Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Portale Infolinii

Tragiczna śmierć pięcioletniej Polki

2010-07-06 15:43

Karolina została przygnieciona elektryczną bramą, znajdującą się przed blokiem, w którym mieszkała razem ze swoimi rodzicami. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę w Bridgend w Południowej Walii.

Zmiany w zasiłkach i ulgach podatkowych

2010-07-02 12:56

Obywatele Wielkiej Brytanii będą musieli zmierzyć się ze zmianami w systemie podatkowym oraz w systemie udzielania różnego rodzaju zasiłków, ulg i zapomóg. Przedstawiamy wybrane punkty nowego budżetu w zakresie polityki mieszkaniowej i socjalnej.

Polska reklama na brytyjskim rynku

2010-07-01 22:49

Polskie firmy mnożą się w Wielkiej Brytanii. Najczęściej są to jednoosobowe działalności, nie brakuje jednak wielkich firm zatrudniających wieloosobowe zespoły. Każdy przedsiębiorca, duży czy mały, prowadząc firmę w jakiś sposób zabiega o jej reklamę. Brak doświadczenia w tej dziedzinie sprawia, iż większość polskich przedsiębiorców posługuje się narzędziem reklamy niesprawnie i nieskutecznie. Nie możemy się temu jednak dziwić, przepisy w Wielkiej Brytanii sprzyjają rozwojowi biznesu dając szanse dla każdego, zatem wiele osób bez doświadczenia w dziedzinie reklamy podejmuje się własnej działalności. W skrócie podstawowe błędy popełniane przez naszych rodaków prowadzących działalność na wyspach, a także nieco o działaniach, które poprawią wizerunek Twojej firmy i zwiększą skuteczność reklamy.

Finansista na taksówce, matematyk na budowie – obraz polskiej emigracji

2010-06-25 07:53

Według badań Głównego Urzędu Statystycznego duża część z polskich emigrantów pracuję poniżej kwalifikacji, w sektorze tak zwanej taniej siły roboczej. Jednak mimo wszystko większość emigrantów nie myśli o powrocie do kraju.

Polish Psychologists' Association
Moja kariera na Wyspach

2010-06-22 23:33

Drogi Czytelniku, Piszę do Ciebie aby podzielić się swoimi doświadczeniami z Anglii. Mam na imię Ania i odkąd pamiętam zawsze chciałam osiągnąć sukces. To była jedyna rzecz na jakiej mi zależało. Mój problem polegał na tym, że nie wiedziałam jaką ścieżkę obrać.

Społeczność muzułmańska w Wielkiej Brytanii

2010-06-20 23:11

Islam jest religią, która z całą pewnością wywołuje dziś wiele kontrowersji. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia na świecie, które szczególnie skupiają się wokół muzułmanów, kontrowersja wywołana przez islam nikogo już nie dziwi. Jednak czy ten wizerunek oby na pewno jest prawdziwy? Muzułmanie różnią się zarówno pod względnym geograficznym, kulturowym, edukacyjnym, a w szczególności religijnym. Według wyznawców islamu życie jest częścią religii, zaś wśród europejczyków to religia jest częścią życia. Wielka Brytania jest krajem laickim, panuje wolność światopoglądowa, jednak z kwestią islamu nie do końca sobie radzi.

Panna młoda na celowniku

2010-06-19 21:27

Dziewietnastoletnia panna młoda z Polski nadal nie może otrząsnąć się z szoku. Tuż przed jej slubną uroczystoscią do urzedu stanu cywilnego w Oxfordzie wpadli policjanci aresztując ją i narzeczonego z Indii. Dziwnym trafem tego samego dnia brytyjski rząd ogłosił swój plan walki ze zjawiskiem fikcyjnych małżeństw.

Polonia tłumnie stawi się przy urnach

2010-06-18 14:27

Przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi Polacy w Wielkiej Brytanii mobilizują się do głosowania. Do dzisiaj do godz. 12 do udziału w pierwszej turze wyborów na terenie UK zarejestrowało się już około 40 tys. wyborców.

Wybory na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w U.K

2010-06-17 23:59

W najbliższą niedzielę 20 czerwca 2010 r.odbędą się wybory na  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej również na terenie U.K Dziś jest ostatni dzwonek dla osób, które jeszcze nie złożyły wniosku do konsulatu, o wpisanie do spisu wyborców, w obwodzie utworzonym za granicą Polski.

Nazwano nas straconym pokoleniem

2010-05-30 08:24

Jest wizja, są narzędzia, wiedza, możliwości i przede wszystkich chęci. Jeszcze kilka lat temu Belfast był miejscem zamieszek między lokalnymi społecznościami, dziś stał się symbolem nawiązania współpracy między najnowszą polską emigracją. A przecież nazywano nas już straconym pokoleniem.

od lewej-Zuzanna Brodowska, od prawej Katarzyna Baziuk
Pomóżcie w ustaleniu miejsca pobytu dwóch Polek

2010-05-20 17:30

W dniu 16 kwietnia 2010 roku w Wielkiej Brytanii zaginęła Katarzyna Arleta Baziuk. Ma 35 lat, 156 cm wzrostu i piwne oczy.

