Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Portale Infolinii

Wysokie bezrobocie wśród imigrantów

2010-02-07 21:57

Imigranci w Irlandii, w tym zwłaszcza z nowych państw UE, bardziej odczuwają skutki wzrostu bezrobocia niż pracownicy miejscowi.

Były żołnierz zabił matkę i zgwałcił jej córkę.

2010-02-07 01:39

Mężczyzna, który zgwałcił i zabił 10-letnią dziewczynkę, a także zamordował jej matkę, spędzi w więzieniu co najmniej 32 lata.

Rząd ogłosił koniec epidemii A/H1N1

2010-02-06 02:45

Rząd ogłosił koniec epidemii A/H1N1 Kryzys związany z epidemią świńskiej grypy w kraju został oficjalnie zażegnany – poinformowały brytyjskie władze. Wskutek zarażenia wirusem A/H1N1 zmarło 411 pacjentów szpitali.

Odzyskaj opłaty bankowe!

2010-02-05 04:11

Jeśli w ciągu ostatnich sześciu lat bank pobierał od ciebie opłaty karne lub nakładał kary finansowe, możesz teraz odzyskać swoje pieniądze. Jest duże prawdopodobieństwo, że robił to nielegalnie!

Zima po raz kolejny atakuje Wyspy

2010-02-04 15:03

Zima znów daje o sobie znać. Śnieg spadł w północnej Anglii i Szkocji. Największe opady miały miejsce wczoraj w hrabstwach Yorkshire i Lancashire.

Apel: Zgłoście się po należne zasiłki

2010-02-04 09:29

Koalicja organizacji pozarządowych apeluje do mieszkańców Wielkiej Brytanii, by sprawdzili, czy nie należą im się zasiłki. Co roku przepada 16 miliardów funtów z powodu braku zgłoszeń ze strony uprawnionych do pomocy społecznej.

Lista prezentów rozwodowych

2010-01-29 12:05

Brytyjski dom handlowy Debenhams oferuje swoim klientom zupełnie nową i dość kontrowersyjną usługę: listę prezentów rozwodowych.

Polscy wędkarze wzbudzili sensację

2010-01-14 23:45

Dwaj polscy wędkarze zyskali uznanie pracowników łowiska, gdy niezrażeni mrozem wyszli na połów na zamarznięty staw rybny w okolicach walijskiej miejscowości Llandegla. Pracownicy Lakehill Fishery nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy w minioną sobotę  zobaczyli wędkarzy proszących o zezwolenie na połów. W całej okolicy panował tego dnia siarczysty mróz, a samo łowisko, gdzie chcieli wędkować Polacy, było skute 15-centymetrową warstwą lodu. Akwen obfituje w pstrągi i łososie.

Sezon na pigułkę gwałtu

2009-12-05 15:22

Media co jakiś czas donoszą o kolejnej ofierze "tabletek gwałtu" Problem staje się coraz większy - w samej Wielkiej Brytanii ofiarami pada już rocznie prawie 7 tys. kobiet. Do tej pory leki te zbierały największe żniwo latem, podczas wakacji. Tymczasem zdaniem policji zagrożenie rośnie właśnie teraz, kiedy na uczelnie wrócili studenci, a puby i kluby na nowo tętnią życiem.

Polska kronika kryminalna

2009-12-05 15:16

Zamiast pracować, zarabiać pieniądze i oszczędzać, Polacy na Wyspach bardzo często parają się mniej chlubnymi czynnościami.Brytyjskie media zasypują nas informacjami o imigrantach znad Wisły, którzy mordują, kradną, gwałcą lub popełniają inne szokujące przestępstwa.

Szukam sponsora

2009-11-29 00:06

Dobrze sytuowany mężczyzna szuka dziewczyny lubiącej wygodne życie i poczucie spełnienia finansowego. Jeśli odpowiadają ci niezobowiązujące spotkania w zamian za pomoc materialną, zadzwoń - ogłoszenie takiej treści umieściliśmy w naszej gazecie licząc na kontakt od potencjalnych utrzymanek. Telefony dzwoniły nawet w środku nocy.

Stracone pokolenie?

2009-11-17 03:47

Kryzys w Wielkiej Brytanii w latach 80. wielu młodym ludziom przekreślił szanse na normalne życie. W XXI wieku ten schemat się powtarza. Ostatnim razem, kiedy brytyjski rząd porzucił młodych na pastwę losu, koszty społeczne były nie do odrobienia. Czy teraz uda się zapobiec narodzinom kolejnego straconego pokolenia? Rodzice prawie 800 tys. nowo narodzonych w ostatnim roku dzieci w UK wierzą, że tak.

Zamordował matkę na oczach córki

2009-11-09 13:02

Mieszkająca w Bournemouth na południu Anglii Katarzyna Ryba zginęła tragicznie na początku października. Na oczach dziecka były partner zadał jej kilkanaście ciosów nożem, między innymi w samo serce, po czym żywą jeszcze dziewczynę wyrzucił z okna mieszkania na drugim piętrze. 27- letnia Katarzyna jeszcze żyła, kiedy była wyrzucana przez okno. W wyniku odniesionych ran oraz upadku w dużej wysokości na betonową płytę parkingu, chwilę potem zmarła. 33-letni Piotr Z. został aresztowany i oskarżony o morderstwo. Zrzekł się praw rodzicielskich do córki Michelle i oczekuje na proces.

