dworzec w Bristolu i tam w National Express do Cardiff
 
 
 
Tomo
Niemowa


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 8:35 pm   ds

gtrbr
Ostatnio zmieniony przez Tomo Sro Sty 24, 2007 4:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 29
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 9:23 pm   

slucham? najpierw piszesz ze chcesz obojetnie jaki pokoj, byle nie grangetown, jaknajszybciej zeby ci zalatwic, bo niebawem przyjezdzasz i potrzebujesz juz. pierwszy ktory mi sie nasunal to Sam bo wynajmuje od zaraz, rowniez na krotkie okresy nawet na tydzien, pozniej jak chcesz mozesz sie przeniesc, poza tym nie musisz mu od razu placic depozytu (bondu), a cos wspominales ze za pokoj mozesz dac do 60funtow maxymalnie. MIELISMY BYC W KONTAKCIE I SIE SPOTKAC WTEDY BYSMY POGADALI CO DALEJ ZROBIC ZEBY ZNALEZC MIESZKANIE. wiec masz co chcesz. o to pytales, poza tym nie rozumiem o co ci chodzi podalam Ci stronke, sam mozesz sobie znalezc i wcale nie chcialam od Ciebie kasy!!!??? za darmo pomagac i jeszcze ludzie sie burza, ze im zle. hehe nie ma to jak: 'polak ktory wszystko wie' jej jaki ty pewny siebie!!! jak dlugo znasz Cardiff? nie bylo mnie w ogole przy kompie a ty ze sie boje ze lepiej znasz angielski i dlatego sie nie odzywam, czlowieku tu sie pracuje a nie siedzi przy kompie i czeka az sie odezwiesz bo chcesz costam wlasnie ode mnie... bosh, co za narod wiecznie narzekajacy... hehe, poza tym jestem tu juz prawie poltora roku i z angielskim nie mam zadnych problemow... hm... zreszta przed kim ja sie tlumacze? kolego, docen kiedys bezinteresowna pomoc ludzi, bo zginiesz tutaj. po co szukasz pomocy u polakow, skoro tak bardzo pewny jestes tego ze niby 'oszukuja'. pozdrowienia
meg
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 29
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 9:25 pm   

ps. twoja polszczyzna mnie zachwyca, jesli angielszczyzna jest taka sama, to rzeczywiscie jestes lepszy ode mnie ;)
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
Tomo
Niemowa


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 9:45 pm   

Gdzie ja napisałem że umiem anglika lepiej od Ciebie??????????????????????????????????? Masz jakieś urojenia kobieto. Żadnej stronki mi ne podałaś.
Może rzeczywiście niektóre wnioski wyciągnołem za szybko ale zastanów się co ty byś sobie pomyślała na moim miejscu. Polecasz mi Sama a dzień później widze twoją wypowiedź na forum że go odradzasz. Pozatym nasza rozmowa na gg została przerwana z nieznanych mi przyczyn w trakcie których obiecywałaś że podasz numery telefonów do Landlordów i stronke, wkońcu żadnych informacji od Ciebie nie uzyskałem. Co ja miałem sobie pomyśleć.
I NAPISZ WKOŃCU W KTÓRYM MIEJSCU NAPISAŁEM LUB PRZYNAJMNIEJ ZASUGEROWAŁEM ŻE UMIEM ANGIELSKI LEPIEJ OD CIEBIE LUB OD KOGOKOLWIEK INNEGO.
Dobra koniec sporu luz. :okii:
Ostatnio zmieniony przez Tomo Wto Sty 23, 2007 12:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gość

