Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Portale Infolinii

Brytyjczycy leczą się w Polsce

2009-01-05 23:41

Ośrodki lecznicze w Polsce i kliniki muszą przedstawiać lepszą ofertę dla brytyjskich pacjentów przyjeżdżających do kraju. W świetle globalnego kryzysu ekonomicznego, Brytyjczycy są rozważniejsi w kwestii lokowania pieniędzy, ale rynek polski może okazać się dla nich ciekawą alternatywą. "Spadający" funt w stosunku do złotego od 2004 roku powoduje coraz większe zainteresowanie polskim rynkiem, także leczeniem w kraju. W 2007 roku 1.5 miliona anglików odwiedziło Polskę. Gdyby byli dostatecznie informowani w UK, prawdopodobnie skorzystaliby z wielu ciekawych perspektyw zaoszczędzenia pieniędzy. Jedną z najważniejszych jest na pewno leczenie, które w Anglii jest wyjątkowo drogie. Pojawiają się także ciekawe możliwości, jak krioterapia, niepopularna dotąd na Wyspach - powiedziała Alison Hope, dziennikarz Discover Poland w programie London Bridge Georga Matlocka. Polskie kliniki powinny ustanawiać cenniki usług w funtach nie zapominając o różnicy w kursach walut - powiedziała Liz Walker, menager British-Polish Chamber Of Commerce. NPB("005");

Fala mrozów w UK

2009-01-05 12:18

Fala przymrozków i śniegu nawiedziła Anglię. Tysiące ludzi w UK miało dzisiaj problemy z dotarciem do pracy po świąteczno - noworocznej przerwie.  Śnieg i błoto pośniegowe zalegało rano  na drogach - kierowcy musieli zachować szczególną uwagę podczas jazdy Prezenter pogody Sky News Isobel Lang powiedział: "Uważaj, jeśli podróżujesz dziś rano, miejscami będzie ślisko, będzie padał śnieg lub śnieg z deszczem." Minusowe temperatury mają utrzymawać się do przyszłego tygodnia   "Po  mrozie w poniedziałkową noc, wtorek będzie także zimny ale słoneczny," dodaje Lang. 30 grudnia termometr wzkazywał -13C w szkockich Highlands, a ostatniej nocy Benson w Oxfordshire temperatura osiągnęła -9C. Minionej nocy słupek rtęci spał do - 7.8C w Pershore, Worcestershire, i -4.3C w  Lawford, Warwickshire.

Nowe ceny w londyńskiej komunikacji

2009-01-04 19:54

Boris Johnson -Burmistrz Londynu  wprowadził od 2 stycznia podwyżki za korzystanie z komunikacji miejskiej w stolicy. Ceny biletów wzrosły o 6 procent. Jednorazowy przejazd autobusem, przy użyciu karty Oyster -1 funt.  Bilet dzienny na przejazdy autobusami i tramwajami - 3,30 funta. Tygodniowy bilet na przejazdy autobusami - 13,80 funta.  Minimalna cena za korzystanie z kolejki DLR dla dorosłych - 1,60 funta. Cena biletu za korzystanie z metra w pierwszej strefie pozostaje bez zmian, czyli nadal  4 funty. Jednak ceny biletów w pozostałych strefach wzrosły do 3,20 funta.

Ryanair: Zlikwidujemy 4 trasy! Lub nie!

2008-12-30 21:00

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że tanie linie lotnicze Ryanair zlikwidują aż cztery trasy z Polski w nadchodzącym sezonie letnim 2009 roku. Nie ma ich bowiem w sprzedaży, podczas gdy na inne letnie trasy irlandzkiej linii możemy już kupować bilety. Nie bez znaczenia jest obecna sytuacja gospodarcza i kryzys finansowy na światowych rynkach, jak przebąkuje Daniel de Carvalho, rzecznik europejskiego potentata w tanim lataniu. Wyszukaliśmy, że w sezonie letnim nie znalazły się w sprzedaży połączenia z Łodzi do Liverpoolu, z Gdańska do Bristolu, a także aż dwie ze Szczecina: do Birmingham i do Bristolu. Bilety lotnicze na te trasy można kupować, jak na razie, tylko do końca zimowego sezonu, czyli do 28 marca 2009 roku.

Jak radzą sobie Polki w kraju królowej Elżbiety?

