Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Edukacja w DARMOWEJ polskiej szkole internetowej
Autor Wiadomość
kaska2011 
Nieśmiały


Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 12
Skąd: Birmingham (Anglia)
  Wysłany: Pon Lut 27, 2012 8:50 am   Edukacja w DARMOWEJ polskiej szkole internetowej

Ostatnio dowiedziałam się o internetowej szkole, w której dzieci w wieku szkolnym 6-12 lat mogą poszerzać swoją wiedzę z języka polskiego, przyrody, historii czy też matematyki. Szkoła jest DARMOWA, a moje dziecko po zdaniu egzaminu na koniec roku otrzymuje świadectwo szkolne wydane przez jedną ze współpracujących z Polską Szkołą Internetową, Placówek Oświatowych. Myślę, że warto skorzystać z szansy jaką daje naszym dzieciom edukacja przez Internet. Poniżej podaje adres szkoły internetowej do której zapisałam dziecko.

www.polskaszkolainternetowa.pl/
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lut 27, 2012 1:18 pm   

co nie oznacza, że możesz zaśmiecać forum
 
 
 
kaska2011 
Nieśmiały


Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 12
Skąd: Birmingham (Anglia)
Wysłany: Wto Lut 28, 2012 10:53 am   

Dla jednego to zaśmiecanie forum, a dla innego ważna informacja dotycząca edukacji dzieci. Czemu nie skorzystać skoro taka forma edukacji niesie ze sobą same korzyści. Moim zdaniem warto, dlatego chciałam się podzielić z ta informacją z innymi. To oczywiście moja subiektywna ocena, ale nie uważam, abym w ten sposób zaśmiecała forum. w końcu jest od tego, żeby dzielić się różnymi, przydatnymi informacjami.
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 9:02 am   

sądz\ąc po ilości wpisów o tej szkole to albo sama prowadzisz ta szkołę przy współudziale innych osób albo Twoje dziecko własnie ukończyło tą szkołe i jest ona taka super-duper rewelacyjna, że przepełniona radościa postanowiłas umieścić o niej informacje w kazdym mozliwym wątku.
A tak podchodząc merytorycznie do tematu, to gdzie można zobaczyć podstawę programową tej szkoły?
Samym papierkiem zaświadczajacym "ukończenie" takiej szkoły nic nie wskurasz jesli nie będzie on respektowany przez MEN
Juz kiedys była afera ze szkoła businesu w Polsce, która wydawała dyplomy ukończenia ale owe dyplomy były respektowane tylko w USA
 
 
 
kaska2011 
Nieśmiały


Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 12
Skąd: Birmingham (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 9:48 am   

Szkoła internetowa ma podpisaną umowę z jedną z polskich szkół podstawowych. Tym samy realizuje podstawę programową danej szkoły. Świadectwo po ukończeniu roku szkolnego i zdaniu egzaminu przez dziecko wygląda tak samo jak te wydawane dzieciom uczącym się w szkole. Będą zatem akceptowane w każdej polskiej szkole:)
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 7:24 pm   

Ale z która? Bo w Pl jest nie jedna szkoła podstawowa. Co do świadectwa ukończenia to ja mam jedno: ukończenia kursu języka angielskiego, też korespondencyjnie ale jakoś cały kurs ma się nijak do znajomości angielskiego. Równie dobrze mozna robić korespondencyjnie prawo jazdy albo uczyć się grac na gitarze
 
 
 
kaska2011 
Nieśmiały


Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 12
Skąd: Birmingham (Anglia)
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 8:37 am   

No cóż, niestety prawda jest taka,że jeśli się nie przypilnuje dziecka w nauce to czy to będzie szkoła internetowa, czy zwykła nie będzie widać efektów tej edukacji. I to tyczy się każdego przedmiotu. W sumie to nie wiem skąd takie sceptyczne podejście do tej formy nauki?
Ja naprawdę widzę tu same plusy:
nauka przez internet, zakres edukacyjny ten sam co w Polsce, testy i egzaminy na internecie, rozpoczęcie roku szkolnego oraz kontakt z nauczycielem przez kamere internetową, możliwe dodatkowe korepetycje, a także wyjazdy dla dzieci do Polski na spotkania integracyjne i kolenie. Super sprawa:)
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 9:30 am   

A co z łapami za złe zachowanie?
Szturchańcami? i podglądaniem dziewczyn (świec) na przerwie?
Ehhh to już nie te czasy. :(
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
kaska2011 
Nieśmiały


Dołączyła: 25 Lut 2012
Posty: 12
Skąd: Birmingham (Anglia)
Wysłany: Sro Mar 14, 2012 10:04 am   

No niestety ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Reklama