Wysłany: Wto Sty 23, 2007 10:15 am   

megus77 napisał/a:
slucham? najpierw piszesz ze chcesz obojetnie jaki pokoj, byle nie grangetown, jaknajszybciej zeby ci zalatwic, bo niebawem przyjezdzasz i potrzebujesz juz. pierwszy ktory mi sie nasunal to Sam bo wynajmuje od zaraz, rowniez na krotkie okresy nawet na tydzien, pozniej jak chcesz mozesz sie przeniesc, poza tym nie musisz mu od razu placic depozytu (bondu), a cos wspominales ze za pokoj mozesz dac do 60funtow maxymalnie. MIELISMY BYC W KONTAKCIE I SIE SPOTKAC WTEDY BYSMY POGADALI CO DALEJ ZROBIC ZEBY ZNALEZC MIESZKANIE. wiec masz co chcesz. o to pytales, poza tym nie rozumiem o co ci chodzi podalam Ci stronke, sam mozesz sobie znalezc i wcale nie chcialam od Ciebie kasy!!!??? za darmo pomagac i jeszcze ludzie sie burza, ze im zle. hehe nie ma to jak: 'polak ktory wszystko wie' jej jaki ty pewny siebie!!! jak dlugo znasz Cardiff? nie bylo mnie w ogole przy kompie a ty ze sie boje ze lepiej znasz angielski i dlatego sie nie odzywam, czlowieku tu sie pracuje a nie siedzi przy kompie i czeka az sie odezwiesz bo chcesz costam wlasnie ode mnie... bosh, co za narod wiecznie narzekajacy... hehe, poza tym jestem tu juz prawie poltora roku i z angielskim nie mam zadnych problemow... hm... zreszta przed kim ja sie tlumacze? kolego, docen kiedys bezinteresowna pomoc ludzi, bo zginiesz tutaj. po co szukasz pomocy u polakow, skoro tak bardzo pewny jestes tego ze niby 'oszukuja'. pozdrowienia
meg


Wyjatkowo profesjonalne podejscie :brawoo:
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 29
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 11:46 am   

to ironia czy co? bo sie zastanawiam?
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 29
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 7:38 pm   

ja sporu nie wszczynalam. raczej ty od razu sie zaczales rzucac nie wiadomo po co. ale niewazne. next time zastanow sie zanim kogos oczernisz, tym bardziej jak Ci chce pomoc. powodzenia w Cardiff i mam nadzieje ze znajdziesz mieszkanie dla siebie. pozdrawiam.
meg
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
Gość

Wysłany: Czw Lut 22, 2007 1:53 pm   re nin bank podatek itp

a w czym tu pomagac :P no moze z mieszkaniem to by sie ludziom przydalo..

ale jesli chodzi o nin to dzwonisz, umawiasz sie, idziesz, zapisuja Cie i wysylaja kartke, proste i bezproblemowa, jak nie znasz angielskiego (tak w miare) to wypada kogos wziac ze soba..

cala moja historie opisalem na http://www.dzaktax.prv.pl, jak dla mnie nie byl w tym nic trudnego :)

jesli chodzi o BANK to ja wybralem (mialem szczescie) Loyds TSB i polecam go dalej, mialem numer konta po 1.5 tygodnia czekania (a wiec konto juz dzialalo) i moglem spokojnie podac je dla pracodawcy, karte VISE dostalem po 2tyg.. 0 GBP oplat, aktualnie zmienilem adres na polski i przysylaja mi wszystkie formalnosci az tutaj.. polecam :)

aha, czesc znajomych wybrala BHS czy BSH jakos tak (berhley..) ..nie pamietam dokaldnie to troche narzekali, czekali dluzej, kazali jakies minimalne wplaty robic.. itp. wiec raczej odradzam, choc sam znich nie korzystalem nigdy :)

pozdrawiam
 
 
Gość

Wysłany: Czw Lut 22, 2007 9:21 pm   

najgorsze to jak ktos na sile chce uszczesliwiac innych
 
 
pax81
Niemowa



Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 4
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 11:50 pm   

Przesledzilem wpisy na tym forum i dochodze do wniosku,ze trzeba miec sporo samozaparcia zeby pomagac rodakom za granica! Wszystkie posty sa wylacznie wyrzutami, skargami i narzekaniami....lacznie z moim:) he he
Koncowy moral: megus77 be strong!
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 420
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Mar 11, 2007 10:46 pm   

pax81 napisał/a:
Przesledzilem wpisy na tym forum i dochodze do wniosku,ze trzeba miec sporo samozaparcia zeby pomagac rodakom za granica!


Rzeczywiście bywa cierpko. Ale pomyśl:
1. Średnio rozgarnięty człowiek potrafi sobie tutaj poradzić ze znalezieniem pracy, mieszkania i wszelkimi formalnościami szybko i bez specjalnych podpowiedzi.
2. Idea pomagania wyłącznie POLAKOM jest lekko przestarzała, normalnie jak z "Dziadów" czy innego "Beniowskiego". A co, Czech/ Słowak/Bułgar to już gorszy?
3. Szkoda, że Polacy mniej chętnie pomagają sobie w Polsce, pewnie dlatego jest ich tak dużo za granicami.

--
Renya
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama