Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Portale Infolinii

Co prenumeruje królowa - media w Wielkiej Brytanii

2009-11-11 11:07

Najstarszy rynek medialny na świecie jest obecnie wyjątkowo ustabilizowany. Od lat te same kanały telewizyjne, radiowe, w prasie również wiele się nie zmienia. Nie dziwi to w kraju stereotypowo postrzeganym jako gniazdo konserwatyzmu, zachowawczych manier  i obowiązkowej herbatki (z gazetką!) o piątej. Jak przystało na tradycyjne społeczeństwo, również w Zjednoczonym Królestwie tradycyjnie najdynamiczniejsi są najmłodsi – czyli rynek multimediów i aplikacji internetowych.

Myszy w piekarni

2009-11-09 03:36

Polska piekarnia w  Londonderry została wczoraj zamknięta po tym jak znaleziono martwe myszy w jej pomieszczeniach.

Testowali środek wygładzający zmarszczki łamiąc kręgosłupy zwierzakom

2009-11-03 11:50

Gazeta “The Sunday Times” ujawnia nagrania z laboratorium testującym na myszach i królikach środek o nazwie Dysport. Działa on podobnie jak botoks, wygładza zmarszczki. Nim końcowy produkt dotrze do walczącego ze starzeniem się odbiorcy, umrzeć muszą tysiące zwierząt. M.in. myszom kręgosłupy łamie się plastikowymi długopisami. Na nakręconym w tajemnicy wideo widać, jak tymi samymi długopisami wypisuje się “akt zgonu” zwierząt.

Poczta znowu strajkuje

2009-10-29 12:02

Intensywne negocjacje pomiędzy związkiem zawodowym CWU (Communication Workers Union) a zarządem poczty (Royal Mail) zakończyły się fiaskiem. Pocztowcy przystąpili dziś do nowej, trzydniowej, ogólnokrajowej akcji strajkowej. Związkowcy wysuwają żądania organizacyjne i płacowe. Twierdzą, iż program modernizacji nie był z nimi skonsultowany, przerzuca na nich koszty i oznacza drastyczne zmniejszenie zatrudnienia.

Homofobia powodem ataku na policjanta w Liverpoolu

2009-10-28 12:03

James Parkes, funkcjonariusz odbywający praktyki w policji hrabstwa Merseyside walczy o życie, po tym jak został zaatakowany z powodu swojej orientacji seksualnej. Do ataku doszło na ulicy Stanley Street w Liverpoolu, która leży w dzielnicy zamieszkiwanej głównie przez homoseksualistów. Otwarcie przyznający się do swojej orientacji James Parkes został zaatakowany przez 13 młodych ludzi w niedzielę około godziny 22.00, kiedy opuszczał bar gejowski, Superstar Boudoir, wraz ze swoim partnerem i dwójką znajomych. Obecnie Parkes przebywa w szpitalu z licznymi pęknięciami czaszki, pęknięciem oczodołu oraz kości policzkowej.

Polacy w Wielkiej Brytanii- dla czego tak często sięgają po dopalacze ?

2009-10-27 00:29

Narkotyki- kiedyś symbol kontrkultury, nieodłączny atrybut kontestatorów wojny, konsumpcyjnego stylu życia. Potem przyczyna degradacji tysięcy młodych ludzi.  

Chcieli opłat za śpiewanie w sklepie

2009-10-26 11:45

Tysiąc funtów kary groziło pewnej Brytyjce za śpiewanie w godzinach pracy. Nie miała bowiem na to stosownej… licencji (sic!), co nie spodobało się Performing Right Society, brytyjskiej organizacji zbiorowego zarządzania i ochrony praw autorskich.

Protest przed siedzibą BBC

2009-10-23 12:58

Kilkaset osób wzięło udział w demonstracji przeciwko zaproszeniu do studia BBC Nicka Griffina, lidera skrajnie prawicowej Brytyjskiej Partii Narodowej (BNP). Politykowi, mimo prostestów, udało dostać się do ośrodka telewizyjnego, by wziąć udział w debacie politycznej w programie "Question Time". W zachodnim Londynie przeciwko temu udziałowi w programi protestowali studenci, związkowcy i działacze antyfaszystowskiego ugrupowania UAF (Razem Przeciw Faszyzmowi). Prostesty odbyły się także przed budynkami BBc w Glasgow, Liverpoolu i Cardiff. W Londynie do budynku BBC weszło około 30 demonstrantów, jednak zostali z niego usunięci.

Kino za darmo

2009-10-22 12:37

W Zjednoczonym Królestwie właśnie rozpoczął się National Schools Film Week – festiwal filmowy skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jak piszą organizatorzy, przedsięwzięcie to ma za zadanie przybliżyć wszystkim uczącym się mieszkańcom UK problematykę związaną ze sztuką filmową. W ramach festiwalu organizowane są nie tylko pokazy filmowe, ale także lekcje i pogadanki dotyczące zarówno tematyki odbioru sztuki filmowej, jak i zagadnień związanym z jej tworzeniem. Podczas seansów kinowych uczniowie spotykają się z filmoznawcami, teoretykami sztuki, producentami filmowymi i reżyserami.

Strajk pocztowców

2009-10-22 12:35

W czwartek (22.10) o północy rozpoczął się, planowany na dwie doby, strajk pracowników brytyjskiej poczty. Informacje te potwierdza związek zawodowy CWU (Communications Transport Union), który jednocześnie nie odwołuje możliwości ponownych protestów w przyszłym tygodniu. W czwartek będą strajkować kierowcy i pracownicy działu sortowania, zaś jutro wybierający listy i doręczyciele.

Wygraj bilety
Warszafski Deszcz spadnie w Londynie!

2009-10-21 18:30

Polski Hip-Hop na Wyspach: Warszafski Deszcz spadnie w Londynie! 20.11.2009 Rhythm Factory London Ich powrót po latach przerwy wzbudził ogromne zainteresowanie fanów oraz mediów. Powracająca na scenę legendarna formacja Warszafski Deszcz, w składzie: Tede i Numer Raz, wystąpi w Londynie!Za gramofonami towarzyszył im będzie znakomity DJ Macu.Szykuje się prawdziwa hiphopowa uczta a zespół zapowiedział mnóstwo muzycznych niespodzianek!

Rozpoczęto szczepienia przeciw AH1N1

2009-10-21 12:42

W całej Wielkiej Brytanii rozpoczęły się pierwsze szczepienia przeciwko wirusowi świńskiej grypy. Poważnie chorzy pacjenci przebywający w  szpitalach oraz pracownicy służby zdrowia  to grupa osób, która jako pierwsza będzie poddana szczepieniu. Przewidziano, że szczepionka zostanie podana 14 milionom ludzi.

USA, Wielka Brytania i Pakistan stoją za zamachem

2009-10-20 11:35

Przywódca Gwardii Rewolucyjnej, generał Mohammad Ali Dżafari oskarżył USA, Wielką Brytanię i Pakistan o współudział w niedzielnym (18.10) zamachu, do którego doszło w irańskim mieście Sarbaz. Zginęły co najmniej 42 osoby, w tym siedmiu dowódców elitarnej jednostki.

Ekolodzy zablokowali elektrownię

2009-10-19 11:37

Jak informują brytyjskie, od soboty kilkuset aktywistów ekologicznych blokowało elektrownię Ratcliff w Nottinghamshire. Mimo obecności dużych sił policyjnych, w tym oddziałów do tłumienia zamieszek, ekologom udało się w kilku miejscach przerwać ogrodzenie elektrowni i wtargnąć na jej teren, gdzie zablokowali, między innymi, główne tory kolejowe prowadzące do zakładu. Media infromują o kilkunastu aresztowaniach.  

Polak zginął w wypadku

2009-10-17 23:02

Mężczyzna, który zginął w wypadku drogowym w pobliżu Troutbeck Bridge, Barrow in Furness, został dziś zidentyfikowany przez policję jako obywatel Polski. Czterech mężczyzn i dwie kobiety, zostało aresztowanych na krótko po katastrofie pod zarzutem spowodowania śmierci przez niebezpieczną jazdę.Jeden z zatrzymanych mężczyzn  został przewieziony do szpitalu z powodu urazu głowy.

Uczniowie wyrzuceni z Cheltenham College przez narkotyki!

2009-10-16 00:01

Dziesięciu uczniów zostało wyrzuconych za używanie konopi indyjskich w najlepszych prywatnych szkołach średnich w Wielkiej Brytanii - dyrektor szkoły potwierdził to dzisiaj. Kilku uczniów w wieku 16-17 lat zostało wyrzuconych ze szkoły za narkotyki. Trzech uczniów zostało zawieszonych w związku z tym wydarzeniem.

Poczta strajkuje! Znamy datę strajku!

2009-10-15 23:45

Pocztowi pracownicy mają zorganizować dwa ogólnokrajowe strajki. Będą walczyć o większe płace i lepsze warunki pracy. Strajk został ogłoszony dzisiaj. Około 42,000 ludzi sztabu pocztowego , rozpoczną strajk w następny czwartek, 22 października, który będzie trwać 24 godziny.

Ponad 2 mln pasażerów na trasie Polska -UK

2009-10-14 17:40

Wg danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego w okresie I-VI 2009 do lub z Wielkiej Brytanii, podróżowało ponad 2 mln pasażerów, co  jest aż 1/3 wszystkich pasażerów międzynarodowego ruchu regularnego. Najpopularniejszym kierunkiem w ruchu europejskim był Londyn; zauważyć jednak trzeba, iż Urząd Lotnictwa Cywilnego zliczył w tym przypadku „obroty” 5 lotnisk, powszechnie uznawanych za londyńskie: Heathrow, Gatwick, City (co w tych trzech przypadkach jest oczywiste), a także porty w Luton i Stansted.

Bezrobocie rośnie ,ale wolniej

2009-10-14 17:11

Bezrobocie w Wielkiej Brytanii wciąż rośnie,wynika z nowo opublikowanych danych. Dobra wiadomość jest taka, że rośnie wolniej niż w poprzednich miesiącach – informuje BBC. Bezrobocie wzrosło z 7,6 proc. do 7,9 proc. Wzrost był najniższy od lipca 2008 roku, poinformowało Narodowe Biura Statystyczne.

Infolinia dla pracowników

2009-10-12 20:04

Pracownicy o słabszej pozycji na rynku będą mogli zasięgnąć porad o swoich prawach w miejscu pracy i zgłosić nadużycia tych praw poprzez nową infolinię, którą w dniu 22 września 2009 r. uruchomił minister ds. działalności gospodarczej Pat McFadden.   Nowa infolinia ds. płacy i praw pracowniczych (Pay and Work Rights helpline) stanowi część szerszej kampanii, która ma na celu podniesienie poziomu świadomości o prawach pracowniczych egzekwowanych przez rząd. Infolinia stanowi zespolony punkt kontaktowy zarówno dla pracodawców, jak i dla pracowników.  

Waluty
Radio
Pogoda