2008-12-28 14:32

Na Wyspach kobiety mają takie same przywileje i obowiązki w pracy jak mężczyźni. Pracodawcy karnie przestrzegają ustawodawstwa, bo za wszelkie nadużycia grożą im kosztowne procesy sądowe i oskarżenie o dyskryminację. Czym wyróżnia się praca kobiet? Wszystko zależy od konkretnej osoby, jej doświadczenia i umiejętności. Jednak w pewnych zadaniach kobiety sprawdzają się lepiej niż mężczyźni. Co się liczy? <!-- <![CDATA[ if(INTPL("isAd","news"))document.write(unescape("%3Ctable%20id%3D%22%23ad_place_news%22class%3D%22advertisement%20news%22%3E%3Ctr%3E%3Ctd%20class%3D%22skip%22%3E%3Ca%20href%3D%22%23skipAdnews%22%3Eczytaj%20dalej%3C%2Fa%3E%3C%2Ftd%3E%3C%2Ftr%3E%3Ctr%3E%3Ctd%20class%3D%22ads%22%3E%0A")); // ]]> --> <!-- <![CDATA[ INTPL("insertAd","news"); // ]]> --> <!-- <![CDATA[ if(INTPL("isAd","news"))document.write(unescape("%0A%3C%2Ftd%3E%3C%2Ftr%3E%3Ctr%3E%3Ctd%20class%3D%22skipDest%22%3E%3Ca%20name%3D%22skipAdnews%22%20id%3D%22skipAdnews%22%3E%26nbsp%3B%3C%2Fa%3E%3C%2Ftd%3E%3C%2Ftr%3E%3C%2Ftable%3E")); // ]]> --> <!-- <![CDATA[ if(!INTPL("isAd","news")&&!INTPL("isAd","skyscraper"))document.write(unescape("%3Cdiv%20id%3D%22bbk876.1.1.30%22%20style%3D%22visibility%3Avisible%22%20class%3D%22inpl_bb_news%22%3E%3C%2Fdiv%3E")) // ]]> --> Natalia Leja, która od 5 miesięcy pracuje w dziale płatności w Procter and Gamble, mówi, że bycie kobietą pomaga jej w pracy. - Moi przełożeni podkreślają, że kobiety są "multitasking" (wielozadaniowe) i potrafią pracować jednocześnie nad kilkoma rzeczami naraz - przyznaje. Taka umiejętność jest niezbędna w pracy, którą wykonuje Natalia. Warto podkreślić jej posiadanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej - będzie ona miała znaczenie w pracy, w której jest duży ruch i przydaje się podzielna uwaga.  

British Airways: Zawieszamy Londyn City!

2008-12-23 16:49

Linie British Airways zawieszają codzienne połączenie pomiędzy Warszawą i lotniskiem Londyn City. Na razie przynajmniej na okres od 6 stycznia do 29 marca 2009 roku. Połączenie jest obsługiwane przez BA Cityflyer - przewoźnika, który w całości należy do British Airways. – Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu połączenia ponieważ firma Flightline UK, z którą BA Cityflyer miał umowę leasingową na 2 samoloty, ogłosiła upadłość. Warszawa - Londyn City to jedna z tras, które z tego powodu na krótko zostały zawieszone – powiedziała portalowi pasazer.com Emilia Osewska-Mądry, dyrektor British Airways w Polsce. Przewoźnik oferuje rejsy na tej trasie od 7 maja 2008 roku.

Brytyjska waluta spadła niemal do poziomu euro
Nadszedł koniec złotej epoki funta

2008-12-22 19:28

Symbol stabilności i dobrobytu - funt staje się jedną z najszybciej tracących na wartości walut świata. Brytyjski pieniądz jest najtańszy w stosunku do euro od momentu powołania wspólnej unijnej waluty w 1999 r. Zawirowania związane z funtem powoli obalają jedno z tabu brytyjskiej polityki - pisze DZIENNIK. Przyjęcie wspólnej waluty nie traktuje się już w Londynie w kategoriach political fiction, ale raczej jako jedną z realnych możliwości. Wczoraj padł rekord. Za jedno euro płaciło się 96 pensów. "Nierealna do niedawna perspektywa wymiany funta na euro w stosunku 1:1 może stać się rzeczywistością" - mówił, jakby nie do końca wierząc w prawdziwość swoich słów, londyński finansista Angus Campbell

Maleje popyt na latanie w W. Brytanii

2008-12-20 15:04

Popyt na zagraniczne podróże lotnicze zmniejszył się w listopadzie br. o 8,9 proc. w porównaniu z listopadem 2007 r., zaś za ostatnie 11 miesięcy do końca listopada br. spadł o 2,4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. - wynika z opublikowanych w piątek danych BAA. Dane tego największego operatora brytyjskich lotnisk (British Airports Authority) oparte są na analizie ruchu lotniczego z lotnisk Heathrow, Gatwick, Stansted, Edinburgh i Glasgow. O ile w listopadzie br. z lotnisk sieci BAA skorzystało 9,8 mln podróżnych odlatujących za granicę, o tyle w 2007 r. było to 10,8 mln osób (spadek o 1 mln osób). Od początku stycznia br. do końca listopada br. z lotnisk skorzystało 135 mln pasażerów.