Michał Cyran: Brytyjska koalicja

2010-05-17 21:55

Dwunastego maja David Cameron i Nick Clegg rozpoczęli formowanie rządu. Pierwszej brytyjskiej koalicji od wielu lat. Chociaż jej dłuższa egzystencja jest nieco wątpliwa, najważniejsze, że cokolwiek powstało po tym marnym zwycięstwie torysów. Partia Camerona odskoczyła co prawda o siedem oczek od laburzystów, ale to naprawdę niewiele w stosunku do oczekiwań. Wynik Browna okazał się natomiast zaskakująco dobry (biorąc pod uwagę szereg wpadek, jakie zaliczył on i jego obóz w ostatnim czasie), co pozwala Partii Pracy utrzymać niezłe perspektywy na przyszłość.

David Cameron nowym premierem Wielkiej Brytanii

2010-05-12 11:42

David Cameron zameldował się pod adresem 10 Downing Street. Nowy konserwatywny premier Wielkiej Brytanii przyznaje, że czeka go „ciężkie zadanie”.

Nikt nie wygrał tych wyborów

2010-05-07 13:28

Żadna z partii nie zdobyła większości wymaganej, by samodzielnie rządzić. Wygrali konserwatyści, ale rozmiar porażki laburzystów nie jest tak wielki, jak przewidywano. Czarny koń wyborów – liberalni demokraci – również mogą czuć się rozczarowani.

Nauczyciel w strachu

2010-05-07 10:07

Sąd w Nottingham uwolnił od zarzutu usiłowania zabójstwa nauczyciela, który kilka razy uderzył swego ucznia hantlem w głowę, krzycząc „Giń, giń, giń!”. Ta decyzja może dziwić, ale im więcej towarzyszących temu wydarzeniu faktów wypływało na światło dzienne podczas procesu, tym bardziej stawało się jasne, że przysięgli nie mogli zdecydować inaczej. Nauczyciel do więzienia nie pójdzie, a Brytyjczycy biorą się za rozwydrzonych nastolatków.

Wiadomo, skąd BNP weźmie miliardy

2010-05-06 22:44

Szef Brytyjskiej Partii Narodowej Nick Griffin wyjaśnia, skąd weźmie gigantyczne pieniądze na odprawienie imigrantów do ich krajów. Pomysł 50 tys. funtów dla każdego, kto zdecyduje się na powrót, ma być finansowany z oszczędności uzyskanych z wstrzymania pomocy udzielanej przez Wielką Brytanię innym krajom oraz z zaprzestania „głupiej” walki z globalnym ociepleniem.

Praca uszlachetnia... kumpli

2010-05-03 19:05

Oddam tygodniówkę za załatwienie pracy – ogłoszenia tego typu, szczególnie w czasie kryzysu, nie są rzadkością na Wyspach i lapidarnie wyjaśniają istotę zjawiska, jakim jest handel pracą. Praca sama w sobie jest więc dobrem, a jej „załatwienie” jest usługą, za którą należy zapłacić. Mylą się jednak ci, którzy twierdzą, że proceder ten dotyczy wyłącznie emigrantów. W Polsce, wbrew zapewnieniom polityków, od dawna nie ma rynku pracy. Jest wyłącznie rynek znajomości.

Zlot polskich miłośników 2 kółek

2010-05-03 18:33

Oficjalna data Polish Bikers Day została potwierdzona ! ! ! Wszyscy miłośnicy motoryzacji dwukołowej pochodzący z Polski będą mogli uczestniczyć w spotkaniu Polish Bikers Day w Ace Cafe. Motocykliści w większosśi z Londynu i okolic regularnie spotykają się w legendarnym pubie motocyklowym Ace Cafe. Nieoficjalnie mówi się już o polskich wieczorach piątkowych...

Już nie imigrant, jeszcze nie Brytyjczyk

2010-04-30 18:08

Od 1 maja dziesiątki tysięcy zarejestrowanych do pracy w 2004 roku Polaków będzie mogło aplikować o brytyjskie obywatelstwo. Ilu z nich zdecyduje się zasilić szeregi Brytyjczyków? W ubiegłym roku brytyjski paszport otrzymało 203 865 imigrantów. To 58 proc. więcej niż rok wcześniej. Od 1 maja do grona Brytyjczyków dołączać mogą obywatele nowych państw członkowskich, którzy w Wielkiej Brytanii mieszkają i pracują od 2004 roku. Jest wśród nich ponad 74 tys. Polaków. Tylu od momentu wejścia Polski do UE do końca grudnia 2004 roku zarejestrowało się w Home Office. Nie wiadomo ilu z nich opuściło Wyspy, jak również ilu spełnia wszystkie warunki niezbędne do uzyskania obywatelstwa brytyjskiego. Sześć lat legalnego pobytu na Wyspach jest jednym z nich.

Powiew lata w UK. Gorący maraton w Londynie

2010-04-26 09:31

Wielka Brytania szykuje się do prawdziwie letniego weekendu. Meteorolodzy przewidują, że sobota i niedziela będą najgorętszymi jak do tej pory dniami w tym roku.

Waluty
Radio
Pogoda