english versionenglish version
Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Portale Infolinii

Getty Images
Zainspirowany Jamie Cullum

2010-01-29 12:32

Nie wybieram piosenek, to one wybierają mnie - opowiada dziennikarce Styl.pl Jamie Cullum, znakomity muzyk jazzowy.

Lifestyle: Małgosia Socha w sylwestrowej sesji fotograficznej

2009-12-15 16:19

To było niezwykłe spotkanie – na planie kilkanaście osób – fryzjer, styliści, fotograf, make-up, kamery, i… Małgosia Socha, która tego dnia była postacią numer 1. Szampan lał się strumieniami i to po głowach modeli, a wszystko po to, aby zrobić piękne zdjęcia -  sesję sylwestrową Cosmopolitan. Zajrzyjmy na plan zdjęciowy.

Mininova.org kasuje pirackie pliki

2009-11-28 23:47

Jeden z największych portali torrentowych - mininova.org został zmuszony do usunięcia odnośników do pirackich torrentów. Jest to efekt wyroku sądowego, który nakazał serwisowi podjęcie działań w celu zaprzestania rzekomego naruszania praw autorskich. W razie niepodporządkowania się tej decyzji, portal musiałby zapłacić karę tysiąca euro za każdy “nielegalny” plik (sic!). Pozew przeciwko mininovie złożyła holenderska organizacja antypiracka BREIN.

Czy misja TVP jest zagrożona?

2009-11-25 13:17

Na pytania dotyczące dostępu do cyfrowej telewizji w Polsce, kształtu i finansowania misji publicznych mediów oraz ograniczanie w nich kosztów na programy tematyczne, próbowali wypracować odpowiedź uczestnicy debaty zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oraz Centrum Monitoringu Wolności Prasy.

mycie rąk mydłem to nawyk, który może uratować życie!
„Czyste ręce ratują życie”

2009-10-14 17:21

Każdego roku choroby układu pokarmowego i oddechowego są przyczyną śmierci ponad 3,5 miliona dzieci poniżej piątego roku życia.15 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk.

Dzień Wegetarianizmu

2009-10-02 11:43

Jaką dietę bezmięsną proponuje Agata Buzek? Z okazji Międzynarodowego Dnia Wegetarianizmu o tym, a także o tradycyjnej kuchni polskiej opowiada znana polska aktorka. Jak się okazuje - to właśnie dania bezmięsne są najłatwiejsze w przygotowaniu.

„Dzwoń i Trzymaj Telefon w bezpiecznym miejscu”
Moja Pierwsza Komórka

2009-09-25 12:40

W drugiej audycji opowiadamy o pierwszej zasadzie społecznej akcji Moja Pierwsza Komórka, która brzmi:  „Dzwoń i Trzymaj Telefon w bezpiecznym miejscu”. Maluchy wyposażone w drogie telefony komórkowe często padają ofiarami przestępstw. Jak je chronić? Doradza pedagog i policjant.

Moja Pierwsza Komórka - audycja nr 1

2009-09-04 01:06

W pierwszej audycji opowiadamy o tym jak narodziła się idea zorganizowania akcji, która ma na celu edukację  dzieci w kierunku bezpiecznego i racjonalnego korzystania z telefonu komórkowego, a nasz ekspert z instytutu badawczego Millward Brown SMG/KRC przybliży jak z roku na rok rośnie liczba dzieci posiadających telefony komórkowe. Powiemy również w jakim wieku dzieci wchodzą w mobilny świat i czym jest dla nich komórka.

Wysokich lotów -turbulencje, autopilot

2009-08-27 14:41

Dziś o tym, czego pasażerowie boją się najbardziej - turbulencje. Zanim wystartujemy słyszmy - prosimy o zapięcie pasów na wypadek turbulencji. Czy są one groźne i jak się przed nimi zabezpieczać, o tym w naszym programie.