Poczta będzie strajkować przed świętami

2008-12-17 23:54

Brytyjscy pocztowcy zapowiadają w najbliższy piątek 24-godzinny strajk. Przystąpi do niego około 2 tysiące osób, co oznacza, że stanie siedem sortowni - informuje Goniec.com. Miejsca pracy opuszczą pocztowcy w Liverpoolu, Stockport, Oldham, Crewe i Bolton, a także w Coventry i Oxfordzie. Co jest powodem strajku? Obawa pracowników, że prywatyzacja firmy będzie oznaczała redukcję etatów. Zdaniem związkowców, taka decyzja rządu oznaczać może zapaść ekonomiczną regionów, w których poczta jest największym pracodawcą - czytamy w Goniec.com.

Smutne święta nad Tamizą

2008-12-17 23:49

Tani funt, masowe zwolnienia i coraz droższe życie sprawiły, że część Polaków nie wybierze się do Polski na święta. Jeszcze rok temu emigranci byli w stanie zapłacić każdą cenę za spędzenie tego czasu z rodziną - czytamy w dzienniku "Polska". Kryzysowe święta Bilety lotnicze podrożały w porównaniu do ubiegłego roku o 20 procent. - Kryzys gospodarczy w Wielkiej Brytanii dotknął m.in. linii lotniczych. Dlatego ograniczona została liczba połączeń z Wyspami, a te linie, które zostały, podwyższyły ceny nawet o 50 proc. - mówi Michał Macierzyński, analityk finansowy portalu Bankier.pl. - Nic dziwnego, że emigranci nie wrócą na święta do domu. Funt jest najsłabszy w historii, więc na drogie bilety lotnicze rzadko kto może sobie pozwolić.

Polak zamordowany w Irlandii Północnej

2008-12-16 21:30

37 letni Polak Marek S został zamordowany w mieszkaniu przy Hospital Rd w północno-irlandzkim mieście Omagh. Policja zatrzymała w związku ze sprawą dwoje Polaków - 36 letnią kobietę i 27 letniego mężczyznę . Powód zabójstwa nie  jest  jeszcze znany.   Radny  Ross Hussey powiedział gazecie "News Letter" ,że mieszkańcy Omagh są zszokowani tym morderstwem tuż przed samymi Świętami "To takie smutne ,że to się stało. Ludzie powinni żyć w harmonii. Pragnę przekazać szczere kondolencje dla rodzin wszystkich osób zaangażowanych w morderstwo."  

Wiem, że za mało mi płacą, ale jeśli się poskarżę, to mogę stracić pracę

2008-12-14 00:27

Niestety, często tak właśnie myślą pracujący w Zjednoczonym Królestwie Polacy, którzy przyjechali tu w poszukiwaniu zajęcia. Albo nie zdają sobie sprawy, że przysługuje im ustawowa krajowa płaca minimalna, albo – jeśli nawet zdają sobie z tego sprawę – to obawiają się, że stracą pracę, jeśli złożą skargę. 28-letni Norbert przyjechał do Wielkiej Brytanii 11 miesięcy temu z Polski do brata, który już pracował w Londynie. Nie bał się ciężkiej pracy, bo chciał jak najwięcej zaoszczędzić, więc dopóki miał zapewnioną stałą pracę, nie przejmował się za bardzo swoimi prawami pracowniczymi.

Kolejny atak rasistów na Polaków

2008-12-13 01:23

Dwóch braci z Polski zostało pobitych we własnym mieszkaniu przez bandę brytyjskich nastolatków - podaje goniec.com. Polscy bracia w wieku 37 i 40 lat spędzali wieczór we własnym mieszkaniu w miejscowości Airdrie, kiedy usłyszeli dobiegający z jednego z pokoi dźwięk tłuczonego szkła. Kiedy wyszli na zewnątrz by sprawdzić, co się dzieje, zostali otoczeni przez około dziesięciu młodych osobników. Ofiary zostały dotkliwie pobite. W związku z incydentem lokalny oddział policji w Airdrie prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w sprawie.  

