Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy można domagać się roszczeń finansowych, gdy.....?
Autor Wiadomość
Agnieszka1111
Gość
  Wysłany: Wto Paź 13, 2009 9:08 pm   Czy można domagać się roszczeń finansowych, gdy.....?

Dzień Dobry!!!
Tak jak w tytule tematu, mam pytanie właśnie tego typu, ale najpierw wprowadzę troszkę w kulisy mojego problemu.
Jestem zatrudniona w fabryce na stanowisku operator produkcji, od około 20 miesięcy.
Moja praca polega na codziennym powtarzaniu tych samych czynności związanych z pakowaniem na linii produkcyjnej produktów, w pozycji stojącej.
Dodam tylko że mimo wydającej się za "niby lekką" tak naprawdę taką nie jest.
Nie mam możliwości poruszania się i robienia jakichś innych ruchów jak tylko te które się na co dzień powtarzają.
W związku z tym moim zdaniem i nie tylko moim, bo również mojego lekarza GP od jakiegoś czasu mam problemy z kręgosłupem.
Po całodziennej pracy moje plecy bolą mnie do tego stopnia że praktycznie nie mam możliwości aby cokolwiek jeszcze robić.Ten symptom nasila się codziennie coraz bardziej, i z miesiąca na miesiąc mimo masaży i terapii leczniczych nic mi nie pomaga a ból staje się nie do zniesienia.
Robiłam sobie prześwietlenie i badania które stwierdziły że jest wywołane prawdopodobnie właśnie takimi czynnikami które wymieniłam.
Papiery od lekarza z zasugerowanym przez niego pomysłem na zmianę miejsca pracy, na początku zostały potraktowane mało poważnie, tzn. zmieniono mi stanowisko, lecz nie na takie przy którym moje dolegliwości by ustąpiły.
Gdy sprawa dotarła do związków zawodowych do których należę miałam spotkanie abym sama sobie wybrała stanowisko które mi będzie odpowiadać.
I tu zaczynają sie moje obawy i w tym momencie potrzebuję czyjejś rady i pomocy.
Mianowicie również na tym spotkaniu padły zdania dotyczące tego że jeśli będę dalej zbyt często chorować i nie będę obecna w pracy doprowadzi to do Ostrzeżeń na piśmie i późniejszego mnie zwolnienia.
Chcę podkreślić że te dolegliwości zaczęły się od około 5 miesięcy i wcześniej nigdy tego typu problemów zdrowotnych nie miałam, zresztą mam to na piśmie.
Czy firma w której jestem zatrudniona i mam stały kontrakt może dopuścić się takiego zwolnienia mnie z pracy?, i czy gdy sobie wybiorę stanowisko które uważam za odpowiednie a które później okaże sie jednak że i to nie pomaga na moje dolegliwości, to czy moja decyzja będzie w jakimś stopniu argumentem dla firmy?
I w końcu czy mogę starać się o jakieś odszkodowanie z tego tytułu, gdyż jak uważam tej choroby nabawiłam się poprzez ową pracę?
Proszę o odpowiedź.
Z Wyrazami Szacunku Agnieszka.
 
 
Agnieszka1111 
Niemowa


Dołączyła: 13 Paź 2009
Posty: 5
Skąd: Liverpool (Anglia)
Wysłany: Wto Paź 13, 2009 9:28 pm   P.S.

Napisałam trochę niezrozumiale odnośnie tych ostrzeżeń w pracy.
Dlatego to prostuję.
W moim zakładzie pracy są takie wewnętrzne reguły dotyczące osób które zbyt często są na zwolnieniach lekarskich.
Nie jest brane pod uwagę czy ktoś jest chory czy po prostu jest nieobecny.
Jeśli trzykrotnie ktoś opuści pracę w przeciągu trzech miesięcy, czeka na niego właśnie rozmowa dyscyplinarna .
Czyli jeśli ja bym była chora i w przeciągu trzech miesięcy opuściła miejsce pracy trzykrotnie bez ciągłości zwolnienia na taką rozmowę dyscyplinarną w 100% się nadaję.
Jeszcze raz proszę o pomoc.
 
 
Irwin Mitchell
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 7
Skąd: Newcastle upon Tyne (Anglia)
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 1:24 pm   

Witam Pania.

Mowimy tutaj o dwoch aspektach sprawy:

1) Pani prawa i obowiazki zwiazane z kontraktem zawartym z pracodawca (employment law).
2) Potencjalne roszczenie o odszkodowanie za problemy z kregoslupem powstale w wyniku pracy (personal injury);

1) Jezeli chodzi o prawo pracy, to moze Pani potencjalnie zasiegnac porady z wielu zrodel. Podam kilka przykladow:

- ACAS - Służba Doradztwa, Pojednania i Arbitrażu (Advisory, Conciliation and Arbitration Service). Tutaj mozna uzyskac porade w jez. angielskim, chociaz, z tego co mi wiadomo, w niektorych przypadkach sa oni w stanie oddzwonic z tlumaczem. ACAS specjalizuje sie w prawie pracy i mozna do nich dzwonic od poniedzialku do piatku w godz. 08:00 - 18:00 pod numer: 08457 474 747;

- Law Centre – biura tej organizacji znajduja sie na terenie calego kraju. Warto znalezc najblizsze biuro na ich stronie i udac sie do nich osobiscie. Law Centre zajmuje sie m.in. prawem pracy dla pracownikow;

- Citizens Advice Bureau – organizacja dzialajaca na podobnych zasadach do Law Centre. Na ich stronie internetowej latwo mozna znalezc lokalne biuro.