Pierwsze kroczki…

2009-08-10 02:08

Przyjście na świat dziecka wprowadza radosne zamieszanie w życie całej rodzinny. Pierwszy ząbek, pierwszy kroczek, pierwsze słowo -  młodzi rodzice czekają na te przełomowe momenty w rozwoju malucha. Warto aktywnie wspierać rozwój ruchowy oraz intelektualny dziecka poprzez dobór naturalnych aktywności oraz zabaw dostosowanych do wieku. Aby ułatwić dziecku zabawy ruchowe, należy pamiętać o dobraniu odpowiednich ubranek – przewiewnych, niekrępujących ruchów dziecka. Warto też zamiast pieluszki wybrać majteczki, które dzięki swoim elastycznym bokom zapewniają komfort aktywnemu dziecku.

Wysokich lotów cz. 2

2009-08-05 16:34

Zanim znajdziemy się w obłokach, musimy wystartować i dolecieć do tzw. wysokości przelotowej. Dziś właśnie o niej. Ale także o tym jak wygląda lot i czym pilot zajmuje się w jego trakcie.

Wysokich lotów

2009-07-28 16:03

Kiedy wsiadamy na pokład samolotu, niektórzy drżą ze strachu, szczególnie ostatnio, kiedy tak często media donoszą o tragediach lotniczych. Statystyki jasno pokazują, że lotnictwo jest najbezpieczniejszym środkiem transportu. W Wysokich lotach będziemy rozmawiali z pilotami, którzy opowiedzą jak wygląda ich codzienna praca, na pierwszy ogień - co pilot robi, zanim wsiądzie do samolotu.

Muzułmanka. Siła obrazu i groźba litości

2009-07-04 03:58

Jaki obraz muzułmanki – czy w ogóle mieszkanki regionu nazywanego Bliskim Wschodem – mamy w Europie i w Stanach Zjednoczonych? Nasz świat wypełniają obrazy skonstruowane z dość ograniczonego zestawu tropów i motywów. Oto uciskana muzułmanka. Oto muzułmanka o zasłoniętej twarzy. Oto muzułmanka pozbawiona swobód, którymi my możemy się cieszyć. Oto kobieta pozostająca pod władzą religii. Oto kobieta pozostająca pod władzą mężczyzny. Wprawdzie taki wizerunek muzułmanki ma na Zachodzie długą tradycję, ale szczególnie widoczny i natarczywy stał się po 11 września 2001 r. W Stanach Zjednoczonych wiele kobiet organizowało się wokół sprawy Afganek uciskanych przez talibów – kobiety pokazywane w mediach zmuszane były do okrywania się od stóp do głów burką, nie mogły uczęszczać do szkół ani malować paznokci. Administracja Bushowska wykorzystała sytuację muzułmanek jako element moralnego uzasadnienia inwazji na Afganistan [1]. Sięgnięto po wizerunek uciskanej kobiety o zasłoniętej twarzy, aby wzbudzić poparcie dla interwencji zbrojnej. Amerykańskie działania w Afganistanie i Iraku nie tylko przyniosły tamtejszym kobietom niewysłowione cierpienia i przemoc, lecz także – jak sądzę – propagandowe wykorzystywanie figury muzułmanki wyrządza ogromną szkodę na Zachodzie, gdzie nie pozwala zauważyć złożoności i różnorodności stylów życia kobiet islamu jako istot ludzkich.

PiS uruchamia serwis społecznościowy

2009-07-03 12:36

  Prawo i Sprawiedliwość zamierza uruchomić serwis społecznościowy. - Wzorowaliśmy się na projekcie, który wdrożył sztab Baracka Obamy... - zdradził Newsweekowi jeden z posłów, proszący o anonimowość. - Przygotowujemy się do mocnego uderzenia, mogę tylko potwierdzić, że zaprezentujemy w internecie atrakcyjniejszy wizerunek naszego ugrupowania - potwierdza Przemysław Gosiewski, szef PiS-u. Zdaniem Newsweeka politolodzy patrzą na pomysł sceptycznie. - PiS rzuca się na głęboką wodę. Taki portal to gigantyczne przedsięwzięcie, które wymaga czasu, ogromnych pieniędzy i badań sprawdzających, czy tego typu inicjatywa jest rzeczywiście potrzebna - mówi dr Wojciech Jabłoński, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Jabłoński przypomina jednocześnie dotychczasowe niepowodzenia partii w sieci oraz słynną wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o internautach ("oglądają filmiki, pornografię i pociągają z butelki z piwem"). PiS chce uruchomić swój serwis w okolicach września. - Projekt jest już gotowy - dowiedział się Newsweek.

