Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Portale Infolinii

Żegnamy parę prezydencką na Trafalgar Square

2010-04-18 12:24

Polacy z Londynu i okolic będą mogli wspólnie pożegnać prezydencką parę. Niedzielny pogrzeb Marii i Lecha Kaczyńskich będzie transmitowany na telebimie ustawionym na Trafalgar Square w samym sercu stolicy. Komitet Obchodów Uroczystości Żałobnych załatwił wszystkie formalności.

Opieka medyczna w UK

2010-04-12 13:03

Przeglądając fora internetowe kilkakrotnie można spotkać się z opinią, że bezpłatna opieka medyczna w Wielkiej Brytanii przysługuje każdemu. Ale czy tak jest naprawdę? Czy faktycznie każdy ma prawo do korzystania z usług NHS bez obaw że zostanie obciążony kosztami? Niestety nie - poniżej można znaleźć kilka cennych informacji na temat służby zdrowia w UK.

Rodak rodakowi wilkiem.

2010-04-09 13:58

Jeśli myślisz, że świeżo poznany na emigracji rodak chce ci bezinteresownie pomóc, to raczej się mylisz. On chce Cię bezinteresownie obrobić. Jesteśmy chyba jedyną nacją, która za granicą, zamiast się wspierać, robi sobie nawzajem „kuku”. Historii o tym, jak Polak Polaka wykorzystał, na emigracji słyszy się mnóstwo. Niektórzy opowiadają o tym z dumą, jak to znajomi, lub nawet oni sami „znaleźli frajerów”, inni ze wstydem przyznają się do własnej naiwności, jeszcze inni po prostu wolą przemilczeć całą sytuację. Milczenie nie oznacza jednak, że czegoś nie było. Również tutaj, w Irlandii Północnej, w Belfaście, Lurgan, Derry, Newry, w wielu innych miejscowościach gdzie los Polaków na emigrację rzucił, dzieją się takie historie. Nam opowiedziano o tylko kilku spośród nich, ale to już wystarczy, byśmy sami zobaczyli, jacy dla siebie jesteśmy.

Młodym Brytyjczykom odbiorą zasiłki?

2010-04-08 21:28

Młodzi mieszkańcy Wielkiej Brytanii, którzy nie pracują, nie uczą się i nie uczęszczają na kursy dokształcające być może wkrótce utracą możliwość pobierania zasiłków.

Śmierci Polaka można było zapobiec

2010-04-06 16:28

Śmierci polskiego pracownika na budowie w Dundee "można było z pewnością zapobiec" orzekł sąd rozpatrujący sprawę śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w maju 2008 roku – pisze "The Fourier".

Śnieg, grad, burze. W Wielkanoc nie będzie lepiej

2010-04-01 21:38

Ponad 115 pasażerów pociągu relacji Glasgow – Inverness przez blisko 6 godzin oczekiwało na ratunek, po tym jak śnieżyca odcięła ich od świata w okolicy Blackmount w północnej Szkocji. Niespodziewany atak zimy nawiedził północną część Wielkiej Brytanii wczoraj powodując nie lada chaos. 

„Seks z prostytutka nie jest zdrada”

2010-03-29 14:31

Wyniki sondażu przeprowadzonego wśród Brytyjczyków na zlecenie „News of the World” pokazują, że co trzeci mężczyzna i co czwarta kobieta zdradziła swojego stałego partnera.

Dożywocie dla polskiego mordercy kobiet

2010-03-26 13:00

Sąd w Bristolu skazał na dożywocie bandytę, który został w Polsce skazany za usiłowanie zabójstwa i jest podejrzewany o zamordowanie swojej żony w Szwajcarii, a kolejną ofiarę znalazł na jednym z polonijnych serwisów randkowych w Wielkiej Brytanii.

Nie chcą płacić za aborcje Polek

2010-03-17 01:33

Parlamentarzyści brytyjscy - zarówno konserwatyści, jak i laburzyści - skrytykowali fakt, że Polki chcące poddać się aborcji przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii z powodu ograniczeń prawnych we własnym kraju.

Nie mówisz po polsku? Nie dostaniesz pracy

2010-03-15 13:00

Firma Forza AW ze wschodniej Anglii, będąca dostawcą sieci handlowej Asda, została oskarżona o dyskryminowanie Brytyjczyków w polityce zatrudnienia, ponieważ od ubiegających się o pracę wymagała znajomości polskiego.