2) Jezeli chodzi o sprawe dotyczaca ewentualnego odszkodowania za problemy kregoslupa, to bardzo slusznie postapila Pani zwracajac sie jak najszybciej do lekarza. Waznym jest rowniez poinformowanie pracodawcy o zaistnialych problemach. Jezeli nie nastapi zmiana stanowiska lub jest zmiana, ale nowe stanowisko nie poprawia sytuacji i problemy zdrowotne sie pogarszaja, wowczas potencjalnie jest szansa na uzyskanie odszkodowania. Nalezy zglosic roszczenie przeciwko pracodawcy. Kazdy pracodawca posiada ubezpieczenie od takich sytuacji. Jednakze nalezy udowodnic, ze problem rzeczywiscie powstal w wyniku pracy i ze pracownik probowal poprawic sytuacje poprzez poinformowanie pracodawcy o zaistnialych problemach. W takich sytuacjach warto zasiegnac porady prawnika. Duzo zalezy od indywidualnych okolicznosci danego pracownika.

Jezeli chcialaby Pani porozmawiac o tym bardziej szczegolowo, bardzo prosimy o e-mail z Pani numerem telefonu, w ktorym proponuje wkleic tresc Pani postu. Chetnie do Pani odzwonimy i przedyskutujemy Pani sytuacje.

Pozdrawiam serdecznie.

Gosia Ruiz
IRWIN MITCHELL LLP

Nasze dane kontaktowe:


Polish Line (freephone): 0800 015 9028
Polish Page: www.irwinmitchell.com/Polish
_________________
Message sent by Irwin Mitchell www.irwinmitchell.com/polish
 
 
praca 
Niemowa


Wiek: 41
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 4
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 2:45 pm   

dobrze wiedzieć
_________________

 
 
 
Agnieszka1111 
Niemowa


Dołączyła: 13 Paź 2009
Posty: 5
Skąd: Liverpool (Anglia)
Wysłany: Czw Paź 15, 2009 9:32 pm   

Witam serdecznie!
I na wstępie bardzo dziękuję za szybką reakcję i odpowiedź.
Tym bardziej jest mi miło i że tak powiem czuje się już wsparta na duchu, ponieważ moja sprawa właśnie jest w toku i jestem trochę zagubiona i zdenerwowana.
Rozumiem że co do pierwszego aspektu sprawy, należy o poradę poprosić np. Citizens Advice Bureau, lub organizację tego typu.
Irwin Mitchell napisał/a:

2) Jezeli chodzi o sprawe dotyczaca ewentualnego odszkodowania za problemy kregoslupa, to bardzo slusznie postapila Pani zwracajac sie jak najszybciej do lekarza. Waznym jest rowniez poinformowanie pracodawcy o zaistnialych problemach. Jezeli nie nastapi zmiana stanowiska lub jest zmiana, ale nowe stanowisko nie poprawia sytuacji i problemy zdrowotne sie pogarszaja, wowczas potencjalnie jest szansa na uzyskanie odszkodowania. Nalezy zglosic roszczenie przeciwko pracodawcy. Kazdy pracodawca posiada ubezpieczenie od takich sytuacji. Jednakze nalezy udowodnic, ze problem rzeczywiscie powstal w wyniku pracy i ze pracownik probowal poprawic sytuacje poprzez poinformowanie pracodawcy o zaistnialych problemach. W takich sytuacjach warto zasiegnac porady prawnika. Duzo zalezy od indywidualnych okolicznosci danego pracownika.

No i tu właśnie mam problem.Tzn.właśnie dzisiaj miałam spotkanie z lekarzem w pracy (Doktorem czy specjalistą jak to określili w moim biurze) co nie jest do końca prawdą że jest to lekarz specjalizujący się w moich schorzeniach bo.:
do tego samego lekarza odsyłani są ludzie mający kłopoty z zaburzeniami układu trawiennego czy innych.
Dla tego uważam że nie ma ów doktor specjalizacji do wszystkich rodzajów problemów zdrowotnych, nawet myślę że by to było niemożliwe.
Doktor ten w swoim komunikacie pisemnym do mojej firmy, przez którą bądź co bądź jest zatrudniony napisał że nie ma poważnych uszkodzeń kręgosłupa i nie widzi przeciwwskazań abym pracowała jak dotychczas, gdy mój doktor GP powiedział i poinformował pisemnie moją firmę zupełnie inaczej.
Wszystkie papiery i prośby i roszczenia o zmianę stanowiska zostały dawno przesłane do firmy przez mojego lekarza, opis zdjęcia rentgenowskiego również.
I tu też doktor "zakładowy"stwierdził że nic poważnego tam nie może się doczytać, i nie wie z jakiego powodu odczuwam ból.
Gdzie ja nie znając w sumie j. angielskiego w tym stopniu, poprzez pomoce internetowe doczytałam się w owym opisie zmian i późniejszych powikłań itd...
Jedynym plusem jaki mam po spotkaniu z "Doktorem zakładowym" to to że zabroniono mi podnosić więcej niż 5 kg.
Irwin Mitchell napisał/a:
Jezeli chcialaby Pani porozmawiac o tym bardziej szczegolowo, bardzo prosimy o e-mail z Pani numerem telefonu, w ktorym proponuje wkleic tresc Pani postu. Chetnie do Pani odzwonimy i przedyskutujemy Pani sytuacje.

Pozdrawiam serdecznie.

Gosia Ruiz
IRWIN MITCHELL LLP

Nie będę więcej pisać o szczegółach sprawy ponieważ jeszcze dziś postaram się napisać e-mail oraz jak najszybciej skontaktować z Pani biurem.
Za możliwość i chęć pomocy oczywiście już teraz bardzo serdecznie dziękuję na łamach forum.
Z Wyrazami Szacunku Agnieszka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 18
Reklama