Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Portale Infolinii

Uwaga! Polska wędlina skażona bakterią

2010-10-30 09:28

Niektóre partie kaszanki Sokołów sprzedawanej na obszarze Doncaster zawierają bakterię Listeria monocytogenes. Food Standad Agency wydała ostrzeżenie prosząc sprzedawców o wycofanie produktu ze sprzedaży a konsumentów o zwrot zakupionej kaszanki.

Polacy mocni w... dizajnie

2010-10-22 15:03

Zwiedzający we wrześniu imponujące muzeum Victoria & Albert nie mogli przegapić dziwnej, metalowej konstrukcji, która stanęła na wewnętrznym dziedzińcu Madejski Garden. Ogromne, kręte serpentyny wiły się na wysokość pięciu metrów, a zadziwieni przechodnie chętnie robili sobie między nimi zdjęcia.

emigracja tak jak my
Emigracja tak jak my

2010-09-29 19:37

Polacy z Wielkiej Brytanii zwykli traktować emigrację irlandzką jak kosmitów z odległej planety. Tymczasem w jej losach możemy się przejrzeć jak w  lustrze z pomniejszeniem – te same etapy rozwoju, problemy i podobne cele. Różni nas jedno, i  to zasadniczo. W Irlandii gołym okiem widać już schyłek polskiej diaspory. Kryzys gospodarczy głębiej dotknął społeczeństwo i imigrantów. Z Zielonej Wyspy uciekają już nie tylko oni, ale i tubylcy.

Nie jestem imigrantem!

2010-09-27 23:11

Nie przyjechałem tu znikąd. Polska była krajem par excellence europejskim kilkaset lat wcześniej, niż Wielka Brytania, która do Europy należy z woli swoich obywateli dopiero od 1973 roku. To, że Polska FORMALNIE wstąpiła do Unii Europejskiej trochę później, było skutkiem tymczasowej sutuacji politycznej powstałej po II wojnie światowej. Na szczęście teraz sytuacja ta wróciła do normy. Jesteśmy oficjalnie w UE. A - o ile mi wiadomo - obywatele każdego państwa unijnego mieszkający w innym kraju UE nie mają statusu 'imigrantów', ale po prostu są 'u siebie'. Dlatego nagminnie spotykane doniesienia prasowe - i to nie tylko w tabloidach, ale i w poważnej prasie brytyjskiej - mówiące o 'imigrantach' z Polski są dla mnie obraźliwe i uwłaczające.

Polskie firmy emigrują na Wyspy

2010-09-16 15:26

Wśród polskich przedsiębiorców pojawił się nowy trend. Aby sobie zaoszczędzić kosztów i formalności, rejestrują swoje firmy w Wielkiej Brytanii. 

Allegro w Londynie

2010-09-14 02:24

Każdego dnia był jednym z pierwszych klientów Media-Markt w Częstochowie. Kupował kilka, czasem kilkanaście filmów na DVD, które precyzyjnie wybierał z koszy z napisem „Wyprzedaż”. Jeden z tych, którzy rozpalają umysły tysięcy podobnych. Aukcyjny milioner.

Wrócili, a jednak wciąż pobierają świadczenia socjalne na dzieci.

2010-09-12 23:50

  Magda i Jarek są jednym z wielu przykładów. Do Zjednoczonego Królestwa przyjechali ponad cztery lata temu z zamiarem osiedlenia się na stale. Po prawie półrocznej pracy przez agencję podpisali wreszcie kontrakt bezpośrednio z firmą. Ściągnęli dzieci i urządzili się. Ale kiedy półtora roku temu fabryka ciastek, w której oboje pracowali, ogłosiła redukcję pracowników, a potem upadłość, zostali bez pracy. Podjęli trudną decyzję o powrocie do kraju.

Podwójne morderstwo we Flint

2010-08-10 09:22

Mieszkańcy Flint w północnej Walii są wstrząśnięci śmiercią Moniki i Patryka. Starają się pomóc rodzinie dotkniętej tragedią i zbierają fundusze na przetransportowanie ciał do Polski.

Nazistowska Myszka Miki bulwersuje

2010-07-30 10:43

Ogromny plakat nagiej kobiety z twarzą Myszki Miki na tle swastyki z napisem „Poznań stolicą światowej sztuki” budzi kontrowersje i bulwersuje Polaków, których pamięć o cierpieniach zadawanych przez nazistowskie Niemcy nadal jest silna.

Powroty i kłopoty

2010-07-09 16:03

Wielu Polaków na Wyspy przyjeżdża jedynie tymczasowo. Żeby zarobić, podszkolić język albo po prostu dobrze się zabawić. Kiedy w końcu uznajemy, że jesteśmy już wystarczająco bogaci, a tęsknoty za krajem rodzinnym nie jest w stanie ugasić dostępne w każdym sklepie polskie piwo, po prostu pakujemy walizki i wracamy do domu. Zanim to jednak zrobimy, warto poświęcić trochę czasu na pozamykanie wszystkich łączących nas ze Zjednoczonym Królestwem spraw. W przeciwnym razie, z naprawdę błahego powodu możemy popaść w całkiem spore kłopoty.

Nożownicy grasują na Wyspach

2010-05-28 14:18

Tragedia w Londynie. Późnym wieczorem przy stacji metra Finsbury Park w kałuży krwi umiera polski nastolatek. Kilka minut wcześniej czarnoskóry napastnik dźgnął go nożem. To jedenasta ofiara w Londynie w tym roku.