Święta w tradycji angielskiej

2008-12-09 19:46

Yule – święta zimowe, albo Christmas to w Anglii pełna magii i radości pora, kiedy rodziny i przyjaciele zbierają się, aby razem świętować Boże Narodzenie. Słowo Christmas pochodzi od staro-angielskiego „ Cristes Maesse” – msza Chrystusa. W Anglii Boże Narodzenie obchodzi się 25-tego grudnia, nie ma tu Wigilii. Następny dzień to Boxing Day, (dzień pudełek/skarbonek), nazywany tak, ponieważ w średniowieczu kościół rozdawał biednym pieniądze ze skarbonek kościelnych w dzień po Bożym Narodzeniu. Ta tradycja przetrwała do dziś – daje się drobne sumy listonoszom, mleczarzom itd. Prezenty, które Father Christmas wkłada do specjalnej skarpety, wchodząc przez komin, rozpakowuje się rano w dzień Bożego Narodzenia. W podzięce za to zostawia się mu parę mince pies i kieliszek brandy i marchewkę dla renifera.

Toksyczne mięso z Irlandii w pasztecie i pierogach

2008-12-09 14:02

Skażone trującymi dioksynami mięso z Irlandii trafiło do pasztetów i pierogów, którymi zajadają się Polacy - ustalił "Dziennik". Weterynarze znaleźli do tej pory jedynie nieco ponad 26 z 667 ton toksycznej wieprzowiny, która zalała nasz rynek. Część tej trucizny zjedliśmy już w kotletach, szynce i boczku. Poszukiwania skażonego mięsa z Irlandii idą bardzo mozolnie. Do tej pory Główny Inspektorat Weterynaryjny odnalazł zaledwie 26,3 ton wieprzowiny, która od początku września trafiła do Polski. Mięso jest badane, a pierwsze wyniki będą za trzy dni. Inspektorzy są na tropie kolejnych 90 ton mięsa, ale do tej pory nie ustalono jeszcze gdzie znajduje się całe mięso. Wiadomo jedynie, że część została przerobiona na pasztety.

Chris Moyles przeprasza

2008-12-05 23:48

  W ciągu ostatnich tygodni BBC otrzymało skargi od wielu naszych rodaków w tym nasz list protestacyjny z ponad 1500 podpisami. Przypomnijmy: chodziło o jego wypowiedź, która utrwalała stereotypy Polaka jako sprzątacza i mechanika. Ale najbardziej wzburzające było sugerowanie, że do specjalności Polaków należy również prostytucja.

Polacy zmuszali do seksu

2008-12-04 20:59

Dwóch braci stanęło przed sądem pod zarzutem uprowadzenia, pobicia i zmuszania do seksu pewnego mężczyzny. Całe zdarzenie zostało nagrane przez jednego z Polaków - informuje acadvertiser.co.uk. 32-letni Marcin I. oraz 23-letni Damian I. są podejrzewani o porwanie, pobicie i zmuszanie do czynności seksualnych mężczyzny. Do zdarzenia miało dojść w ich mieszkaniu w Airdrie. Jeden z oskarżonych zmusił do stosunku płciowego ofiarę, a drugi filmował całe zajście. Bracia zabrali mężczyźnie pieniądze i grozili mu śmiercią oraz zamieszczeniem filmu w internecie, jeśli nie zapłaci im haraczu.

„Masz PLan na powrót?”

2008-12-02 23:08

„Masz PLan na powrót?” to program informacyjny, wspierający i ułatwiający Rodakom, którzy zdecydowali się już opuścić kraj emigracji, bądź też rozważają taką możliwość, powrót do Polski i „zadomowienie” się w starym lub nowym miejscu zamieszkania. Jego głównym celem jest dostarczenie precyzyjnych, wiarygodnych i rzetelnych informacji niezbędnych do właściwego zaplanowania procesu przenosin i ponownej organizacji życia w Polsce.

Bankructwo sieci Woolworths

2008-11-29 14:01

Czarny dzień brytyjskiego handlu - tak prasa ocenia wiadomości o bankructwie dwóch popularnych sieci: domów towarowych Woolworths oraz sklepów meblowych MFI-czytamy w wp.pl Jak pisze w komentarzu "Independent", "Woolworths - symbol brytyjskiej ulicy handlowej - został 'zmasakrowany' przez brutalną rzeczywistość i rzucony na kolana przez globalny kryzys finansowy".

Zaplacisz za niesegregowanie smieci?

2008-11-26 14:01

  Kontrowersyjny projekt pod nazwą Pay-as-you-throw może stanowić rozwiązanie dla problemu UK z górą śmieci produkowaną co roku przez gospodarwstwa domowe.   Od stycznia councile w całej anglii będą pilotować program edukacji ludzi na temat recyklingu i będą starały się ich przekonać do segregowania jak największej ilości odpadów, które mogą zostaćpowtórnie wykorzystane, zamiast je po prostu wyrzucać. Projekt Pay-as-you-throw został na razie odłożony na półkę ale w sondarzach 79% mężczyzn i 70% kobiet wypowiada się, że ci którzy segregują śmieci powinni z tego względu odnosić korzyści finansowe.

Waluty
Radio
Pogoda