Prawo jednak po prawej stronie

2009-10-23 13:06

To jeszcze nie ostateczne zwycięstwo, ale poważny krok do przodu Komisja Europejska wzywa Polskę do usunięcia uchybień w procedurze rejestracji samochodów z kierownicą po prawej stronie. Bruksela stwierdza jednoznacznie – polskie władze łamią unijne przepisy!

Boris pod polską ścianą

2009-10-15 11:03

Policja nie chce na londyńskim Ealingu "polskiego getta". Robi co może, żeby nas do siebie przekonać Brytyjska policja właśnie importowała policjantów znad Wisły, którzy mają zrobić wyrwę w ścianie milczenia pomiędzy brytyjską władzą a emigrantami. Przywitał ich sam burmistrz Boris Johnson. Dziwny naród, ci Polacy. Podajesz im rękę – odwracają głowy. Uśmiechasz się – spuszczają wzrok. Chcesz pomóc – uciekają jak oparzeni. Wszystko przez ten cholerny mundur... Jakby typowy brytyjski gliniarz miał coś wspólnego z zomowcem dzierżącym pałę w gotowości, jakby na posterunku czekał kaloryfer, do którego przykuwa się przesłuchiwanych i wiadro wody dla ocucenia udręczonych krzyżowym ogniem pytań. Czy naprawdę przechowujemy w genach obrazki milicyjnych oprawców i przenosimy ten strach na grunt brytyjski?

Czy Brytania nadal jest Wielka?

2009-10-02 13:17

Gdy żyliśmy w Polsce, Anglia wydawała nam się niczym ziemia obiecana; miejsce, gdzie wszystko poukładane jest jak najlepiej, a rząd zamiast stawiać przeszkody idzie z postępem, wspiera rozwój i robi wszystko, aby pomóc społeczeństwu. Jednak wszyscy ci, którzy z wyboru lub przymusu wyjechali na Wyspy w poszukiwaniu lepszego życia, od dawna przestali widzieć ten kraj w tak utopijnym świetle.

Polaku, nie bój się rozliczyć!

2009-09-25 12:01

Ostateczny termin rozliczenia – to termin paraliżujący niemal każdego Polaka. Taki bagaż przywieźliśmy z kraju nieugiętych urzędników i ciężko się go pozbyć. Fiskus jest dla nas miejscem, którego większość się boi, bo drobna pomyłka jest zazwyczaj traktowana jak oszustwo, próba wyłudzenia podatku, przestępstwo popełnione z premedytacją i karane surowo. Nawet uczciwy obywatel kopertę z polskiego urzędu skarbowego otwiera lekko drżącymi rękoma.

Powroty do Polski... na bezrobocie?

2009-09-16 13:31

Zanim spakujemy walizki, warto zdać sobie sprawę z kilku faktów i odpowiedzieć na podstawowe pytaniaCzy stać mnie finansowo i psychicznie na około roczny status bezrobotnego czy też "poszukującego pracy" w Polsce? Przedstawiciele władz miasta Katowice, którzy w marcu br. wychwalali wysoką jakość życia w aglomeracji śląskiej przed polskimi emigrantami, zebranymi w londyńskim Hotelu Novotel w ramach akcji "12 miast-wracać, ale dokąd?" – dzisiaj biją się pewnie w piersi.

Przebudzenie kibola

2009-09-04 01:29

Wydawało się, że angielscy kibole zostali ostatecznie pokonani przez Margaret Thatcher i nigdy już nie powstaną. Ostatnie wydarzenia przed i po meczu West Ham United z Millwall pokazały, że rasowi hooligans tylko zapadli w drzemkę. Właśnie się zbudzili. Rozruchy pałających do siebie nienawiścią fanów dwóch londyńskich drużyn mają wymiar symbolu. Członkowie gangów Inter City Firm (West Ham) i Millwall Bushwackers stali się ikoną kibolstwa na świecie dzięki kultowym filmom „Green Street” z Elijahem Woodem oraz „The Football Factory” z Dannym Dyerem, ale dzieła te powstały w czasach, gdy obie „firmy” były już tylko cieniem własnej przeszłości.

Koniec recesji?

2009-09-01 15:26

Ogłaszając najnowszy kwartalny raport o inflacji, gubernator Banku Anglii powiedział, że tempo wzrostu gospodarczego pozostaje "wysoce niepewne". Zbiegło się to z opublikowaniem oficjalnych statystyk wskazujących na wzrost bezrobocia, które osiągnęło najwyższy poziom od 14 lat. Z drugiej jednak strony lipcowy wzrost cen nieruchomości daje realną nadzieję na poprawę stanu trzeciej największej gospodarki w Europie.

Waluty
Radio
Pogoda