Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Portale Infolinii

Brytyjska policja dostanie paralizatory

2008-11-24 20:13

Brytyjski MSW wyasygnował 8 mln funtów na wyposażenie sił policyjnych we wszystkich regionach w paralizatory, które obecnie są dostępne tylko nielicznym jednostkom upoważnionym do posługiwania się bronią palną - pisze tygodnik "The Sunday Times". Policjanci otrzymają łącznie 10 tys. tych urządzeń wywołujących elektrowstrząsy. Według gazety powołującej się na szefową resortu Jacqui Smith, w obchodzeniu się z paralizatorami zostanie przeszkolonych ok. 30 tys. funkcjonariuszy policji w całym kraju.

Polacy są dobrzy w prasowaniu i prostytucji... Tak obraża nas BBC radio 1

2008-11-24 14:36

Chris Moyles Show to poranny program w BBC Radio1. Prowadzony jest przez Chrisa Moylesa, niezwykle popularnego i znanego dj'a radiowego. Jak każdy tego typu program Chris Moyles Show ma bawić i konkurować o słuchaczy z innymi stacjami radiowymi. Program ten różni się jednak od innych. Popularność przynosi mu bowiem kontrowersyjny prezenter, który swoimi wypowiedziami zyskuje sobie wielu wrogów, ale jeszcze więcej słuchaczy, co z pewnością cieszy BBC. Często obraźliwe czy nawet chamskie wypowiedzi okraszone są potężnym beknięciem ku uciesze wszystkich w studiu i oczywiście rzeszy czcicieli charyzmatycznego Chrisa Moylesa. Niewątpliwie wielu ludzi uważa go osobę która wie co mówi i przyjmuje jego opinie za własne. I właśnie dlatego szczególnie niebezpieczne jest to, co coraz wyraźniej zaczyna być widać w jego programie.

Brytyjskie dzieci to "plaga robactwa"

2008-11-19 20:18

Brytyjczycy zaczynają się bać swoich dzieci. Niepokorne pociechy to - według dorosłych Wyspiarzy - zwierzęta i plaga robactwa - informuje "Rzeczpospolita".

,,Wracać, ale dokąd? Porozmawiajmy o konkretach’’

2008-11-18 20:06

15-go listopada pod takim hasłem Stowarzyszenie Młodej Polonii  w Wielkiej Brytanii - ,,Poland Street’’  zainaugurowało  projekt  ,,12 Miast’’. Spotkanie  odbyło się w siedzibie Banku PKO BP  w Londynie . Pretekstem do podjęcia tematu stała się dyskusja wokół tematu reemigracji  polonii  z Wielkiej Brytanii.  Nie bacząc na statystyczne wyliczenia skali procesu, ani tez nie czekając na spełnienie rządowych obietnic  wobec  zdeklarowanych do wyjazdu  organizacja ,,Poland Street’’ wzięła sobie za cel  odpowiedzieć na nurtujące pytania – czy warto wracać  do kraju? A jeśli warto to dokąd?   

Jak "przekręcają frajerów" czyli super mieszkanko.

2008-11-13 13:56

Szukasz mieszkania... przeglądasz oferty z rónych źródeł... gazety, internet... i bingo! Właśnie to czego szukasz! Zdjęcia pokazują nowo wyremontowane mieszkanko, pełne luksusów, z parkingiem do tego lokalizacja świetna... a najlepsze, że cena przebija te wszystkie nory które do tej pory oglądałeś!... Trzeba się spieszyć w końcu kto pierwszy ten lepszy!

Co myślą w UK o adopcji?

2008-11-12 14:02

Sondę przeprowadziła ICM z okazji Narodowego Tygodnia Adopcji. Pokazała ona stanowisko mieszkańców Uk na ten temat. 13% respodentów było skłonnych przemyśleć adopcję samemu 15% uważało, że niezamężne pary nie powinny mieć do tego prawa 30% uważało, że samotne kobiety nie powinny mieć do tego prawa 43% uważało, że samotni mężczyźni nie powinni mieć do tego prawa 40% uważało, że pary gejowskie nie powinny mieć do tego prawa 36% uważało, że pary lesbijskie nie powinny mieć do tego prawa.  

Czy wszyscy stracimy pracę?

2008-11-12 13:39

Jak podało dziś BBC w ciągu trzech miesięcy poprzedzających wrzesień liczba osób bez pracy w UK podskoczyła o 140,000 i osiągnęła liczbę 1,82 miliona. Jest to największy poziom bezrobocia w UK od 11 lat.Według danych oficjalnych W poprzednim kwartale bezrobocie wzrosło z 5.4% do 5.8%. Liczba osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych wzrosła o 36,500 do 980,900 w Październiku. Jest to największy miesięczny skok od 1992r.

Irakijczyk brutalnie zamordował 19-letnią Polkę

2008-11-11 22:13

Iracki Kurd Abobakir Jabari brutalnie zabił w Leeds 19-letnią Polkę Lidię M., ponieważ nie aprobował jej bliskiego związku z przyjacielem, Ajeenem Jabarem - podała lokalna popołudniówka "Yorkshire Evening Post" w relacji z procesu.

Koniec "happy hour" ?

2008-11-10 14:29

Grupa złożona z kilku członków parlamentu optuje za wprowadzeniem zmian, które miałyby ukrócić sprzedaż taniego alkoholu.Twierdzą oni, że różnego rodzaju promocje w pubach (tzw. happy hours) zachęcają ludzi do nadużywania alkoholu co często kończy się różnego rodzaju ekscesami. Pełni "alkoholowej odwagi", skłonni do bijatyk obywatele są wyjątkowym utrapieniem dla policji, która wg. wyżej wymienionych traci zbyt dużo czasu na interwencje i rozwiązywanie sporów napędzanych przez alkohol.

World in one place

2008-10-18 23:29

Nauka i Praca w Australii i Nowej Zelandii! Odkryj Nowe Możliwości! Kilkadziesiąt instytucji edukacyjnych oraz organizacji rekrutacyjnych z Australii i Nowej Zelandii zaprezentuje się podczas Targów Edukacji i Pracy „ The World in One Place” organizowanych przez portal Educatours.eu . Targi odbędą się w Londynie 1 listopada 2008r .Targi Edukacji i Pracy „ The World in One Place” zgromadzą w jednym miejscu najlepsze uniwersytety i szkoły językowe z Australii i Nowej Zelandii oferujące m.in. studia pierwszego stopnia i podyplomowe, MBA, e-learning, kursy językowe i szkolenia doskonalące,

Waluty
Radio
Pogoda