Nigel przywiezie Polskę do Londynu

2010-05-16 10:59

W Londynie nie występował już od ponad dwóch lat. Kiedy w końcu zdecydował się na przyjazd, postanowił zabrać tu ze sobą całą Polskę. W ostatni majowy weekend w Southbank Centre odbędzie się Nigel Kennedy’s Polish Weekend. Kto wie, może największa polska impreza, jaka kiedykolwiek gościła nad Tamizą.

Sondaż NHS: Czy Hitler był spoko?

2010-05-14 13:28

Zatrudnione przez brytyjską publiczną służbę zdrowia załogi karetek pogotowia dostały do wypełnienia bardzo niecodzienną ankietę. Jej autorzy proszą, miedzy innymi, o określenie, w skali od jednego do pięciu, jak bardzo „cool” był Adolf Hitler – informuje „The Times”.

Londyńska policja ostrzega mundurowych przed CHWDP

2010-05-14 11:12

Brytyjscy policjanci dostali od swych przełożonych oficjalną przestrogę, żeby nie dać się podpuścić polskim turystom i nie pozować z nimi do zdjęć. Powód? Służbowa notatka w tej sprawie autorstwa Metropolitan Police zawiera też wyjaśnienie skrótu „CHWDP”, który odręcznie napisany na kawałku papieru często towarzyszy publikowanym w internecie zdjęciom roześmianych Polaków stojących obok brytyjskich stróżów prawa.

Korwin-Mikke, Londyn, 28.04.2010

2010-05-10 08:46

Janusz Korwin-Mikke to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci na polskiej scenie politycznej. W odróżnieniu od szołmenów typu Janusz Palikot, Korwin-Mikke atakuje intelektualnie. Używa logicznych zdań i prostych rozwiązań, które trafiają szczególnie do młodych. Podczas jego wizyty w Londynie odwiedził również naszą redakcję. Na aktualne tematy rozmawiał z kandydatem na prezydenta Piotr Dobroniak.

BNP szuka smoka w Stoke-on-Trent

2010-05-07 10:17

Według Brytyjskiej Partii Narodowej smokiem, którego musi pokonać współczesny święty Jerzy, jest imigracja. Na miejsce pojedynku przywłaszczonego przez nich patrona Anglii z cudzoziemską hydrą wybrane zostało Stoke-on-Trent. Nacjonaliści liczą, że właśnie stąd uda im się wprowadzić pierwszego działacza BNP do parlamentu.

Takie spokojne to Eastbourne

2010-05-03 16:47

W centralnym punkcie sennego, nadmorskiego miasteczka Eastbourne od 90 lat stoi pomnik wzniesiony w hołdzie brytyjskim żołnierzom wojen światowych. Typowy War Memorial, który dla Brytyjczyków jest świętością. Właśnie dlatego, gdy po katastrofie w Smoleńsku pod pomnikiem pojawiły się znicze, biało-czerwona flaga i kartka z nazwiskami 96 ofiar, senny nastrój został zmącony. Do lokalnego urzędu zaczęły napływać protesty...

Nacjonaliści chcą się pozbyć polskich hydraulików

2010-04-29 22:02

Około 180 tysięcy cudzoziemców rocznie dostanie granty przesiedleńcze w wysokości 50 tys. funtów na opuszczenie „przeludnionej” Brytanii – obiecuje Brytyjska Partia Narodowa. Jak wyjaśnił lider BNP Nick Griffin, oferta skierowana będzie m.in. do „polskich hydraulików”.  

Razem

2010-04-22 12:42

Spotkanie ośmiu tysięcy Polaków na Placu Trafalgar w Londynie miało charakter zbiorowego katharsis. Wspólne uczestnictwo w pogrzebie Marii i Lecha Kaczyńskich było dla nas okazją do manifestacji jedności i siły. Siły, która przezwycięży każdą, nawet największą katastrofę. Cały plac i budynki wokół tonęły w niedzielę w naturalnym świetle. Rozdawane przez harcerzy i wolontariuszy biało-czerwone chorągiewki służyły za osłonę przed słońcem i pomagały podnieść wzrok na wielki telebim pod kolumną Nelsona. Piękny, wiosenny dzień i przerażająco smutna okazja. Gdy z potężnych głośników rozległo się czyste i donośne „Alleluja” wyśpiewane przez chór w Bazylice Mariackiej w Krakowie, przystawali nawet zabiegani od jednej galerii do kolejnego muzeum przypadkowi turyści, którzy mogli nie do końca rozumieć intencje i powód tego zgromadzenia. – Przyjdźcie na Trafalgar – nadawał do słuchawki Jamajczyk z mocnym akcentem. – Tu się teraz coś dzieje. Polacy opłakują ofiary tej katastrofy, swojego prezydenta, pełno ludzi, telewizja...

Zmarła ofiara Jakuba Tomczaka

2010-04-19 20:08

Cztery lata po brutalnym ataku zmarła w Exeter 52-letnia ofiara polskiego gwałciciela Jakuba Tomczaka.W wyniku napadu kobieta doznała licznych obrażeń głowy i nieodwracalnego uszkodzenia mózgu. Przyczyny jej śmierci znane będą jednak dopiero po sekcji zwłok.

Waluty
Radio
Pogoda