Nikt nie odpowie za śmierć Polaka pod Alton Towers

2010-03-11 00:18

Brytyjskiej policji nie udało się zebrać wystarczających dowodów, aby postawić przed sądem winnych spowodowania wypadku piętrowego autobusu, w którym zginął Polak – pisze lokalna gazeta „Derby Telegraph”. Po trwającym ponad półtora roku śledztwie w sprawie tragicznego wypadku autokaru, w którym zginął Polak, funkcjonariusze Stattfordshire Police przekazali wszystkie akta sprawy do Prokuratury Koronnej. Jej przedstawiciele stwierdzili, że zawarte w dokumentach dowody nie wystarczą na postawienie komukolwiek zarzutów.

Zasiłki dla Polaków już po trzech miesiącach

2010-03-08 23:47

Unijne regulacje sprawią, że już od przyszłego roku polscy imigranci będą mogli starać się o zasiłki po trzech miesiącach pobytu na Wyspach. Wcześniej wymogiem uzyskania świadczeń była rejestracja w WRS i 12 miesięcy udokumentowanej pracy.

Seks w krainie dzieciństwa

2010-03-06 17:25

W dzisiejszych czasach marzenia dzieci o wysokich obcasach i prawdziwym makijażu już się spełniły. Teraz nastolatki śnią o „boob job”, czyli ideale napompowanych piersi, o liposukcji w okolicach talii i zaletach wstrzyknięcia sobie  botoksu w usta. Cel tych pożądanych przemian też jest czytelny. Fazą przejściową od dziecka do kobiety ma być obiekt seksualny, na który polecą faceci.

Oszuści podatkowi trafią na czarną listę

2010-03-04 16:52

W Wielkiej Brytanii weszło w życie prawo zezwalające urzędowi podatkowemu na publikowanie czarnej listy osób uchylających się od zobowiązań podatkowych. Rozwiązaniu temu, stosowanemu również w Republice Irlandii, przyświeca założenie, iż indywidualny podatnik, lub firma, z obawy przed utratą reputacji i publicznym napiętnowaniem, uregulują swoje zobowiązania wobec fiskusa.

Wyspiarze 2010

2010-03-03 19:27

Żaden serial – nawet „Londyńczycy” – prawdy o emigracji nie powie. Ponad fikcję zawsze wybije się rzeczywistość, która zaskakuje zwrotami akcji i różnorodnością. Emigrantów nie da się łatwo poupychać w szufladki. Trzeba ocalić od zapomnienia prawdziwe historie Polaków, którzy ruszyli na podbój Wysp. Oto pierwsza z nich.

Znowu lecą z nami w... kulki

2010-03-01 13:32

Ostatnia internetowa moda wyśmiewająca Polskę i naszą flagę narodową, która szerzy się w cyberprzestrzeni to kolejny dowód na stale tlący się w kręgach zachodnich elit i wśród społeczeństw ideologiczny antypolonizm. Albo nie. W każdym razie obrażamy się jako pierwsi, zanim etatowi polonijni moraliści zapłoną świętym ogniem oburzenia. A potem, jak zwykle, spłoną ze wstydu.

W Londynie rozmawiali o imigracji

2010-02-24 11:58

W poniedziałek w Londynie spotkali się burmistrzowie największych europejskich miast, żeby rozmawiać o problemach związanych z integracją emigrantów. Gospodarzem konferencji był mer Boris Johnson.

Zarób extra £1000 sprzedając niepotrzebne rzeczy

2010-02-20 16:42

Szacuje się, że przeciętna rodzina w Anglii gromadzi niepotrzebne rzeczy na wartość £1000. Tyle można zarobić sprzedając je min. na Ebayu. Przeczytaj poradnik portalu iLondyn.co.uk jak i gdzie sprzedać nieużywane przedmioty.

Wojna o kiełbasę...

2010-02-20 15:48

Po raz kolejny możemy się przekonać, co oznacza brytyjska wielokulturowość. Muzułmanie nie jedzą wieprzowiny, Polacy tak. No i problem gotowy. Zwłaszcza, jeśli chodzi o jedzenie w szkołach W jednej ze szkół podstawowych na dalekim wschodzie Londynu od jakiegoś czasu nie serwuje się dzieciom wieprzowiny. Z powodów religijnych. Jedne źródła mówią, że to dlatego, iż kucharz jest muzułmaninem i nie chce jej gotować.

Awantura Brytyjczyków w samolocie Wizz Air

2010-02-20 01:55

Trzech Brytyjczyków znajdujących się na pokładzie Wizz Air, nie chciało stosować się do zaleceń obsługi samolotu. Lot z Ławicy do Luton został wstrzymany, a Straż Graniczna wyprowadziła pasażerów z samolotu.

Waluty
Radio
Pogoda