Figura ponownie nago w Playboyu

2009-06-15 11:12

  Gwiazdą październikowego numeru Playboya jest Kasia Figura, której czarno-biała sesja zajęła 14 stron magazynu. Aktorka rozebrała się przed obiektywami Zuzy Krajewskiej i Bartka Wieczorka z agencji Photo-shop.pl. To już drugi raz kiedy Figura zgodziła się wystąpić nago w Playboyu. Pierwsza sesja ukazała się w numerze z maja 1994 r. W nowym numerze magazynu czytelnicy znajdą również rozmowy z Jerzym Skolimowskim, Michałem Żebrowskim, Johnem Cleesem, a także teksty o Fidelu Castro i amerykańskich wyborach.  

IX Kongres Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego

2009-05-19 17:28

W Polsce prawie 2000 osób czeka na nowy narząd - mimo, że polskie prawo zezwala na pobranie narządów od zmarłej osoby, a zmarły podpisał oświadczenie woli i chce oddać swoje narządy - rodzina mówi nie. Transplantacja to życie. W Krakowie w weekend odbywał się IX Kongres Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego podczas którego eksperci rozmawiali o polskiej transplantologii. Polska Transplantologia to 40-letnia historia udanych zabiegów, wielu wysokiej klasy specjalistów. doskonale rozwinięte ośrodki medycyny transplantacyjnej, prężnie działające organizacje. Dlatego wiele zależy od nas - poinformujmy rodzinę o swojej decyzji. Te informacje zebrał dla Państwa Artur Ledziński

PLAKAT WYBORCZY 1989 - rozmowa z jego autorem

2009-05-07 20:20

4 czerwca 2009 roku mija 20 rocznica pierwszych demokratycznych wyborów w Polsce i z tej okazji Marek Stremecki rozmawia z autorem plakatu wyborczego sprzed dwudziestu lat - plastykiem - Tomaszem Sarneckim.

GWIAZDY I DZIENNIKARZE w grze o życie

2009-04-29 12:21

Były wielkie emocje, okrzyki i radość - nie tylko dlatego, że wśrod graczy - byli głównie dziennikarze i gwiazdy, ale przede wszystkim z powodu celu dla jakiego grali. Gra o życie - pod takim hasłem 26 kwietnia na stadionie Polonii w Warszawie rozegrany został mecz dla polskiej transplantologii. Były cheerleaderki, szkolone przez Rafała Maseraka, było wykopywanie piłek z autografami, ale przede wszystkim był usmiech i radość, no bo cel szczytny. Wygrała drużyna mediów, ale nie o bramki tu chodziło!

Antychryst - premiera niebawem!

2009-04-28 12:00

29maja na ekrany europejskich kin (w tym polskie) trafi najnowszy obraz Larsa von Triera Antychryst. Bohaterami filmu Triera są światowej sławy psychiatra i jego młoda żona, badająca historie czarownic w średniowieczu, którzy wyjeżdżają do domu na odludziu, by zaszyć się przed światem i zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami. Zamiast ukojenia znajdą tam jednak niszczycielską moc sięgającą początków świata. Będą musieli stawić czoła potężnej i przerażającej sile, z której istnienia nie zdawali sobie sprawy.

Artyści w spocie o białaczce!

2009-04-27 13:21

Zaglądamy teraz na plan filmowy, ale jakże ważny… W czwartek, 23 kwietnia, do samego wieczora znani polscy aktorzy nagrywali spot do kampanii  społecznej   Fundacji Urszuli Jaworskiej i Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Społecznej, mówiący o problemie bialaczki. Zachęcali w ten sposób do regularnego badania krwi. W nagraniu udział wzięli: Marian Opania, Robert Moskwa, Paweł Dęląg i Grażyna Wolszczak. Całej akcji przyglądał się Artur Ledziński…

Zaloguj
Subskrypcja
Pogoda
Waluty
Radio
Czat